Kolejne wyjście do Galerii Slendzińskich


 DSC 031508.11.2017 roku kolejna grupa uczniów ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w zajęciach plastycznych warsztatowych w Galerii Slendzińskich. Tym razem tematem zajęć była również „Martwa natura” tym razem ułożona w szklanym wazonie. Uczestnicy zajęć mieli za zadanie przenieść kompozycję na arkusz czarnego papieru technicznego za pomocą białej kredki pastelowej. Kolejnym etapem pracy było użycie kolorowych kredek pastelowych olejnych. Uczniowie bez problemu poradzili z proporcjami, kolorem i rozmieszczeniem na kartce tego co widzieli obserwując jesienną kompozycję. Słuchając uważnie prowadzącą zajęcia dzieci stworzyły bardzo ciekawe prace, które w ostatnim etapie twórczości wykańczały kolorowym tuszem. Kolory dopełniły dzieła i powstały przepiękne pastele, które bardzo podobały się ich autorom. Wszyscy byli zadowoleni z warsztatów w Galerii.

 

Możemy oglądać prace w świetlicy szkolnej na tablicy „Talenty Świetlików”. Wielkie dzieła małych dzieci świetnie oddają nastrój późnojesiennej kompozycji roślinnej.