XVII DZIEŃ PAPIESKI


 San Giovanni Paolo IIJak co roku, w dniu 16.10.2017 obchodziliśmy w naszej Szkole „Dzień Papieski” poświęcony pamięci naszego Wielkiego Rodaka Św. Jana Pawła II.

Samorząd Uczniowski oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zajęli się tradycyjnie sprzedażą tzw. papieskich kremówek, które cieszą się już od lat wielkim powodzeniem wśród naszych uczniów. W dniu upamiętniającym rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową  ( 16.10. 1978 ) większość uczniów i nauczycieli naszej szkoły swoje ubrania przyozdobiła barwami papieskimi – biało - żółtymi.

Na korytarzach szkoły w „Dniu Papieskim” zostały umieszczone mandale z cytatami pochodzącymi z wypowiedzi Św. Jana Pawła II, mówiącymi o nadziei chrześcijańskiej.

 We wszystkich oddziałach i grupach wiekowych począwszy została przeprowadzona  katecheza o Św. Janie Pawle II  pt. „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”

Czytaj więcej...

NAUCZYCIEL NA MEDAL - Warto docenić najlepszych! Zachęcamy do głosowania w plebiscycie Kuriera Porannego na Panią  Dorotę Sikorską nauczycielkę klas I-III Naszj Szkoły.

BF1 038

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej


 IMG 0763Dnia 13 października 2017r., o godz. 16.00 uczniowie klas pierwszych przystąpili do grona społeczności szkolnej SP 51 w Białymstoku.  Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej nr 51 uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej


IMG 068312 października br. uczniowie klas IVc oraz VIIb uczestniczyli w zajęciach w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Celem warsztatów było poznanie historii podlaskiej wsi i życia jej mieszkańców. Czwartoklasiści poznali techniki  zdobienia drewnianych domów, natomiast ich starsi koledzy posiedli wiedzę na temat bartnictwa. Uwieńczenie zajęć  stanowiło wykonanie przez młodzież świec z pszczelego wosku i rozwiązanie quizu oraz ozdobienie domu. Uczniowie zwiedzili również chatę z początku XX wieku.

Czytaj więcej...

Pomagamy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku


20171015 125334 resized15 października 2017 roku wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę pieniędzy pod kościołem pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku potężnego trzęsienia ziemii w Meksyku. Nasza młodzież włączyła się w akcję organizowaną przez Caritas Polska i jak zawsze - nie zawiodła.

Czytaj więcej...

Uroczysty Dzień Komisji Edukacji Narodowej


IMG 069813 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy IV c i V b. Dzieci próbowały na wesoło pokazać różnice między nauczycielem a uczniem, zaprezentowały też modę nauczycielską. Następnie przedstawiły krótkie scenki z życia pewnej klasy. Wszystkiemu przygrywała znana wszystkim muzyka, m.in. ,,Oczy zielone" Zenka Martyniuka. Na koniec młodzi aktorzy złożyli nauczycielom serdeczne życzenia. 

Czytaj więcej...

Drodzy Rodzice!

W roku szkolnym 2017/2018 bierzemy udział w kompleksowym projekcie kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci - CYBERNAUCI. Jego celem jest podniesienie kompetencji uczniów, rodziców i nauczycieli w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców do udziału w warsztatach prowadzonych przez wyszkolonych trenerów z zakresu cyberbezpieczeństwa, które odbędą się 26 października 2017roku o godz. 17.00 w stołówce szkolnej. 

„Pola Nadziei”


20171006 104919

Dnia 6.10.2017r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu siódmej edycji kampanii „Pola Nadziei 2017/2018” w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Wzięli udział w symbolicznym zasadzeniu żonkili – symbolu nadziei i tworzeniu „Pól Nadziei”, które kiedy wiosną zakwitną – są rozdawane w trakcie ulicznych kwest.

„Pola Nadziei” jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.

Czytaj więcej...

Odpowiedzialność prawna nieletnich
IMG 06092 października 2017r. klasa VIIc miała spotkanie z funkcjonariuszem Policji. Pani Policjant przez godzinę uzmysławiała naszym nastolatkom, jakie prawne konsekwencje mogą ponieść popełniając czyny niedozwolone i naganne. Tłumaczyła również, jakie zachowania mają znamiona demoralizacji wśród młodzieży i w jakich sytuacjach przyjeżdża patrol policji do szkoły. Klasa VIIc niewątpliwe została wzbogacona w wiedzę i jako bardzo grzeczna młodzież - złego czynić nie zamierzają :) 

Czytaj więcej...