"Dzień Marzyciela" w klasie 2 B


1

Każdy ma swe marzenia! Te małe i te duże ....  8 września był doskonałym czasem na refleksję na temat własnych marzeń. Marzenia są niezwykłą umiejętnością  każdego człowieka. Warto czasem  zatrzymać się, choć na krótką chwilę, aby pomarzyć. Zatopić się w marzeniach, które zostały spełnione, które można realnie spełnić i te, które wywołują uśmiech na twarzy, lecz zawsze pozostaną w sferze fantazji.

Czytaj więcej...

Uroczystość wręczenia MEDALI DILIGENTIAE


20200902 125017Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego i wręczane podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego.
W roku szkolnym 2020/2021 Medal ,,Diligentiae - za pilność" otrzymali:  Piotr Wierzba, Absolwent SP 51 i Pani Anna Sirocka

INNOWACJA PEDAGOGICZNA ,,SZACHOGRÓD”


szachy

W roku szkolnym 2020/2021 będzie  realizowana w naszej szkole, zatwierdzona przez Radę Pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 51 im. Ludwika Zamenhofa Innowacja Pedagogiczna pt. ,,Szachogród”. Działanie to jest organizowane przez nauczycieli przedszkola i szkoły. Nadrzędnym celem projektu jest spotęgowanie  umiejętności matematycznych uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego i rozwiązywania problemów, poprzez naukę gry w szachy.

W Innowację zaangażowani są uczniowie klasy II B wraz z oddziałem przedszkolnym 6-latki 0 B ,,Spryciarze”. Opiekunami i koordynatorami działań Innowacji są Monika Jasińska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej  i  Agnieszka Post – nauczyciel edukacji przedszkolnej.

Konkurs"Ośmiu Wspaniałych"


 FB IMG 1599122523033Dn. 26.06.2020 w Centrum Aktywności Społecznej odbyła się XXV gala białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Tytuł laureata otrzymała Natalia Chilicka, uczennica naszej szkoły.

W tym roku do konkursu zgłoszono 62 wolontariuszy i wolontariuszek indywidualnych oraz 13 grup. Zgłoszeni, to młodzi ludzie zaangażowani w ideę wolontariatu młodzieżowego oraz działania na rzecz pomocy innym. Podczas uroczystej gali nagrody wręczał zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. Wręczył również wyróżnienia opiekunkom nagrodzonych wolontariuszek. Wyróżniono m.in. Panią Agnieszkę Perkowską i Adę Rogowską.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski projekt ekologiczny „Tradycyjny Sad”


 logoW r. szk. 2019/2020 i 2020/2021 nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Tradycyjny Sad”. Jest on organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Nadrzędnym celem działań uczestników jest zachowanie i dbanie o dawne, rodzime odmiany drzew owocowych. Zwieńczeniem działań projektowych jest założenie mini sadu z wybranymi odmianami drzew.

W projekt zaangażowani są uczniowie klas VII a, VII b oraz VIII a : Anna Czyżewska, Julia Tur, Natalia Taranta, Monika Kamieńska, Vanessa Iwanowicz, Anna Malinowska, Małgosia Filinowicz, Zosia Mazurek, Amelia Szydłowska, Martyna Stankiewicz, którzy tworzą zespół „Śliwki Sabinki”. Opiekunką uczniów i koordynatorką działań w naszej szkole jest nauczycielka biologii - pani Sabina Sapkowska.

Czytaj więcej...

IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA BIAŁEGOSTOKU

W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM


IMG20200309124131Dnia 9 marca 2020 roku na hali Szkoły Podstawowej nr 49, ul. Armii Krajowej odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Indywidualnym Tenisie Stołowym.

Nikola Stachurska kl. 7b zajęła II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Patrycja Cichoń kl. 6b zajęła VIII miejsce w Igrzyskach Dzieci.

Dwie zawodniczki uzyskały awans do finału wojewódzkiego.

 

W zawodach wystartowały:

Dominika Gontar kl. 6b zajęła X miejsce

Zofia Fidziukiewicz kl. 6b zajęła XII miejsce

Trenerem zawodniczek była p. Edyta Ługowska-Marczuk.

GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej...

Tradycyjny Sad


 TS 3 baner

Nasza szkoła bierze udział w trzeciej edycji projektu „Tradycyjny Sad” i zarazem ogólnopolskim konkursie grantowym.

"TRADYCYJNY SAD" to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do wszystkich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Czytaj więcej...

VI Szachowe Mistrzostwa Miasta Białegostoku Dzieci do lat 6


 FB IMG 1583172430667W niedzielę 01.03.2020 na stadionie miejskim w Białymstoku odbyły się „VI Szachowe Mistrzostwa Miasta Białegostoku Dzieci do lat 6”.

W turnieju wzięło udział 52 przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowało 8 przedszkolaków z dwóch grup przedszkolnych.

Nasza reprezentacja wywalczyła:

W klasyfikacji ogólnej Dziewcząt do lat 6:

III miejsce – Kornelia​ Puławska ​ (Grupa „Zuszki”).

VII miejsce – Aleksandra Moszczyńska ​ (Grupa „Zuszki”).

VIII miejsce – Wiktoria Andrysewicz ​ (Grupa „Zuszki”).

W klasyfikacji ogólnej Chłopców do lat 6:

IV miejsce – Mateusz ​Szekowski   ( Grupa „Smyki” ).

V miejsce – Dawid Ignatiuk ( Grupa „Zuszki”).

W klasyfikacji Drużynowej do lat 6:

 III miejsce – Reprezentacja Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku

Skład Reprezentacji Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 51 na „VI Szachowe Mistrzostwa Miasta Białegostoku Dzieci do lat 6”:

Czytaj więcej...