Supraśl

DSC 0829Dnia 29 października uczniowie klas IV i V –tych ze ścisłej grupy projektowej wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Supraśla. Towarzyszyła nam słoneczna pogoda i dobry humor. Zwiedziliśmy Monaster Zwiastowania Najświętszej  Marii Panny, Muzeum Ikon i Liceum Plastyczne.   Osoba , która oprowadzała nas po Monasterze przybliżyła uczniom dzieje monasteru i pokazała jego najciekawsze miejsca. Mieliśmy możliwość obejrzeć najstarszą i największą cerkiew, przed laty obronną oraz poznać jej historię. Z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem zwiedziliśmy niesamowite Muzeum Ikon.  Przewodnik  krok po kroku opowiadał o ikonach,  świętych zapisanych na nich, jak i o  historii wpisaną w ikony.

Docelowym miejscem było Liceum Plastyczne wraz z różnymi pracowniami. Najwięcej czasu spędziliśmy w pracowni tkaniny artystycznej. Uczniowie nie tylko zostali wprowadzeni w tajniki pracy i twórczości tkackiej przez panią Urszulę Nagórną od 30 lat prowadzącą pracownię, ale sami mogli doświadczyć pracy na ramie. Kolejnymi pracowniami, które żeśmy odwiedzili były pracownie: malarskie, snycerska, graficzna oraz pracownia rzeźby prowadzona przez znaną rzeźbiarkę panią Małgorzatę Niedzielko. Pani Ula Nagórna oprowadziła nas po całej szkole pokazując najpiękniejsze sale i korytarze, jak również park i oczywiście starą koniusznię, w której spędziliśmy najwięcej czasu. Zdjęcia z wyjazdu najlepiej mówią o atmosferze, emocjach i zainteresowaniu  uczestników.