plakat17

Klasy IIIB i IIIC w prawie Legolandzie.
IMG 6366Uczniowie uczestniczyli w niezwykłej wystawie znanych i lubianych przez dzieci na całym świecie klocków Lego. Wśród wyjątkowych budowli znalazły się makiety miast, wiosek, zamków, sławnych budynków, samoloty, samochody, pojazdy kosmiczne, naturalnej  wielkości postaci historyczne, znani sportowcy, Titanic, park rozrywki, czy modele ukazujące układy i narządy wewnętrzne człowieka. Okazuje się, ze dziesięć tirów przywiozło klocki na tę wystawę! Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa klockami, gdzie wraz z innymi uczestnikami mogły tworzyć własne projekty, modele i budowle, często monstrualnych rozmiarów.Ta wystawa cieszy się popularnością nie tylko wśród dzieciaków, ośmiolatkom w konstruowaniu z powodzeniem towarzyszyły nastolatki i to jest walor edukacyjny tej wystawy :)

Czytaj więcej...

20171207 102415

ZAPROSZENIE

Świetlica szkolna zaprasza na świąteczny kiermasz prac twórczych uczniów kl. I-III, na którym znajdą się kartki swiąteczne, stroiki oraz ozdoby.

Czytaj więcej...

Zbiórka żywności „Tak, pomagam”


IMG 1293

8 – 9 grudnia 2017r. odbyła się trzynasta edycja ogólnopolskiej akcji „Tak, pomagam”. Nasi wolontariusze wraz z opiekunami panią Agnieszką Perkowską i Justyną Augustynowicz wzięli udział w zbiórce żywności w Supermarkecie Tęcza PSS Społem przy ul. J.Brzechwy 3. Naszym celem było w okresie przedświątecznym wspomóc najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej...

Wizyta w Sądzie Rejonowym


IMG 20171208 085324Dnia 8 grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka klasy Vc i Vb do Sądu Rejonowego przy ulicy Mickiewicza. Celem tego wyjścia było zapoznanie się z pracą sędziów, prokuratorów i adwokatów oraz zwiedzenia budynku sędziowskiego. Uczniowie byli oprowadzani po różnych salach tego budynku, zobaczyli m.in. salę rozpraw i przesłuchań. Mogli także zabawić się w sędziów na sali sędziowskiej. Dzieci zobaczyły jak działa "lustro weneckie" i co się dzieje po jego drugiej stronie. Wszystkim podobała się wycieczka, a niektórzy stwierdzili, że w przyszłości będą chcieli pracować w sądzie.

Czytaj więcej...

Wolontariusze Fundacji „Dr Clown" gościnnie w naszej szkole


IMG 1276

7 grudnia 2017r. wolontariusze Fundacji „Dr Clown" odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej Nr 51 w Białymstoku. Wykonali pokaz bajki edukacyjnej z elementami  żonglerki pt. „Wirusek” wywołując uśmiechy na twarzach naszych dzieci. Bajkę przedstawiła grupa „Cyrkplozja” przy współpracy z Fundacją Dr Clown. Terapia śmiechem to specjalność Fundacji "Dr Clown". W zamian za przedstawienie przekazaliśmy na ręce Fundacji uzbierane pieniądze, a także słodycze. Wiemy, że zostaną one przekazane na rzecz dzieci z białostockich Domów Dziecka oraz chorych pacjentów z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Czytaj więcej...

„Czapka Mikołaja zwalnia od pytania”


 czapka6 grudnia 2017r. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do zabawy pod hasłem „Czapka Mikołaja zwalnia od pytania”. Wszyscy uczniowie, którzy założyli w tym dniu czapkę Mikołaja byli zwolnieni od pytania. Wszyscy ucniowie w czapkach wyglądali przepięknie.

Czytaj więcej...

Wizyta Mikołajów w naszej szkole


IMG 12126 grudnia - czyli dzień pierwotnie upamiętniający św. biskupa Mikołaja z Miry. Z czasem jednak wspomnienie Mikołaja z Miry zachowało się tego dnia tylko w kościele, a dziś powszechnie łączy się dzień 6 grudnia z postacią Świętego Mikołaja – starszego pana z białą brodą, który upodobał sobie przemieszczenie się na saniach ciągniętych przez renifery.  W naszej szkole kolejny raz gościliśmy świętego Biskupa Mikołaja, który spotykał się z uczniami. Za nim przyjechał też starszy pan z białą brodą i w czerwonym ubraniu, który również odwiedził niektóre klasy. Dzieci chętnie prezentowały przed Mikołajami swoje talenty, a w zamian otrzymywały drobne upominki i zabawki (w świetlicy). Serdecznie dziękujemy Gościom i oczywiście zapraszamy za rok. 

Czytaj więcej...