Jesienny kącik przyrodniczy w moim przedszkolu


 Grupa IV   PS nr 48 ,,Bajkowa Kraina''13 listopada w oddziale przedszkolnym odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu fotograficznego „Jesienny kącik przyrodniczy w moim przedszkolu”. Konkurs skierowany był do nauczycieli wychowania przedszkolnego i ich podopiecznych w wieku 3-6 lat. Głównym jego celem było budzenie wrażliwości przyrodniczej i estetycznej oraz poszerzanie wśród dzieci zainteresowań przyrodą. Na konkurs wpłynęło 15 zgłoszeń. Podczas oceny komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim wkład pracy dzieci, pomysłowość i estetykę. Wszystkie jesienne kąciki przyrody były piękne i oryginalne.

Jury, w składzie – dyrektor szkoły Andrzej Wasilewski, nauczyciele wychowania przedszkolnego - Joanna Lutostańska - Kalicka i Katarzyna Januć, wyłoniło laureatów konkursu:

Czytaj więcej...

Akcja patriotyczna "POLSKO! PAMIĘTAMY!”


Święto Niepodległości jest świętem, który staramy się celebrować w naszej szkole z dumą i radością.

W ubiegłym roku świętowaliśmy jeżdżąc autobusem linii nr 6, śpiewając pieśni i recytując wiersze patriotyczne, angażując społeczność lokalną. Akcja „Śpiewaj z Niepodległą" miała stać się naszą szkolną tradycją, którą pragnęliśmy kontynuować w tym roku. Obecna sytuacja wpłynęła na fakt, iż nie mogliśmy. W związku z tym, narodziła się akcja „POLSKO! PAMIĘTAMY! ", filmik patriotyczny stworzony przez naszych kreatywnych nauczycieli oraz utalentowanych uczniów.

Ogrom pracy oraz zaangażowania z obu stron sprawił, iż efekt jest satysfakcjonujący, miły dla oka i ucha…

Scenariusz i montaż został opracowany przez p. Hannę Sędziak we współpracy z p. Łukaszem Piwowarczykiem oraz p. Joanną Kruszewską. Dyrektorowi naszej szkoły p. Andrzejowi Wasilewskiemu oraz p. Monice Jasińskiej, p. Wacławowi Grabowskiemu, p. Joannie Kalickiej oraz pozostałym nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie w realizację filmu.

Czytaj więcej...

UEFA PLAYMAKERS


1

13 października 2020 roku o godzinie 13:30 ruszyły pierwsze zajęcia z UEFA Playmakers. Program ten czerpie inspiracje z repertuaru Disneya. Ma on określone cele edukacyjne, wyznaczone z myślą o dziewczynkach w wieku 5-8 lat.

Wtorek obfitował w wiele emocji związanych z nowym programem. Pomimo wielu trudności wystartowaliśmy wspólnie z Klubem Sportowym Włókniarz Białystok, jako pierwszy ośrodek w Polsce! Niepewność oraz ciekawość tego innowacyjnego projektu towarzyszyły wszystkim trenerom do ostatniej chwili, a na zajęciach spotkaliśmy się z wielką radością dziewczynek. Pierwsze zajęcia przeprowadziła trenerka Ewelina Fiodorczuk-Sipko wraz z panem Przemysławem Gontarem, z ramienia naszej szkoły wspomaga projekt pani Monika Jasińska.

Już jutro kolejne zajęcia dla starszych uczniów , zapraszamy!

 

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

"Wszystko zaczęło się 100 lat temu w Wadowicach..."


2 konkursI Miejsce dla Marcela Gierasimiuka ucznia klasy 2 B w konkursie plastycznym ,,Wszystko zaczęło się 100 lat temu w Wadowicach..." w kategorii szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była Białostocka Wspólnota Stypendialna.

Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z CYKLU

CZTERY PORY ROKU  „Złota polska jesień”


f

Dnia 27 października 2020 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu z cyklu Cztery Pory Roku „Złota polska jesień”.

Zaprezentowane prace były piękne i bardzo kolorowe, jak kolorowa bywa jesień. Jury w skład którego weszli: Alina Martyniuk, Natalia Kruk, Aleksander Grzybek postanowili przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce

Gabriela Kowalczyk- Szkoła Podstawowa Nr 50

Oliwia Kuczyńska- Szkoła Podstawowa Nr 50

II miejsce

Joanna Paszczuk- Szkoła Podstawowa Nr 51

Julia Pawłowska- Szkoła Podstawowa Nr 2

Hubert Kiepas- Szkoła Podstawowa Nr 5

III miejsce

Łucja Płonowska- Szkoła Podstawowa Nr 50

Ewa Jakoniuk- Szkoła Podstawowa Nr 50

Zuzanna Oleszczuk- Szkoła Podstawowa Nr 50

Wyróżnienia

Magdalena Głowacka- Szkoła Podstawowa Nr 51

Amelia Serowieckiej- Szkoła Podstawowa Nr 50

Wiktoria Steuer- Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2

Milena Aleksiejuk- Szkoła Podstawowa Nr 50

Laura Łukaszuk- Szkoła Podstawowa Nr 50

Amelia Zdanowicz- Szkoła Podstawowa Nr 8

Julia Krasowska- Szkoła Podstawowa Nr 50

Karolina Skłodowska- Szkoła Podstawowa Nr 50

Aleksandra Rojkowska- Szkoła Podstawowa Nr 2

Małgorzata Paszczuk- Szkoła Podstawowa Nr 51

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.

Organizatorzy:

Monika Jasińska

Natalia Kruk

Alina Martyniuk

Czytaj więcej...

DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ


 batch IMG 7089W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła, jak zwykle postanowiła uczcić Dzień Nauczyciela. Jako, że dzień 14 października był dniem wolnym od zajęć, Samorząd Uczniowski poświecił go na intensywną próbę generalną. Natomiast uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbył się w dniu 15.10.2020 r. Wzięli w nim udział nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi, a także uczniowie klas 4-8 oraz dwie klasy pierwsze.

Część artystyczną rozpoczęła, występująca w roli narratora -Karolina Sepczyńska, która krótko zapoznała wszystkich z historią Dnia Edukacji Narodowej. Następnie podziękowała wszystkim nauczycielom za trud pracy oraz ich wkład w edukację i wychowanie.

Pierwszą scenę spektaklu rozpoczęła muzyka z filmu Piraci z Karaibów, przy której na salę teatralną pomiędzy falami wpłynęła ręcznie wykonana łódź z załogą oraz Kapitanem i Bosmanem na czele. Celem wyprawy była egzotyczna wyspa pełna rozmaitych kwiatów- uczniów.

Czytaj więcej...

Zakładanie mini sadu w ramach projektu „Tradycyjny sad”


 batch 20201020 141107Nasza szkoła od lutego do listopada 2020 r. bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Tradycyjny Sad" organizowanym przez Bank Ochrony Środowiska. W dn. 20.10.2020r. na lekcji biologii grupa uczniów z kl.8a  pod nazwą "Śliwki Sabinki", pod opieką koordynatorki projektu - pani Sabiny Sapkowskiej, zasadziła drzewka owocowe.

Dzięki temu powstał mini sad będący żywym obrazem głównej idei projektu, jaką jest poznanie dziedzictwa sadowniczego polskich ziem, a także odtworzenia starych gatunków ginących lub wymarłych. Posadzenie drzewek jest jednym z ostatnich działań projektowych. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli cieszyć się widokiem rozwijających się drzew, a w przyszłości skosztować ich owoców.

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w naszej szkole…


 batch received 4054208231261102Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Chłopaka. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował 30 września 2020 r. Wśród dziewcząt głosowanie na Najsympatyczniejszego Chłopaka z naszej szkoły. Wybór zapewne ułatwił zestaw cech zapisanych w żartobliwy sposób na plakacie wykonanym przez Gabrysię Sierpińską. Dziewczęta z Samorządu ramkę do wspólnej fotografii chłopców z każdej klasy. Na koniec złożyły życzenia kolegom.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem Świata – Strongmanem!


1

Konrad Paszkiewicz – mistrz Świata odwiedził naszych uczniów 2 października 2020r. Zaszczytem było gościć w naszej szkole tak znamienitego sportowca, a jednocześnie bardzo miłego i skromnego człowieka.

Osiągnięcia Pana Konrada Paszkiewicza :

Wicemistrz Polski 2019 w Futbolu Amerykańskim z drużyną Lowlanders Białystok

2 miejsce na MŚ Arnold Classic Strongman u105 - Ohio, USA

1 miejsce Puchar Polski Strongman - Gołdap, Polska

16 miejsce MŚ Strongman u110 WSF - Khust, Ukraina

2 miejsce Arnold Classic Europe Strongman u105 - Barcelona, Hiszpania

1 miejsce Puchar Europy Strongman - Utena, Litwa

3 miejsce w klasyfikacji ogólnej Strongman Open Challenge

W czasie spotkania Mistrz opowiadał  uczniom o swoich dokonaniach, treningach, stylu życia sportowca. Dzielił się radością płynącą z rywalizacji prowadzącej do osiągania sukcesów. 

Bardzo dziękujemy Panu Konradowi Paszkiewiczowi  za wizytę! 

          Monika Jasińska

Czytaj więcej...