Wystawa projektów architektonicznych „Poznajemy warsztat architekta”.


P1110013W II półroczu roku szkolnego 2015/2016 Szkoła Podstawowa nr 51 im. L. Zamenhofa rozpoczęła realizację kolejnego działania w ramach programu Erasmus + - „Każde dziecko jest artystą” 2014-2017 – „Architektura. Sztuka miasta”. Postanowiliśmy rozpocząć wystawą projektów wykonanych przez  Studio Architektoniczne DF. Na korytarzu naszej szkoły można zobaczyć projekty białostockich budynków, które pracownia wykonała na różne konkursy. Jest to świetna okazja, żeby podpatrzeć, jak pracuje architekt i jaki jest efekt końcowy jego pracy. Ogromne plansze, na których rozrysowano budynki oraz wykonano ich wizualizacje pokazują nam ogrom pracy architekta i jego dużą wiedzę na temat projektowania. 

Aby pokazać inne spojrzenie na architekturę, obok technicznych projektów można oglądać prace malarskie przedstawiające centrum Białegostoku i jego budynki z czasów dwudziestolecia wojennego wykonane przez naszego nauczyciela plastyki pana Aleksandra Grzybka. To zupełnie inny sposób na prezentację architektury, który może stać się inspiracją dla przyszłych twórców, jakimi będą wkrótce nasi uczniowie.