Odcinek 6

zdj2345Głośne czytanie książeczki o dinozaurach zostało zakończone.
Jednak nie musimy rozstawać się z bohaterami
"Magicznego domku na drzewie".
Wystarczy sięgnąć po następne tomiki a przeniesiemy się do
krainy faraonów lub w inne ciekawe miejsce. Zresztą sami zobaczcie na dołączonym zdjęciu. Konkurs z wiedzy o dinozaurach postanowiłam jednak odłożyć do czasu spotkania się w szkole. Będzie miło przy okazji porozmawiać o Waszych zainteresowaniach. A więc do zobaczenia!

Odcinek 5

Odcinek 4

Plebiscyt na wiersz roku rozstrzygnięty!

Wśród poezji dziecięcej zwyciężył wiersz z numerem 1,
natomiast klasy starsze najwięcej głosów oddały na wiersz  numer 4.
Głosowanie odbyło się poprzez ankietę Librusa, łącznie wzięło w nim udział 77 osób. Poniżej zwycięskie utwory.

Przyszła do nas wiosna,
słonko wyjrzało
i radośnie się zaśmiało.
A wiosna przyszła i
motylki wypuściła.

wszystko już pachnie wiosną.
Cieplutko, cieplutko
jest w moim ogródku.

__________________________________

Przeliteruj proszę, moje życie.
Tam, gdzie brakuje w nim ciepła
-rozpal płomień.
Tam, gdzie brakuje w nim szczęścia
-wstaw siebie.

Witam wszystkich przyjaciół biblioteki.
Dziś proponuję Wam zadanie na platformie  https://learningapps.org/Stwórzcie własną aplikację na temat książek, biblioteki lub po prostu swoich zainteresowań. Swoją pracą możemy się w przyszłości podzielić upubliczniając ją. Ci z Was, którzy nie mają na razie pomysłów lub czasu mogą wykorzystać zasoby platformy do utrwalenia i sprawdzenia swoich wiadomości z wybranej dziedziny.
Życzę miłej zabawy.

Witam wszystkich miłośników  dinozaurów, archeologii i książek!

Konkurs "W świecie dinozaurów" ogłoszony i rozpoczęty na początku marca będzie kontynuowany zdalnie.
Przypomnę tylko, że jego celem jest popularyzacja serii "Magiczny domek na drzewie" oraz rozwijanie zainteresowań.
Książkę będę czytała w kilkuminutowych odcinkach. Po zapoznaniu się z całością zostaną przesłane zadania. (A może spotkamy się już w szkole?)

Atrakcyjne nagrody czekają! Zachęcam wszystkich uczniów klas 1-4 do udziału.