Sprzątanie świata

20170915 091445Dnia 15 września 2017 roku uczniowie klasy Vc oraz młodsi koledzy i koleżanki ze świetlicy, wzięli udział w międzynarodowej akcji ,,Sprzątanie świata". ,,Nie ma śmieci - są surowce" to hasło tegorocznej akcji, której celem czegoś niepotrzebnego, jest zmiana postrzegania odpadów jako śmieci, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.

Uczniowie sprzątali obszar w pobliżu szkoły i teren "Ekoosiedla". Chętnie zbierali śmieci i od razu segregowali do odpowiednich worków. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Mamy nadzieję że tegoroczna akcja podniesie świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży oraz zachęci do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.