Biblioteka świętuje Stulecie Odzyskania Niepodległości 


IMG 3188Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości biblioteka szkolna przygotowała konkurs na podstawie komiksu „100 na 100 Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”. Uczestnicy mieli narysować ciąg dalszy lub własną interpretację wybranego komiksu. Konkurs wymagał od uczniów nie tylko przeczytania komiksów, ale zdolności plastycznych oraz kreatywnego podejścia do przeczytanego tekstu. 

Na konkurs wpłynęło 5 prac.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce zdobyła – Natalia Chilicka, uczennica klasy 7B. .

II miejsce: Amelia Szydłowska - uczennica klasy 7a oraz Emilia Filipowicz - uczennica klasy  8A

Wyróżnienia: otrzymały Kamila Bolesta - uczennica klasy 8B, Emilia Laskowska - uczennica klasy 8c

Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły.

Biblioteka szkolna przygotowała także gazetkę ścienną: „Patriotyzm na co dzień”, wykorzystując grafiki Edgara Bąka, oraz  „Poeci dla Niepodległej” w której zaprezentowałyśmy sylwetki oraz wiersze Kazimierza Wierzyńskiego, Jana Lechonia, Mariana Hermana oraz pisarza Stefana Żeromskiego.

W bibliotece do końca listopada 2018 roku można obejrzeć dwie wystawy książek.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej Nr 51


IMG 3bPaździernik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej Nr 51 w Białymstoku był pełen atrakcji.

Miesiąc rozpoczęliśmy od akcji plakatów promujących bibliotekę szkolną. Plakaty oraz cytaty dotyczące biblioteki pojawiły się w najczęściej uczęszczanych przez uczniów miejscach.

Odbyło się również 12 poranków czytelniczych. Spotykaliśmy się w rannych godzinach i korzystając z projektora Ania i przezroczy, w klasach młodszych czytaliśmy „Farbowanego lisa”, w klasach starszych „Robinsona Crusoe”. Na zakończenie poranków uczniowie wykonywali zakładki do książek wykorzystując szpatułki laryngologiczne, a klasy najmłodsze zerówki bawiły się w teatr cieni.

Włączyliśmy się w konkurs organizowany przez TNBSP „Czy znasz twórczość…?”. Nasi uczniowie wykonali ilustracje do wybranych książek Agnieszki Frączek oraz zakładki reklamujące książki Barbary Mikulskiej. Szkolne jury na czele z p. Aleksandrem Grzybkiem wybrało prace Igi Leonowicz z kl. 1a, Anastazji Botwicz z kl. 1b, Daniela Winowskiego z kl. 3A, oraz Amelii Szydłowskiej z kl. 7A, który zostały wysłane na eliminacje międzyszkolne.

Czytaj więcej...

Z książką w podróż historyczną


 DSC00087Nasi uczniowie z kółka bibliotecznego wzięli udział w projekcie czytelniczym Książnicy Podlaskiej „Z książką w podróż historyczną”. 19 października 2018 r. uczestniczyli w warsztatach literacko-plastycznych „Moja historyczna książka”. Warsztaty były okazją do poznania Grażyny Bąkiewicz, autorki książek historycznych. Pani Grażyna opowiedziała o swoich książkach, w których przekonuje czytelników, że historia Polski jest fascynująca. Zainspirowani twórczością pani Grażyny Bąkiewicz, nasi uczniowie stworzyli swoją książkę historyczną pod tytułem: „Białystok 1918 r. – Białystok 2018 r.”  w formie lapbooka. Ostatnie chwile warsztatów spędziliśmy na fotografowaniu się z pisarką oraz zbieraniu autografów na naszych bibliotecznych książkach.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego


 IMG 285728 września 2018 r., w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego, który przypada 30 września, Nasza Szkoła gościła panią Elżbietę Wesołowską -  tłumacza języka migowego. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 1B, 2C i 5B. Pani Elżbieta zwróciła uwagę na problemy dzieci głuchych i niedosłyszących. Nauczyła podstawowych zwrotów: „dzień dobry”, „dziękuję”, „do widzenia”, a także nazw zwierząt. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem migali poznane znaki. Na koniec spotkania dzieci otrzymały drukowany alfabet palcowy w języku migowym. 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom


IMG 2664

W dniach 4-8 czerwca nasza szkoła włączyła się w obchody 7 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom czytającym naszym uczniom: dziennikarce Radio Białystok Oldze Gordiejew-Pobot, policjantom Małgorzacie Mądrej i Piotrowi Jarmóc, rodzicom Renacie Grygorowicz i Iwonie Ignatiuk, harcerkom Paulinie Kiluk i Milenie Łapińskiej i naszym nauczycielom biorącym udział w akcji, a szczególnie Agnieszce Perkowskiej. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu!

Nauczyciele - bibliotekarze SP Nr 51

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA CZYTELNIKA


IMG 0557W bibliotece odbyła się skromna ale ważna uroczystość. Dzieci z oddziału przedszkolnego grupy "0" zostały pasowane na czytelników i przyjęte do grona użytkowników biblioteki.

Czytaj więcej...

Koło Biblioteczne odwiedziło największą bibliotekę w województwie podlaskim.


wycieczkaDnia 11. 04. 2018 zwiedzaliśmy największą bibliotekę w regionie - Książnicę Podlaską. Biblioteka zaskoczyła nas swoją nowoczesnością i zorganizowaną przestrzenią. Przesympatyczna bibliotekarka oprowadziła nas po następujących miejscach w Książnicy: Informatorium, Czytelni Ogólnej, Dziale Zbiorów Specjalnych, Wypożyczalnie Głównej.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Poezji w bibliotece


DziePoezji21 marca, w związku z przypadającym tego dnia Światowym Dniem Poezji, biblioteka przeprowadziła dwa działania których celem była aktywizacja uczniów i popularyzacja poezji.

Czytaj więcej...

Kiermasz Mikołajkowy


WP 20171123 08 37 02 ProKoło Przyjaciół Biblioteki zorganizowało mały kiermasz mikołajkowy. Najpierw dzieci zgromadziły materiały, zaprojektowały i wykonały oryginalne zakładki do książek. Następnie sprzedały je nauczycielom, kolegom i koleżankom. Dochód przeznaczono na potrzeby koła.

Czytaj więcej...