Wystawa makiet „Słynne budynki z krajów anglojęzycznych”


SDC15831W naszej szkole wciąż się coś dzieje. Ostatnio otwarto kolejną wystawę prac w ramach programu Erasmus + „Każde dziecko jest artystą” – działanie „Architektura. Sztuka miasta”. Na korytarzu, na parterze naszej szkoły można podziwiać makiety prac „Słynne budynki z krajów anglojęzycznych”. Na wystawie można zobaczyć kilka Big Benów, operę w Sydney, most londyński, park w Disney Landzie, a nawet Wielki Kanion w Colorado. Uczniowie wykonali makiety z dużo dbałością o dokładne odtworzenie poszczególnych elementów budowli. Praca wymagała ogromnej precyzji i cierpliwości. Niektórzy pokusili  również o wykonanie dodatkowych elementów, takich jak angielski autobus. Inni postawili na wielkość. Jeden z budynków ma Oki. 130 cm wysokości.

Wystawa cieszy się ogromną popularnością.