Dzień Szalonych Fryzur


 received 350318049968303W środę 19.01 w naszej szkole uczniowie zainicjowali kolejną zabawę. Tym razem zaproponowali Dzień szalonych fryzur. Wszyscy chętni tego dnia mogli przyjść do szkoły w najbardziej oryginalnej, a nawet ekstrawaganckiej fryzurze, wyróżniając się tym samym swoją kreatywnością.

Do akcji przystąpili uczniowie z różnych klas oraz niektórzy nauczyciele. Część dziewczyn zastosowało fantazyjne upięcia, odmienne od tych noszonych na co dzień. Chłopcy postawili na kręcone loki, zmianę koloru włosów na niebieski lub fryzurę na „irokeza”. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i już zapraszamy do udziału w kolejnych.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny świetlicowy przy SP 51

z cyklu “CZTERY PORY ROKU” – “ZIMA I JEJ OBLICZA”


           obraz1Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci ze świetlicy szkolnej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z cyklu “CZTERY PORY ROKU” pt. “ZIMA I JEJ OBLICZA”.

Cele:
1. Rozwijanie ekspresji plastycznej i wyobraźni dzieci.
2. Poznawanie nowych technik plastycznych, możliwości ekperymentowania znanymi technikami oraz doświadczania w łączeniu różnych technik w pracy.
3. Doskonalenie zdolności manualnych.
4. Czerpanie radości z tworzenia.

Czytaj więcej...

„Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”  klas I-III


1Z wielką radością informujemy, że nasz międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy od Was około 30 przepięknych szopek. Wszystkie możecie obejrzeć w galerii na stronie facebooka SP 51 i na wystawie w naszej szkole.

Celem konkursu było kultywowanie polskiej tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na stary, piękny zwyczaj integrujący całą rodzinę. Uczestnicy tegorocznego konkursu zaskoczyli różnorodnymi pomysłami ukazania wydarzenia Bożego Narodzenia. W tym roku scena narodzin Zbawiciela, któremu towarzyszą postacie jego ziemskich rodziców, pasterzy oraz zwierząt, została wykonana z najprzeróżniejszych materiałów i w różnych technikach. Są to szopki drewniane, z mchu, kory, kamienia, ceramiki, szkła, plastiku, filcu, tektury, papier mâché, plasteliny, ale także makaronu. Można rzec, że ograniczeniem bywa jedynie wyobraźnia.

Z przyjemnością oglądaliśmy ciekawe pomysły młodych uczestników i ich rodzin.  Mamy nadzieję, że uczniowie białostockich szkół dalej będą rozwijać pracowitość i plastyczną twórczość. Takiej kreatywności jeszcze raz wyrażamy uznanie!

Po długich naradach jury w składzie: wicedyrektor p. Alina Martyniuk, p. Aleksander Grzybek - artysta plastyk,  p. Krystyna Bołtruczuk - plastyk, wybrało trzy zwycięskie prace oraz trzy wyróżnienia.

Oto lista zwycięzców, wraz z nagrodzonymi pracami:

I  miejsce – Kornelia Bielach SP 38

II  miejsce - Arkadiusz Superson SP 48

III miejsce - Gracjan Matuk      SP 8

Wyróżnienia:

  • Katarzyna Kalinowska
  • Izabela Szymańska SP 43
  • Wojtek Dąbrowski SP 49

Czytaj więcej...

Kartki świąteczne dla służb mundurowych


 20211215 105757W dniu 15 grudnia uczennice Samorządu Uczniowskiego napisały na kartkach świątecznych życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla Funkcjonariuszy Służb Mundurowych: żołnierzy Wojska Polskiego, Policji i Straży Granicznej. Na oddzielnych kartkach przedstawiających walory naszego miasta ułożyły również podziękowania za wzorową służbę, zaangażowanie, wytrwałość i obronę granic naszego Państwa. Mam nadzieję że kartki dotrą do adresatów i dodadzą im otuchy w dni świąteczne spędzane przez nich z dala od rodzin.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

TURNIEJ RODZINNY TENISA STOŁOWEGO


20211211 123954

Dnia 11 grudnia 2021r. roku o godz. 10.00 odbył się ósmy w historii szkoły Turniej Rodzinny tenisa stołowego. W zawodach wzięło udział 12 drużyn dwu osobowych (uczeń + członek rodziny). Organizatorem była Edyta Ługowska-Marczuk a w przebiegu zawodów pomogli Tomasz Hryń, Cezary Lulewicz, Katarzyna Zdanowicz i Aneta Rodzik nauczyciele wychowania fizycznego.

Czytaj więcej...

"Uwaga na obcych" spotkanie profilaktyczne z przedstawicielem Straży Miejskiej.


IMG 20211210 085819W dniu 10 grudnia 2021 roku odbyły się spotkania dla uczniów klas II i III. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, na jakie zagrożenia ze strony osób nieznajomych mogą być narażone, w jaki sposób można rozpoznać kto jest niebezpieczny. Uczniowie usłyszeli o prawidłowym zachowaniu podczas spotkania z nieznajomym – jak uniknąć kłopotów i groźnych sytuacji. Podczas spotkania przedstawione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przykłady kształtujące nawyki zapewniające bezpieczeństwo.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI Z BIAŁOSTOCKIMI POLICJANTKAMI


IMG 20211206 101130

W tym mikołajkowym dniu policjantki z białostockiej prewencji spotkały się z przedszkolakami ze Szkoły Podstawowej numer 51 w Białymstoku. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Na koniec spotkania policjantki wspólnie z dziećmi ubrały choinkę.

Czytaj więcej...

Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej “Let it snow”


 IMG 812716 grudnia w naszej szkole odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej “Let it snow”. To już trzecia edycja przeglądu, w której udział wzięło 65 dzieci z 9 przedszkoli. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju rozstrzygnięcie przeglądu odbyło się w trybie online. Każdy występ, który otrzymaliśmy w formie nagrania reprezentował wysoki poziom przygotowania. Charakteryzacja, stroje, układy choreograficzne oraz scenografia cieszyły nasze oczy. Jednak, aby nie tracić tak do końca świątecznego uroku i tym samym uświetnić ten magiczny czas to postanowiliśmy go umilić. Nasze przedszkolaki z grupy 0B Bystrzaki i 0C Odkrywcy przedstawiły swoje zdolności muzyczne na żywo. Dzieci zaprezentowały dwie piosenki pt. “ Santa’s on his way” i “Jingle Bells”.

Czytaj więcej...

Kiermasz ciast i słodkości


 Resized 20211208 083951W dniu 08.12 Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowała kiermasz świątecznych ciast i słodkości. Wypieki zostały przyniesione przez kilka poproszonych o to klas. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Dzięki hojności rodziców, uczniów i nauczycieli udało się nam nazbierać WOW 880 zł ;) . Wszystkim serdecznie dziękujemy ;) .Cieszymy się, że tyle osób dołączyło się do wspólnej akcji.

Serdeczne podziękowania kierujemy również dla pań z trójki Rady Rodziców wraz z jej przewodniczącą- panią Martą, które przez cały dzień prowadziły kiermasz oraz dla pani Justyny Archackiej, która dołożyła swoja cegiełkę do naszego przedsięwzięcia w postaci przepysznych bezowych choinek.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...