logo

W ramach programu Erasmus + - „Każde dziecko jest artystą” 2014-2017, Szkoła Podstawowa nr 51 im. L. Zamenhofa rozpoczęła realizację pierwszego działania – Malarstwo realistyczne.

Maluchy naszej szkoły aktywnie uczestniczyły działaniach malarskich. Zajęcia odbyły się w Podlaskim Muzeum –Ratuszu. Malowanie farbami, nakładanie na siebie różnych warstw farb dawało dzieciom niesamowite przeżycia i radość.

image002

image004

Dzieci 6 i 7-letnie brały udział w Galerii Ślendzinskich na temat historii malarstwa . W czasie warsztatów poznały warsztat malarza na który składają się różne rodzaje farb, sztalugi, pędzle, palety ,płótno itp. Sposób pozyskiwania farb dały dzieciom możliwość sporządzenia dwóch rodzajów farb: farba temperowa oraz farba olejna. Wytwory uczniowie wykorzystali do swoich działań malarskich.

image006

image008

image010

Dzieci nieco starsze brały udział w warsztatach malarskich o tematyce „Barwy jesieni”- pejzaż. Technika łączenia pocztówki z uzupełnieniem kartki farbami bardzo zaangażowała uczestników.

Wszyscy wspólnie zorganizowaliśmy Galerię Brzozowego Zagajnika. Prace plastyczne wykonywane na zajęciach oraz kołach plastycznych były eksponowane przez uczniów w plenerze. Każdy z uczniów wraz z nauczycielami mógł przyjść na wystawę prac plastycznych – „Dary jesieni na Podlasiu”swoich młodszych kolegów.

image012

image014

image016

image018

Nauczyciele naszej szkoły również aktywnie biorą udział w działaniu malarskim. Zorganizowano zajęcia które miały na celu zapoznanie ze stylem malarstwa realistycznego, jego przedstawicielami i ich wybranymi dziełami. W części praktycznej zadaniem nauczycieli było namalowanie farbami akrylowymi martwej natury- darów jesieni. Poprzez działanie plastyczne uczestnicy zajęć mieli możliwość wykazania swojej kreatywności i sprawności manualnej. Wytwory prac zostały wyeksponowane na tablicy w szkolnym korytarzu.

image020

image022