Warsztaty plastyczne „Białystok nocą”


IMG 512018 marca 2016r. ścisła grupa projektowa projektu Erasmus + udała się do Galerii Sleńdzińskich na warsztaty plastyczne „Białystok nocą”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać grafiki białostockich budynków i połączyć je z plamą rozmytej farby. Dzieci ze szczegółami odtwarzały detale zabytków, dostrzegając ich precyzję i urodę. Przy okazji dowiedziały się, jakie istnieją rodzaje perspektyw. Budynki wykonano w kolorach biało – czarnych, dodając do nich drobne, kolorowe detale, takie jak złote ramy, zielone korony drzew i rozmytą farbą dodano granatowe, fioletowe bądź różowe niebo. Niektórzy wykorzystali w swojej pracy kilka rodzajów perspektywy, co uatrakcyjniło ich pracę. Przedstawione budynki połączone z barwnym niebem lub z wyróżnionymi detalami wyglądały bardzo bajkowo.