Maria Konopnicka patronką 2022 roku


 IMG 8704Maria Konopnicka została ogłoszona, przez Sejm RP, patronką 2022 roku.

W związku z tym, biblioteka szkolna zaplanowała szereg działań. Jednym z nich była organizacja wystawy książek i powiązane z nią zajęcia biblioteczne, podczas których uczniowie zostali zapoznani z utworem pt. "Na jagody". Innym działaniem było ogłoszenie konkursu plastycznego na ilustrację do książki. Wystawę rysunków dzieci można obejrzeć na parterze szkoły.

Wszystkie zaproponowane wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

W przyszłym roku szkolnym planowany jest konkurs recytatorski, do którego uczestnictwa już dzisiaj zapraszamy.

Czytaj więcej...

Czytanie na śniadanie


 3i4latkiW dniach 17-23 listopada 2021, w ramach realizacji NPRCz 2.0., we wszystkich grupach przedszkolnych została przeprowadzona promocja czytania pod hasłem "Czytanie na śniadanie" oraz zajęcia biblioteczne "Nowe książeczki z naszej biblioteczki" - promocja książek zakupionych w ramach programu. Podczas porannego czytania zostały zaprezentowane książki pt. "Gruffalo", 'Turlututu", oraz"Kicia Kocia". Natomiast na zajęciach w bibliotece dzieci oglądały ilustracje, wypowiadały się na ich temat, słuchały fragmentów tekstów oraz wykonywały różne zadania. Wszyscy byli bardzo zainteresowani książkami, chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

#NPRCZ 2.0.
@ministerstwo.edukacji.nauki
@MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego

Czytaj więcej...

SPOTKANIE AUTORSKIE


 258158360 3108986446055932 8947616465963961330 n16 listopada 2021, w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie  z Anną Drabikowską, autorką książki pt. "Zniknięcie". W spotkaniu wzięły udział dwie grupy przedszkolne sześciolatków. Prezentowana książka porusza temat dziecięcych przeżyć i emocji. Jest ona debiutem Anny Drabikowskiej. Autorce życzymy realizacji następnych literackich pomysłów. Spotkanie było doskonałą okazją do przybliżenia  dzieciom specyfiki pracy pisarza oraz promocji czytelnictwa i przebiegło w radosnej, miłejatmosferze.

#NPRCz 2.0.  
@ministerstwo.edukacji.nauki

 

Czytaj więcej...

„Odkrywcy” odwiedzili Książnicę Podlaską Filia nr 15


IMG 20211103 110228[1]3 listopada grupa 0c „Odkrywcy” odwiedzili Książnicę Podlaską Filia nr 15. Panie bibliotekarki  pokazały jak wygląda miejska biblioteka, pokazały ciekawe książki, zachęciły do czytania i wypożyczania książek. Wycieczka został zorganizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytaj więcej...

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


 Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych- w tym roku obchodzony był pod hasłem "Baśnie i legendy z całego świata".

IMG 20211022 092333Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała szereg propozycji dla każdego chętnego ucznia m.in.: bogatą wystawę książek związanych z tematem; zajęcia edukacyjne, podczas których były czytane baśnie hawajskie, indyjskie i eskimoskie; zabawę literacką "Polskie legendy ukryte w emotikonkach"; quiz o bohaterach lektur. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.

Czytaj więcej...

Odcinek 6

zdj2345Głośne czytanie książeczki o dinozaurach zostało zakończone. 
Jednak nie musimy rozstawać się z bohaterami
"Magicznego domku na drzewie".
Wystarczy sięgnąć po następne tomiki a przeniesiemy się do
krainy faraonów lub w inne ciekawe miejsce. Zresztą sami zobaczcie na dołączonym zdjęciu. Konkurs z wiedzy o dinozaurach postanowiłam jednak odłożyć do czasu spotkania się w szkole. Będzie miło przy okazji porozmawiać o Waszych zainteresowaniach. A więc do zobaczenia!

Odcinek 5