20191128 121159Uczennice naszej szkoły już po raz czwarty wzięły udział w wojewódzkim konkursie czytelniczym "Czy znasz twórczość...?", organizowanym w ramach20191206 094656 projektu "Podlaskie spotkania z pisarzami", przez TNBSP.  Lekturami konkursowymi były książki Zuzanny Orlińskiej i Agnieszki Tyszki.
I chociaż w tym roku nie dopisało nam szczęście uczestniczkom, czyli: Julii Podolińskiej, Anni Czyżewskiej i Ani Malinowskiej dziękujemy za  zaangażowanie, pasję czytania i aktywną postawę. Życzymy nowych ciekawych lektur i sukcesów szkolnych.
Konkurs literacki "Emocje dobre i złe- kartki z dziennika, pamiętnika" rozstrzygnięty!
20191205 083244Konkurs polegał na napisaniu tekstu w formie kartek z dziennika lub pamiętnika, w którym wyrażone zostałyby różne emocje. Organizatorem konkursu byli nauczyciele terapeuci i pedagodzy przy współpracy z biblioteką szkolną. Fragmenty prac uczniów zostały zaprezentowane na gazetce w bibliotece. Uzupełniała je wystawa książek związanych tematycznie z konkursem.
Laureatami zostali:
Dominik Hurcewicz i Justyna Sokólska - I miejsce
Michał Klimaszewski i Maciek Podoliński -II miejsce
Tosia Podolińska i Staś Ziembicki - III miejsce
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia


 20191125 091306(0)Dzień Pluszowego Misia, przypadający 25 listopada  był okazją do zapoznania przedszkolaków i uczniów klas I z bohaterami książek i filmów - misiami oczywiście. A jest ich w literaturze  niemało: Kubuś Puchatek, Paddington, Yogi, Uszatek, Koralgol. Misie występują w baśniach, książkach przygodowych i wierszach.

Postarałyśmy się, aby czytelnicy  po zajęciach nie tylko wiedzieli jakie książki, związane z tematem, znajdują się w bibliotece ale też mogli wyrazić własne odczucia. Dlatego oglądaniu, opowiadaniu i czytaniu towarzyszyły warsztaty plastyczne.

Dzień Misia został zorganizowany w bibliotece już  po raz czwarty.

Wystawa "Moja ojczyzna, mój dom"


20191115 093513W związku ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w bibliotece odbyło się spotkanie z klasami czwartymi, podczas którego zaprezentowano książki o tematyce niepodległościowej i historycznej. Uczniowie obejrzeli również wystawę oraz ułożyli godło Polski wykorzystując grę dydaktyczną "Polak Mały". Zajęcia były elementem realizowania celów kształtowania postaw i budzenia szacunku do ojczyzny.

Czytaj więcej...

Dzień postaci bajkowych w bibliotece !


 DSC 1684W dniu 6 listopada odwiedziły nas dzieci z zerówki, żeby wspólnie odznaczyć ten sympatyczny dzień. Bibliotekarze przygotowali gazetkę na temat postaci bajkowych oraz wystawkę literatury dziecięcej pt. Postacie z bajek. Dzieciom przygotowałyśmy turniej na temat baśniowych bohaterów. Drużyny wyłonione spośród przedszkolaków zmierzyły się  z zagadkami, fragmentami baśni, przedstawiły scenki oraz musiały skojarzyć rekwizyty ze znanymi bajkami. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, a wszystkie przedszkolaki drobne prezenciki. Zapraszamy do czytania i nie tylko bajek!

Czytaj więcej...

"Żubr Pompik, kolory jesieni i pozostałe historie"


20191030 13533330.X w bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów z klas II i III na temat życia zwierząt i jesiennej przyrody inspirowane  książką Tomasza Samojlika pt. "Żubr Pompik, kolory jesieni i pozostałe historie". Zajęcia były okazją do przypomnienia twórczości pisarza, który gościł w naszej szkole trzy lata temu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarzem


 IMG 5188Biblioteka szkolna, 23 października zorganizowała spotkanie  z Jakubem  Sosnowskim. Jest on autorem powieści dla dzieci pt."Wuj Krasnolud i Brama opowieści." W książce tej znajdziemy  wszystko co może zainteresować młodego czytelnika: baśniowe stworzenia, zwroty akcji, fantastyczną przestrzeń. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych fragmentów, zadawali ciekawe pytania i żywo dyskutowali z pisarzem. Po spotkaniu była możliwość otrzymania dedykacji z autografem.

Mamy nadzieję, że takie bezpośrednie spotkanie  z twórcą zachęci dzieci do czytania.

Czytaj więcej...