MARSZ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 2014

Niepełnosprawni i ich opiekunowie, uczniowie szkół integracyjnych, przedszkoli, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz samorządowcy wzięli udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych, który we wtorek 6 maja 2014r. przeszedł przez centrum Białegostoku.

W marszu, który przeszedł główną ulicą w mieście, Lipową, wzięło udział kilkaset osób (w tym uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły klasy VI B i VI C).

Panowała radosna atmosfera, niektórzy uczestnicy nieśli baloniki. Spacerowaniu sprzyjała słoneczna pogoda. Marsz zakończył się na Rynku Kościuszki, gdzie odbył się integracyjny festyn, przygotowano zabawy, a na scenie występowały zespoły.

W marszu wziął też udział Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski.