Rajd pieszy

podchody0427 maja 2014r. udało nam się zorganizować podchody dla uczniów całej szkoły. Wyszliśmy z założenia, że udane podchody można bowiem przeprowadzić równie dobrze w środku dnia, na obrzeżach miasta. Potrzebne są tylko: wyobraźnia, dobre pomysły i humor, w który każdy uczestnik musi zaopatrzyć się obowiązkowo. Zanim jednak zabawa rozpoczęła się na całego, warto było pewne sprawy przemyśleć, przygotować, po to, żeby bawić się lepiej i bez przeszkód.

Opracowaliśmy trasę wycieczki i podział obowiązków. Grupy wyruszały spod szkoły w odstępie 5 minut. Należało odnaleźć i rozwiązać wszystkie pozostawione przez prowadzących zadania. Informacje w listach dostosowane były do wieku dzieci z poszczególnych klas. Celem naszych podchodów było dojście do ogniska w Sowlanach, a tam wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Zależało nam na tym, aby dostarczyć uczniom wrażeń w związku z ciekawą formą zorganizowanego czasu. Ważnym aspektem było też przyjęcie przez dzieci otwartej postawy na podejmowanie i rozwiązywanie wytyczonych zadań, a także umiejętność dobrej współpracy w grupie.

[gallery}podchody{/gallery}