ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z CYKLU CZTERY PORY ROKU  „Złota polska jesień”


IMG 4644Jesień to barwna i urokliwa pora roku. Uczniowie utrwalili jej obraz w pracach plastycznych zgłoszonych na konkurs „Złota polska jesień”. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości estetycznej, dostrzeżenie piękna otaczającego świata, a także popularyzowanie różnorodnych form plastycznych. Komisja konkursowa oceniła 53 prace pod kątem samodzielności, zgodności z tematem i pomysłowości.

I miejsce:

Natalia S. SP nr 51 klasa I d

Maria R., SP nr 8

II miejsce:

Magdalena K., SP nr 51, klasa I b

Eliza D., SP nr 38

III miejsce:

Marcel K., SP nr 4

Alicja D., ZSP nr 5

Wyróżnienia:

Hanna N., SP nr 51, kl. III a

Oliwia Sz., SP nr 51, kl. III a

Maria K., SP nr 51, kl I d

Kacper K., SP nr 17

Tymoteusz Ł, SP nr 4

Nika B., SP nr 4

Zofia K., SP nr 34

Kornelia B., SP nr 38

Jan Stanisław K. SP nr 8

Miłosz A., SP nr 4

Czytaj więcej...

Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej “Śpiewam Tobie Polsko!”
315170946 498821662180800 6763640153664181006 n“Przybyli ułani”, “Białe róże”, “Szara Piechota”, “Co to jest niepodległość?”, “O mój rozmarynie”, “Szare Szeregi” - te i inne pieśni patriotyczne rozbrzmiewały we wtorek 8 listopada na naszej szkolnej scenie w ramach Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej “Śpiewam Tobie Polsko!”. W uroczystości wzięły udział przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3 białostockich przedszkoli i szkół śpiewając przepiękne piosenki i pieśni patriotyczne - tak bliskie sercu każdego Polaka. Podczas uroczystości gościliśmy w naszych progach śpiewaczkę Opery i Filharmonii Podlaskiej - p. Paulinę Boreczko, która zaczarowała nas swoim głosem śpiewając utwór “Kwiaty Polskie” Barbary Ponichter. Uroczystość uświetnił gościnny występ grupy "Odkrywcy" z oddziału przedszkolnego, Zofii Tarnackiej z klasy ID oraz występ klas IE, IF, IG, IIA i IIC. Nad całą uroczystością czuwało nasze cudowne jury w składzie: Paulina Boreczko, Anna Kosikowska i Dorota Lankau. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużym zaangażowaniem, a wykonane przez nich utwory wzruszały nasze dusze. Jednak po burzliwych i niełatwych obradach szanowne jury dokonało i tym samym podsumowało ostateczne wyniki konkursu, przyznając następujące miejsca:
Przedszkole:
1 miejsce - Zespół “Rozśpiewane Nutki” z Przedszkola Samorządowego nr 58 Integracyjnego w Białymstoku
2 miejsce - Leon Dąbrowski z Przedszkola Samorządowego nr 51 “Przyjazne” w Białymstoku
3 miejsce - Zespół wokalny “Leszczynki” z Przedszkola Samorządowego w Grabówce.
Szkoła - klasy 1-3:
1 miejsce - Wiktoria Milewska ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku
2 miejsce - Zespół wokalny “Biało - czerwoni” ze Szkoły Podstawowej nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku
3 miejsce - Antoni Jeliński ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.

Czytaj więcej...

17 września – 83. rocznica sowieckiej agresji na Polskę


received 462241689298434W ramach obchodów rocznicy napaści sowieckiej na Polskę uczniowie klas 4a, 6c, 8c i 8e uczestniczyli w spotkaniu ze świadkiem historii - osobą, która spędziła dzieciństwo na Syberii i opowiedziała o trudach z tym związanych.

Nadszedł upragniony koniec roku i długo wyczekiwane wakacje. Składam wszystkim uczniom życzenia udanych wakacji.Pamietajcie o swoim bezpieczeństwie.

Opiekun Samorzadu-Sabina Sapkowska
CamScanner 06 25 2022 17.13

Nagrody Samorząd


received 620925025622199Koniec roku to podsumowanie ie pracy i wysiłków wkładanych w edukację i działalność szkolną.Opiekun Samorzadu Uczniowskiego postanowiła nagrodzić dyplomami osoby najbardziej wyróżniające się w działalność na rzecz szkoły i uczniów. Byli to:Martyna Sosnowska 4b, Gabriel Gordon 7c, Justyna i Karolina Kobylińskie, Nikola Sadanowicz oraz Paulina Olechnowicz Kinga Markowska. Osoby pełne energii i chęci dzialania, na które zawsze moglam liczyć i nigdy nie odmówiły mi pomocy nagrodziłam dodatkowo bonami do empiku.Były to: Antonina Podolińska, Kinga Tołwińska, Wiktoria Kozłowska,  Julia Raducha i Gabriela Zgliszewska. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Czytaj więcej...

Najczystsza szatnia


20220622 113952 W środę 22.06 klasy 7d i 8a odebrały swoją nagrodę za szkolny konkurs "Najczystsza szatnia". Klasy jednomyślne wybrały z pośród kilku propozycji pizze. Opiekun samorządu zakupiła 9 szt.pizzy.Serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagrody.

Czytaj więcej...

Happening „Tradycyjny sad”


 20220620 142419Grupa projektowa „Zwariowane wisienki” pod opieką pani Sabiny Sapkowskiej w dniu 20.06 (w poniedziałek) zorganizowała spotkanie dla rodziców uczniów i nauczycieli. Spotkanie rozpoczęła opiekun krótko wprowadzając wszystkich w temat. Następnie zespół za pomocą prezentacji w Power point przeznaczonej dla rodziców, zapoznał zgromadzonych z projektem „Tradycyjny sad” oraz jego celami i zamierzeniami, a także ze swoimi działaniami i efektami pracy. W czasie krótkiej przerwy nastąpił krótki poczęstunek zgromadzonych domowym kompotem z wiśni oraz bułką z domowym dżemem.

Po tym słodkim akcencie kolejna „wisienka” przedstawiła prezentację, przeznaczoną dla uczniów. Zapoznała wszystkich z chorobami i szkodnikami wiśni, sposobami ich rozpoznawania, sposobem sadzenia i pielęgnacji drzewek, właściwościami zdrowotnymi wiśni i ich przeznaczeniem oraz terminarzem zabiegów. Zachęcili swoich młodszych kolegów i koleżanki do włączenie się w praace projektowe.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu fotograficznego „Podlasie jest piękne”


 W ostatni poniedziałek zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 21/22 odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Podlasie jest piękne”.

W konkursie fotograficznym „Podlasie jest piękne” wzięło udział 40 uczniów ze szkół białostockich oraz powiatu białostockiego. Do grona uczestników konkursu należą uczniowie następujących białostockich szkół: Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 9, Szkoła Podstawowa Nr 16, Szkoła Podstawowa Nr 20, Szkoła Podstawowa Nr 38, Szkoła Podstawowa Nr 45, Szkoła Podstawowa Nr 51. Z terenu powiatu białostockiego wzięli udział uczniowie: Szkoły Podstawowej w Nr 1 w Czarnej Białostockiej, Szkoły Podstawowej w Obrubnikach, Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej, Szkoły Podstawowej w Pogorzałkach, Szkoły Podstawowej w Sobolewie, Szkoły Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym.

Czytaj więcej...

Łąka kwiatowa


 20220607 110958Dnia 7.06.2022 samorząd uczniowski oraz wraz z wybranymi osobami z kl. 6b uczestniczyli w zakładaniu wielobarwnej łąki kwiatowej. Jest to już kolejne działanie proekologiczne w którym bierze udział nasza szkoła. Zakładając łąkę pomagamy pożytecznym owadom zapylającym (łąka daje schronienie pszczołom, motylom, trzmielom, a nawet ptakom i małym ssakom).

Czytaj więcej...