PODZIĘKOWANIA OD PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Andrzeja Dudy

za udział w
MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM
"PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA".


PODZIKOWANIA maeW Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku w szczególny sposób kształtowane są postawy patriotyczne, uwrażliwiamy uczniów i oddziały przedszkolne na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtujemy tożsamość narodową dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakami.
Nasza placówka dołączyła do grona zrealizowanego programu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.
7 listopada 2019 roku klasa 1B wraz z wychowawcą p. Moniką Jasińską otrzymali podziękowania od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy za udział w projekcie.
Pani wicedyrektor – Aldona Połocka oficjalnie odczytała podziękowania, po czym pogratulowała uczniom i wychowawcy. List wywarł ogromne wrażenie na uczniach.
A dodatkowo dostaliśmy najdroższy naszemu sercu prezent-FLAGĘ POLSKI!

DZIĘKUJEMY PANIE PREZYDENCIE!!!

mgr Monika Jasińska

Czytaj więcej...

101. Rocznica Odzyskania Niepodległości
IMG 5298101. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę obchodziliśmy, jak zwykle,  uroczyście i z rozmachem. Świętu temu towarzyszyło wiele przedsięwzięć, w głównej mierze skierowanych na kształtowanie właściwych postaw patriotycznych dzieci i młodzieży,  poszanowanie symboli narodowych, a także integrację środowiska szkolnego.
Zaczęło się 8 listopada o godzinie 11:11 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Tego samego dnia na drzwiach sal lekcyjnych zawisły wykonane przez uczniów plakaty upamiętniające wydarzenia z 1918 roku.

Czytaj więcej...

"DLA TYCH CO ODESZLI... Klasa 1 B"


PORZĄDKI NA CMENTARZU FARNYM W BIAŁYMSTOKU.

1Święto Zmarłych, Zaduszki to czas zadumy. To okres kiedy wspominamy tych, którzy już odeszli. Sprzątanie mogił przed Wszystkimi Świętymi jest staropolską tradycją, którą należy podtrzymywać, jest to więc także czas, kiedy zwracamy uwagę na to, jak wyglądają cmentarze oraz groby, wśród których jest wiele takich, o których nikt nie pamięta. O tych zapomnianych i bezimiennych aniołkach (dzieciach) pamiętali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku.

Czytaj więcej...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt


IMG 0453Dnia 17 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym dziewcząt.
Dziewczęta z naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce w Białymstoku. Otrzymały puchar i złote medale. Wygrana dała zawodniczkom awans do rywalizacji wojewódzkiej dnia 4 grudnia 2019r. w Dobrzyniewie.
W zawodach startowały:
Kosacka Wiktoria kl. 7b
Sitnicka Natalie kl. 7b
Stachurska Nikola kl. 7b

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie!!!

Czytaj więcej...

 "Dzień Kundelka”


Wizyta klasy 1 B w Schronisku Zwierząt w Białymstoku

0a25 października 2019 roku z okazji ,,Dnia Kundelka”, klasa 1 B wraz z p. Małgorzatą Jabłońską wybrała się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Białymstoku. Uczniowie naszej szkoły dzielnie wyruszyli pieszo do schroniska aby zrobić coś dobrego dla bezdomnych psiaków.

Czytaj więcej...

Klasy Ve i Vb w Strefie Wysokich Lotów


IMG 20191031 115907

 31 października klasy Ve i Vb odwiedziły Strefę Wysokich Lotów gdzie miały okazję wziąć w nietypowej lekcji WF. Uczniowie pod opieką trenerów uczyli się podstaw akrobatyki, łącząc sport z zabawą. Trampoliny, strefa z piankami, bujanie na linach. Uśmiechy uczniów potwierdzają, że była to niezapomniana zabawa.

Czytaj więcej...

"Bezpieczeństwo na drodze" 23.10.2019


 Program profilaktyczny realizowany przez Straż Miejską z Białegostoku.

123 października 2019 klasy 1 b, 1c i 1 d uczestniczyły w zajęciach pt. ,,Bezpieczeństwo na drodze”, organizowanych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Białymstoku. Dowiedzieliśmy się wiele cennych informacji na temat zachowania szczególnego bezpieczeństwa na drodze. Wysłuchaliśmy również jakie zagrożenia mogą na nas czekać i co możemy zrobić aby się ich ustrzec. Utrwaliliśmy sobie znaki i przepisy drogowe.

mgr Monika Jasińska

Czytaj więcej...

"POLSKA MOJĄ OJCZYZNĄ" 22.10.2019


 Warsztaty w Muzeum Wojska Polskiego w  Białymstoku klasy 1 B

5Jak nazywa się kraj, w którym mieszkamy? Kto założył państwo polskie? Kto władał nim w dawnych czasach, a kto sprawuje władzę dzisiaj? Co wyróżnia nasz kraj? Czym jest patriotyzm? Na te i podobne pytania odpowiadaliśmy podczas zajęć. W czasie warsztatów dowiedzieliśmy się także jak na przestrzeni lat zmieniało się nasze godło oraz dlaczego polska flaga jest biało-czerwona, a dodatkowo rozwikłaliśmy szereg zagadek i odszukaliśmy patriotyczne pamiątki ukryte wśród muzealnych eksponatów. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy własne puzzle patriotyczne.

mgr Monika Jasińska

Czytaj więcej...

Halloween w naszej szkole


IMG 20191031 090854Z okazji dnia Halloween w naszej szkoly pojawiły się dyniowie lampiony i plakaty ilustrujące brytyjską tradycję. Dzieci wykonały kolorowe prace, którymi udekorowaliśmy pracownię języka angielskiego. Plakaty obrazowały historię i zwyczaje związane z Halloween.

Zespół nauczycieli języka angielskiego

Czytaj więcej...