Warsztaty „Poznajemy Białystok” – klasy IV a i IV b


20160310 11234910 marca 2016r. klasa IV b, a 17 marca klasa IV a udały się do Muzeum Historycznego w Białymstoku na zajęcia warsztatowe „Poznajemy Białystok”. Wyjście odbyło się w ramach projektu Erasmus +. Uczniowie  mieli okazję zobaczyć ogromną makietę przedstawiającą Białystok  za czasów życia Klemensa Branickiego. Poznali wiele ciekawostek dotyczących układu architektonicznego i zabudowy miasta.

Dzieci próbowały porównać miasto z dawnych czasów z miastem współczesnym. Zastanawiali się, które budowle się nie zmieniły, a które zniknęły z mapy miasta. Uczniowie dostrzegli również, jak bardzo rozbudowało się nasze miasto. W ramach spotkania obyły się również warsztaty, gdzie dzieci wykonywały plan miast z zaznaczeniem najważniejszych zabytków. Musiały same zdecydować, które zabytki należy umieścić w mieście i gdzie je usytuować. Należało także zaplanować, jak będą przebiegać ulice, dodać skwery, parki i wkomponować w plan miasta również domy mieszkańców. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, chociaż dostrzegły, że projektowanie wyglądu miasta nie jest takie proste i wymaga przemyślenia projektu, tak aby miasto było przyjazne dla mieszkańców.