Spotkanie z Renatą Piątkowską - autorką wielu książek dla dzieci i młodzież


sptkautor23 października 2012 roku z inicjatywy Koła bibliotecznego prowadzonego przez panią Tamarę Korniluk uczniowie klasy 4C uczestniczyli w spotkaniu z Renatą Piątkowską, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie autorskie odbyło się w SP nr 28 w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami organizowanych przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada Oddziału w Białymstoku.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


 IMG 0558W naszej szkole dbamy nie tylko o to, aby uczniowie czytali systematycznie i ze zrozumieniem, ale też o wyrazistość i poprawną dykcję. Dlatego też dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Dnia Głośnego Czytania" przypadającego 29 września.

Pracownicy biblioteki odwiedzili większość klas I-III. Podczas wizyty odbyła się krótka pogadanka ilustrowana prezentacją multimedialną, zaprezentowano nowe książki i przede wszystkim uczniowie sami czytali, a także obejrzeli "Kamishibai"-tradycyjny japoński teatrzyk.

Czytaj więcej...

Podręczniki


 IMG 0400Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny, zanim uczniowie usiedli w swoich ławkach, pracownicy biblioteki przygotowywali nowe podręczniki. W ciągu dwóch tygodni sierpnia do szkoły dostarczono ponad 1000 egzemplarzy książek, które zostały posegregowane, opisane i wydane uczniom.

Teraz przyszedł czas na naukę. Życzymy, aby dzięki nowym podręcznikom była ona ciekawa i owocna.

Czytaj więcej...

                    Godziny otwarcia biblioteki

 

PONIEDZIAŁEK

800-1600

WTOREK

800-1620

ŚRODA

800-1600

CZWARTEK

800-1600

PIĄTEK

800-1530

 Informujemy, że od dnia 6 stycznia 2017 r. staliśmy się dla Was również biblioteką wirtualną MOL NET +

Czytaj więcej...

       Literatura psychologiczna i pedagogiczna dostępna dla rodziców w Szkole Podstawowej Nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

LITERATURA PRZEZNACZONA DLA RODZICÓW

Czytaj więcej...