II Runda Futsalu klas VII


 Resized 20190227 094157Reprezentacja SP 51 klas  VII-VI w dniu 27.02 brała udział w II Rundzie Futsalu.  Zajęliśmy III miejsce. Gratulujemy chłopcom zaangażowania i bardzo dobrej postawy i życzymy powodzenia za rok. Skład naszej drużyny: Adam Puciłowski, Piotr Bielecki, Kacper Harasimczuk, Oskar Świderski, Patryk Gierej, Miłosz Rzepniewski,  Kuba Stocki,Wojciech Babiracki,  Kacper Dmitruk, Kacper Malinowski,Jakub  Kuklik, Damian Wasilczyk, Kuba Wilamowski. Trener Marek Sawicki.

Czytaj więcej...

Igrzyska Futsalu


Resized 20190226 090729W dniu 26.02 Reprezentacja SP 51 brała udział w Igrzyskach Futsalu klas IV - V.  Nasza drużyna zajęła 3 miejsce notując następujące wyniki: SSP 1, 2-2, SP 8, 0-2, SP 5, 0-4, a bramki strzelili Kuba Ignatiuk z V "A" i Piotrek Bielecki z V "C". Gratulujemy dobrego występu i godnego reprezentowania naszej szkoły.Trenerem drużyny jest Marek Sawicki.

Czytaj więcej...

Igrzyska Futsalu


 Resized 20190221 104214W dniu 21.02 reprezentacja naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Futsalu - Halowej Piłki Nożnej. W zawodach wystąpiły oprócz naszej szkoły SP 26, SP 20 i SP 34 Białystok. Nasi uczniowie, chłopcy z klas 6 i 7 z zwyciężyli cały turniej wygrywając wszystkie mecze. Pokonywali kolejno SP 20, 4-1, SP 34, 2-1 i SP 26, 4-2. Bramki dla naszej ekipy strzelali Kacper Harasimczuk 4, Oskar Świderski 3 i Miłosz Rzepniewski 1. Trenerem drużyny jest nauczyciel w/f Marek Sawicki. Gratulujemy całej Reprezentacji  wspaniałego wyniku i życzymy powodzenia w następnej rundzie, ktora juz niebawem.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w IA i IB


 20190205 145158Mimo, że za oknem zima, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem słuchają czułych słów kierowanych pod ich adresem.

Specjalnie na ten dzień uczniowie przygotowali program artystyczny. Były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni do wspólnej zabawy, a na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami.

Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Czytaj więcej...

III Festiwal Literacki „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”


 IMG 36267 lutego 2019 roku nasze uczennice wzięły udział w III Festiwalu Literackim „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”. Pracownicy Działu Instrukcyjno-Metodycznego Książnicy Podlaskiej przeprowadzili warsztaty z elementami kodowania „Inżynier Ciućma – śrubka, młotek i przemądrzałe roboty”, stworzone na bazie książki Grzegorza Kasdepkego i przy wykorzystaniu robotów Photon. Nasze uczennice bardzo chętnie uczestniczyły w warsztatach i z zainteresowaniem zwiedziły budynek Książnicy Podlaskiej.

Czytaj więcej...

Bal karnawałowy


 IMG 3490Ten dzień od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami szkoły przemykali Batman i Spider-Man, widziano też policjantów, kowboja oraz najprawdziwszą księżniczkę! We czwartek 17 stycznia 2019r., dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III zorganizowano doroczny bal karnawałowy. W tym dniu sala teatralna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Prowadzenie balu powierzono grupie animatorów, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dzieci bawiły się świetnie. Chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez animatorów. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Po zabawie wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Nieodzownym elementem było spotkanie z Mikołajem.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs „Wielka Liga Czytelników”


IMG 3594Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Wielka Liga Czytelników”.

W listopadzie 2018 roku do udziału w konkursie zgłosiło się 48 uczniów. Uczniowie musieli przeczytać 6 wybranych przez siebie książek i uzupełnić do nich testy, które zawierały nie tylko pytania dotyczące książek, ale też pytania interdyscyplinarne: tj. matematyczne, przyrodnicze, historyczne, kształtujące umiejętność korzystania ze słowników języka polskiego, polsko-angielskiego. By zaliczyć test, konieczne było zdobycie minimum 80 punktów.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: klasy 1-4 i 5-8.
Do 8 stycznia uczniowie przynosili, wypełnione testy. Uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 80 punktów zdobywali sprawności czytelnicze.

28 uczniów, którym udało się zdobyć 6 sprawności czytelniczych, wzięło udział w teście kwalifikacyjnym do etapu powiatowego, który odbył się 15 stycznia w bibliotece szkolnej. Uczniowie klas 1-4 pisali test do „Bajek” Ch. Perrault, zaś uczniowie klas 5-8 do „Kamieni na szaniec” A. Kamińskiego.

Czytaj więcej...

„Dobro to norma – bądź normalny”


20181220 172529 resizedW ramach projektu „Dobro to norma – bądź normalny”, który to zakłada cykl spotkań ze starszymi ludźmi, którzy mieszkają w pobliżu szkoły – w Bagnówce, 20 grudnia 2018r. wolontariusze wraz z opiekunem zorganizowali spotkanie opłatkowe połączone z poczęstunkiem. Przy tym spotkaniu pomógł również ksiądz Paweł, który ze swymi aktorami wystawił przedstawienie Jasełkowe. Było ono wprowadzeniem do spotkania. W miłej atmosferze połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie nawzajem życzenia, śpiewaliśmy kolędy, wspólnie biesiadowaliśmy i otrzymaliśmy świąteczne podarki od Mikołaja. To był miły czas spędzony przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wraz z osobami starszymi o kilka lat od nas. Cieszymy się, że możemy w taki sposób rozpocząć naszą wspólną znajomość i kontynuować spotkania wiosną. Dziękujemy wszystkim gościom za wspólne świętowanie!

Czytaj więcej...

Gwiazdka z książką


 ks2Koło Przyjaciół Biblioteki Szkolnej odpowiedziało na zaproszenie Radia Białystok i wzięło udział w największym konkursie z wiedzy literackiej w województwie podlaskim "Gwiazdka z książką". Przez 10 dni słuchaliśmy uważnie Radia Białystok i odpowiadaliśmy na pytania zadawane z zakresu literatury i wydarzeń związanych z książkami. Przygotowaliśmy kartkę z odpowiedziami i dostarczyliśmy ją do siedziby Radia. Zostaliśmy wylosowani i otrzymaliśmy dwie paczki z książkami. Już niedługo będą one dostępne w naszej bibliotece do wypożyczenia.