Dzień postaci bajkowych w bibliotece !


 DSC 1684W dniu 6 listopada odwiedziły nas dzieci z zerówki, żeby wspólnie odznaczyć ten sympatyczny dzień. Bibliotekarze przygotowali gazetkę na temat postaci bajkowych oraz wystawkę literatury dziecięcej pt. Postacie z bajek. Dzieciom przygotowałyśmy turniej na temat baśniowych bohaterów. Drużyny wyłonione spośród przedszkolaków zmierzyły się  z zagadkami, fragmentami baśni, przedstawiły scenki oraz musiały skojarzyć rekwizyty ze znanymi bajkami. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, a wszystkie przedszkolaki drobne prezenciki. Zapraszamy do czytania i nie tylko bajek!

Czytaj więcej...

"Żubr Pompik, kolory jesieni i pozostałe historie"


20191030 13533330.X w bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów z klas II i III na temat życia zwierząt i jesiennej przyrody inspirowane  książką Tomasza Samojlika pt. "Żubr Pompik, kolory jesieni i pozostałe historie". Zajęcia były okazją do przypomnienia twórczości pisarza, który gościł w naszej szkole trzy lata temu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarzem


 IMG 5188Biblioteka szkolna, 23 października zorganizowała spotkanie  z Jakubem  Sosnowskim. Jest on autorem powieści dla dzieci pt."Wuj Krasnolud i Brama opowieści." W książce tej znajdziemy  wszystko co może zainteresować młodego czytelnika: baśniowe stworzenia, zwroty akcji, fantastyczną przestrzeń. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych fragmentów, zadawali ciekawe pytania i żywo dyskutowali z pisarzem. Po spotkaniu była możliwość otrzymania dedykacji z autografem.

Mamy nadzieję, że takie bezpośrednie spotkanie  z twórcą zachęci dzieci do czytania.

Czytaj więcej...

Biblioteka w przedszkolu


20191018 095407Biblioteka szkolna promuje czytelnictwo w przedszkolu. Różne grupy wiekowe uczestniczą w zajęciach edukacyjnych podczas których zwiedzają bibliotekę, rozwiązują zagadki, oglądają książki i słuchają tekstów z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai.  Dzieci spontanicznie i entuzjastycznie podchodzą do zadań, z zaciekawieniem oglądają książeczki. Mamy nadzieję, że wyrosną na dobrych czytelników.

Czytaj więcej...

bilbio21W związku z Miesiącem Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka otrzymała nowe, niekonwencjonalne nazwy. Zostały one wybrane spośród 95 propozycji, które napłynęły od uczniów.

Teraz pora na wykazanie się osób posiadających talent plastyczny, ponieważ wybrane hasło należy zilustrować.

Spotkanie autorskie
DSC 1617Biblioteka szkolna 9 października 2019r. zorganizowała spotkanie z Marcinem Rębaczem- autorem książki pt." Braterstwo puszczy", opowiadającej o przyjaźni, uważnym dorastaniu, aprobacie życia zgodnego z naturą. Po prezentacji książki odbyła się rozmowa pisarza z uczniami, podczas której była możliwość zaprezentowania swojej  opinii i wrażeń dotyczących treści. Zapraszamy do zapoznania się z książką "Braterstwo puszczy" do biblioteki.

Czytaj więcej...

Wrzesień w bibliotece


20190911 102000Wrzesień w bibliotece to  wystawki książek i ścienne gazetki, promujące Narodowe Czytanie oraz upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 20190925 130134W pierwszym miesiącu nauki  klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach wprowadzających w świat literatury na podstawie książeczki "O wilku, który nie lubił czytać", poznały zasady wypożyczania książek oraz zwiedziły bibliotekę.

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom


 20190604 085853Nasza szkoła dołączyła do akcji "Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom". Uczniom wybranych klas swoje lektury czytali: dziennikarka pani Olga Gordiejew-Pobot, policjantka pani   Karolina Matyśkiewicz  oraz harcerka  Iza Prószyńska. Mamy nadzieję, że spotkania z gośćmi zachęcą dzieci do poznawania literatury i zabrania książki na wakacje.

Czytaj więcej...

Nadanie patronów, bohaterów literackich gabinetom


 20190604 112910Nadanie patronów, bohaterów literackich gabinetom i innym pomieszczeniom szkolnym oraz ankieta wśród nauczycieli to akcja promująca czytanie zorganizowana przez bibliotekę w ramach BTCzDz.

I tak m.in. stołówka nosi imię Kubusia Puchatka, sklepik - Jasia i Małgosi a gabinet wicedyrektora - Tomka z książki "Tomek wśród łowców głów", a sekretariatu Zosi - bohaterki "Pana Tadeusza".  Wyboru patronów dokonali uczniowie z klasy 6A.

Ankietowani nauczyciele odpowiadali na dwa krótkie pytania. Okazało się, że wszyscy chętnie i często czytają własnym dzieciom, natomiast jeżeli chodzi o własne lektury czasem brakuje na nie czasu, a w czytaniu najbardziej przeszkadza hałas.

Czytaj więcej...