Spice Gears Academy


 1Miło nam poinformować, iż w naszej szkole rusza Spice Gears Academy z robotyką LEGO. Oferta skierowana jest do najmłodszych. Dzieci podczas zabawy mogą uczyć się programowania, czyli tzw. „zawodu przyszłości”.

Akademia Spice Gears Academy została założona przez stworzoną przed kilkoma laty w Kraśniku polską drużynę Spice Gears, która startuje w zawodach największej organizacji robotycznej FIRST, składa się z miłośników i pasjonatów robotyki, programowania, mechaniki, informatyki oraz elektroniki. Połączyli swoje zainteresowania z ambicją i tak powstał niezwykły projekt skierowany właśnie do najmłodszych. A jak zapowiadają jego twórcy – jest to dopiero początek, jeśli chodzi o edukację dzieci i młodzieży w temacie robotyki.

Warto nadmienić, iż dotychczas na wszelkiego rodzaju zajęciach roboty są zazwyczaj budowane na podstawie instrukcji. W akademii wygląda to zupełnie inaczej. W kilkuosobowej grupie powstaje kilka zupełnie różnych robotów, które mają identyczną funkcjonalność. Ważne jest także to, że każdy, kto należy do zespołu – tworzy w nim inną rolą: kapitana, programisty czy inżyniera. Dzieciaki wspólnie tworzą proste konstrukcje robotów z klocków LEGO pod określoną tematykę.

 

Udział w zajęciach to nie tylko nauka matematyki, informatyki i technologii, ale ma także ogromny wpływ na rozwój emocjonalny małych uczestników. Mali uczestnicy uczą się kreatywnego myślenia, pracy zespołowej, podejmowania decyzji pod presją czasu i stosowania nieszablonowych rozważań. Zajęcia odbywają się regularnie. W przypadku indywidualnych spotkań podzielone zostały na kilka specjalizacji: lider drużyny, programowanie oraz projekt badawczy.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut.

Nabór do drużyny szkolnej w Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku trwa!

Zapisz się na pierwsze darmowe zajęcia!

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Do drużyny zapraszamy:

Dzieci w wieku 5-8 lat – 12 osób (kategoria FLL Jr)

Dzieci w wieku 9-14 lat – 12 osób (kategoria FLL)

Na pierwsze darmowe zajęcia zapisać się można przez www.sgacademy.pl wybierając miejscowość Białystok

Kontakt:

Tel. 731200121

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.