I MATEMATYCZNY TURNIEJ RODZINNY


IMG 2622Dnia 5.06.2018r. odbył się w naszej szkole I MATEMATYCZNY TURNIEJ RODZINNY, zorganizowany przez Panią Małgorzatę Haraburdę oraz Panią Agnieszkę Piórecką. Zgłosiło się bardzo dużo chętnych uczniów z klas IV – VI, wraz z rodzicami.

Nasze wspólne popołudnie, rozpoczęliśmy od prezentacji naszych 4 uczniów, z kwietniowego pobytu w Portugalii, w ramach programu ERASMUS +. Opowiedzieli oni o każdym dniu pobytu, o tym co ciekawego robili w szkole portugalskiej, o różnorodnych grach matematycznych, o interesujących miejscach, które zwiedzili…. a przede wszystkim o ich wrażeniach i emocjach z tego wyjazdu.

Następnie, rozpoczęła się dobra zabawa z matematyką, w formie rozwiązywania wspólnie z rodzicami rebusów i łamigłówek matematycznych. Pani Małgorzata Haraburda przygotowała ciekawe konkurencje, które wymagały nie tylko ścisłego, matematycznego myślenia, ale również umiejętności manualnych. Rywalizacja była ostra pomiędzy rodzinami, ponieważ nagrodą było otrzymanie poważnej waluty – ERASMUSKÓW.

Kolejny punkt naszego programu – to prezentacja wymyślonych przez naszych uczniów gier, które zostały zaprezentowane podczas pobytu w Portugalii. Nasze gry wzbudziły ogromne zainteresowanie zarówno wśród naszych rodziców i dzieci, jak i rodziców i dzieci szkoły partnerskiej w Portugalii.  

Kończąc nasze miłe spotkanie, wręczyliśmy dyplomy uczestnictwa oraz drobne gadżety. Oczywiście nie mogło zabraknąć grupowego zdjęcia. Było nam bardzo miło gościć Państwa na wspólnej zabawie, jednocześnie już teraz na II Turniej w przyszłym roku szkolnym.

                                                                                                      mgr Agnieszka Piórecka

mgr Małgorzata Haraburda