Namalowaliśmy graffiti


SDC16121W dniu 24 maja 2016r. w ramach działania „Architektura. Sztuka miasta” programu Erasmus + „Każde dziecko jest artystą” ścisła grupa projektowa razem z rodzicami  spotkała się, aby dowiedzieć się, jak tworzy się graffiti. Zajęcia poprowadził pana Wojciech Koronkiewicz, specjalista od tej formy ozdabiania murów. Pokazał zgromadzonym ciekawą technikę tworzenia graffiti za pomocą szablonu. Zajęcia rozpoczęły się od zdobycia informacji o rodzajach graffiti, a następnie wszyscy przystąpili do tworzenia szablonu. Okazało się, że wycięcie go z folii nie jest takie proste i wymaga dużych zdolności manualnych. Trudne jest również przygotowanie odpowiedniego rysunku, który przeniesiemy na szablon. Po wykonaniu próbnych graffiti grupa projektowa razem z rodzicami przystąpiła do wycięcia napisu „Erasmus +”. Gdy przygotowano szablony, zajęcia przeniosły się na zewnątrz szkoły, gdzie na ścianie budynku uczniowie z rodzicami namalowali farbami przygotowany wcześniej napis.

 

Spotkanie bardzo podobało się uczestnikom, bo każdy mógł nauczyć się czegoś nowego i dowiedzieć się czegoś więcej na temat sztuki miasta.