Szachowa Księżniczka - Kornelia!


 IMG 20210221 185627 249Szachiści - przedszkolaki, wraz ze swoim opiekunem, trenerem i sędzia Agnieszka Post, uczestniczyli w XIII Mistrzostwach Miasta Dziewcząt do lat 7 w szachach. Organizatorem wydarzenia był MUKS Stoczek 45 Białystok.

W zmaganiach uczestniczyło 18 dziewczynek, które rozegrały 7 rund tempem po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii dla każdego zawodnika.

Turniejowi towarzyszyły wielkie emocje, szczególnie podczas ostatniego etapu rozgrywek.

Mamy nadzieję, że sukcesy zwycięzców zainspirują innych przedszkolaków i uczniów do zainteresowania królewska grą. Szachy to trudna i wymagająca logicznego myślenia gra, to nie tylko sport, ale też pasja.

Kornelia Puławska – z dorobkiem 5 punktów z 7 możliwych - zajęła III miejsce w klasyfikacji dziewcząt, zdobywając brązowy medal w XIII Mistrzostwa Miasta Białegostoku Dziewcząt do lat 7.

Czytaj więcej...

XIII Szachowe Mistrzostwa Miasta Białegostoku  dzieci do lat 7


 2W sobotę 20.02.2021  w Szkole Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku, odbyły się XIII Mistrzostwa Miasta Białegostoku Dzieci do lat 7 . Dziewczęta i chłopcy startowali w oddzielnych grupach.

W turnieju wzięło udział 54 przedszkolaków w tym 18 dziewczynek i 36 chłopców. Nasze przedszkole reprezentowało 8 przedszkolaków. Dzieci rozegrały 7 rund tempem po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii, dla każdego zawodnika.

Osiągnięcia naszej reprezentacji :

W klasyfikacji  Dziewcząt do lat 7:

3 miejsce – Kornelia Puławska – 5 punktów ( Grupa „Spryciarze” – „0” B )

4 miejsce – Klaudia Zawadzka – 4,5 punktu ( Grupa „Spryciarze” – „0” B )

11 miejsce - Aleksandra Gąsowska – 3 punkty (Grupa „Spryciarze” – „0” B )

12 miejsce - Patrycja Bajguz – 3 punkty (Grupa „Spryciarze” – „0” B )

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu
Zachowaj trzeźwy umysł - SMART to znaczy mądrze


img 4367 1Jak wyglądał świat bez Internetu? Co ludzie wtedy robili? Jak się czuli? Na te pytania i wiele innych uczniowie szukali odpowiedzi w Dniu Bezpiecznego Internetu. Rozmawiali o tym jak bezpiecznie korzystać z multimediów oraz jakich zasad przestrzegać. Do kogo się zwrócić o pomoc.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny „Mój wymarzony Białystok 2030”


 Konkurs plastyczny „Mój wymarzony Białystok 2030” – rozstrzygnięty. Uczniowie stworzyli inspirujące prace plastyczne ukazując swoimi oczami naszą „małą ojczyznę”.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez uczestnika jednej lub kilku prac w dowolnie wybranej technice. Chodziło o przedstawienie naszego miasta za 10 lat. Była to szansa na podróż do krainy wyobraźni i pokazanie swojej wizji Białegostoku.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie w wieku 10-15 lat reprezentujący białostockie szkoły podstawowe lub zgłaszani indywidualnie (na przykład przez rodziców). Dziś (22 stycznia) w Młodzieżowym Domu Kultury zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki wręczył dyplomy i nagrody laureatom oraz osobom wyróżnionym.

– Udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony Białystok 2030 roku” był doskonałą okazją, by na chwilę stać się architektem naszego miasta. Cieszę się, że białostoccy uczniowie mają tak ciekawe, radosne i inspirujące spojrzenie na Białystok. Uczestnikom gratuluję pomysłów i wyobraźni – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Na konkurs wpłynęło czterdzieści sześć prac. Jury przyznało jedną nagrodę Grand Prix, 10 równorzędnych nagród oraz 10 równorzędnych wyróżnień. Wśród nagrodzonych byli też uczniowe Szkoły Podstawowej nr 51: Kinga Tołwińska oraz Agata Pałkiewicz. Gratulujemy.

Czytaj więcej...

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA, CYBERPRZEMOC - SPOTKANIA Z POLICJĄ
MicrosoftTeams image 3W dniach 06.10 oraz 11 - 14.12 2020 odbyły się spotkania online z przedstawicielem Komedy Miejskiej w Białymstoku z Wydziały Prewencji dla klas V, VI, VII, VIII. Część spotkań odbyła się w formie stacjonarnej część w zdalnej. Tematem spotkań były: Cyberprzemoc i odpowiedzialność prawna nieletnich. Uczniowie rozmawiali na temat hejtu, cyberprzemocy, niebezpiecznych treści, uzależnienia od mediów, internetu, telefonu, gier komputerowych, ściąganiu na lekcjach online oraz wagarach - także z lekcji online, przestępstw - niszczenia mienia, kradzieży, wyzywania i obrażania innych, bójkach itp.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs "Najpiękniejsza kartka świąteczna"


1A

W dniach od 14.12.2020 do 21.12.2020r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs "Najpiękniejsza kartka świąteczna". Uczestnicy konkursu stworzyli podczas lekcji informatyki on-line prace w programie Paint nawiązujące tematycznie do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 23.12.2020 r.

Nagrodzone prace:

I miejsce: Amelia Mojsiuk kl. IV C

I miejsce: Gabriela Łabęcka kl. VII B

I miejsce: Amelia Pilecka kl. VIII B

 

II miejsce: Iga Rytel kl. IV B

II miejsce: Ernest Naumowicz kl. IV D

II miejsce: Krzysztof Dudziak kl. VII A

II miejsce: Zofia Fidziukiewicz kl. VII B 

 

III miejsce: Irmina Gurin kl. VII B

Wyróżnienia:

Zuzanna Adamczyk kl. IVB, Amelia Lisowska kl. IVC,  Bartosz Bernacki kl. IVC, Otolia Kalicka kl. IVD

Kamil Ciborowski kl. VA, Janina Paradowska kl. VA, Tymoteusz Trzasko kl. VA,

Nel Niemyjska kl. VIA, Konrad Maleszewski kl. VID, Nikola Sadanowicz kl. VID, Kinga Tołwińska kl. VID,

Oliwia Gontarczuk kl. VIIB, Maja Wilczko kl. VIIC,

Anna Cyżewska kl. VIIIA, Patrycja Krukowska kl. VIIIB, Gabriela Sierpińska kl. VIIIB. 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 Barbara Hrynkiewicz

Tomasz Minczewski

Czytaj więcej...

Konkurs - Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa


1 miejsce Nic tak nie cieszy i nie dodaje magii świąt, jak dekoracje zaprojektowane według własnej wizji. Ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie, sprzyjają spędzaniu czasu z bliskimi, rozwinięciu zdolności manualnych i przede wszystkim - są absolutnie niepowtarzalne! Dzięki rodzinnemu konkursowi na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową magia świąt wkroczyła do naszej szkoły. Na wejściu wita nas piękna choinka, a na parterze wystawa szopek wykonanych przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z rodzicami.

Nasz szkolny konkurs  na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową dobiegł końca.
1 grudnia prace konkursowe zostały zaprezentowane w holu głównym szkoły, a 2 grudnia poznaliśmy zwycięzców.  
Wystawę pokonkursową można oglądać online (facebook, strona szkoły) na zdjęciach.

Jury konkursowe obradowało w składzie :
Andrzej Wasilewski - dyrektor SP 51 (przewodniczący),
Aldona Połocka - wicedyrektor SP 51,
Aleksander Grzybek - artysta plastyk, nauczyciel plastyki,
Krystyna Bołtruczuk - plastyk, nauczyciel świetlicy
Walentyna Pytel - nauczyciel świetlicy.

Szopki oceniano w kategorii klas I -III.

I miejsce:  Igor Koralewski klasa 1 A
II miejsce: Anna i Urszula Bednarczyk klasa 1 A
II miejsce:  Julia Drozdowska klasa 2 B
III miejsce: Jakub Duda klasa 2 B
III miejsce: Gabriel Chowra klasa 1 A

Wyróżnienia:
1.Aleksandra Jórczykowska klasa 1 D
2.Karolina Gontar klasa 2 A
3.Anna Kobylińska klasa  1 A
4.Ksawery Kaca  klasa 1 C
5.Lena Pawłowska klasa 2 B

Każda  praca podlegała ocenie według ustalonych kryteriów. Konkurujące szopki otrzymały punkty za nawiązanie do tradycji, architekturę, kolorystykę, lalki, elementy podświetlane, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy po odbiór nagród i szopek 22 grudnia (wtorek).

 

Organizatorzy konkursu:
Monika Jasińska
Jolanta Kondraciuk
Natalia Kruk

Czytaj więcej...

Jesienny kącik przyrodniczy w moim przedszkolu


 Grupa IV   PS nr 48 ,,Bajkowa Kraina''13 listopada w oddziale przedszkolnym odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu fotograficznego „Jesienny kącik przyrodniczy w moim przedszkolu”. Konkurs skierowany był do nauczycieli wychowania przedszkolnego i ich podopiecznych w wieku 3-6 lat. Głównym jego celem było budzenie wrażliwości przyrodniczej i estetycznej oraz poszerzanie wśród dzieci zainteresowań przyrodą. Na konkurs wpłynęło 15 zgłoszeń. Podczas oceny komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim wkład pracy dzieci, pomysłowość i estetykę. Wszystkie jesienne kąciki przyrody były piękne i oryginalne.

Jury, w składzie – dyrektor szkoły Andrzej Wasilewski, nauczyciele wychowania przedszkolnego - Joanna Lutostańska - Kalicka i Katarzyna Januć, wyłoniło laureatów konkursu:

Czytaj więcej...

Akcja patriotyczna "POLSKO! PAMIĘTAMY!”


Święto Niepodległości jest świętem, który staramy się celebrować w naszej szkole z dumą i radością.

W ubiegłym roku świętowaliśmy jeżdżąc autobusem linii nr 6, śpiewając pieśni i recytując wiersze patriotyczne, angażując społeczność lokalną. Akcja „Śpiewaj z Niepodległą" miała stać się naszą szkolną tradycją, którą pragnęliśmy kontynuować w tym roku. Obecna sytuacja wpłynęła na fakt, iż nie mogliśmy. W związku z tym, narodziła się akcja „POLSKO! PAMIĘTAMY! ", filmik patriotyczny stworzony przez naszych kreatywnych nauczycieli oraz utalentowanych uczniów.

Ogrom pracy oraz zaangażowania z obu stron sprawił, iż efekt jest satysfakcjonujący, miły dla oka i ucha…

Scenariusz i montaż został opracowany przez p. Hannę Sędziak we współpracy z p. Łukaszem Piwowarczykiem oraz p. Joanną Kruszewską. Dyrektorowi naszej szkoły p. Andrzejowi Wasilewskiemu oraz p. Monice Jasińskiej, p. Wacławowi Grabowskiemu, p. Joannie Kalickiej oraz pozostałym nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie w realizację filmu.

Czytaj więcej...