17 września – 83. rocznica sowieckiej agresji na Polskę


received 462241689298434W ramach obchodów rocznicy napaści sowieckiej na Polskę uczniowie klas 4a, 6c, 8c i 8e uczestniczyli w spotkaniu ze świadkiem historii - osobą, która spędziła dzieciństwo na Syberii i opowiedziała o trudach z tym związanych.

Nadszedł upragniony koniec roku i długo wyczekiwane wakacje. Składam wszystkim uczniom życzenia udanych wakacji.Pamietajcie o swoim bezpieczeństwie.

Opiekun Samorzadu-Sabina Sapkowska
CamScanner 06 25 2022 17.13

Nagrody Samorząd


received 620925025622199Koniec roku to podsumowanie ie pracy i wysiłków wkładanych w edukację i działalność szkolną.Opiekun Samorzadu Uczniowskiego postanowiła nagrodzić dyplomami osoby najbardziej wyróżniające się w działalność na rzecz szkoły i uczniów. Byli to:Martyna Sosnowska 4b, Gabriel Gordon 7c, Justyna i Karolina Kobylińskie, Nikola Sadanowicz oraz Paulina Olechnowicz Kinga Markowska. Osoby pełne energii i chęci dzialania, na które zawsze moglam liczyć i nigdy nie odmówiły mi pomocy nagrodziłam dodatkowo bonami do empiku.Były to: Antonina Podolińska, Kinga Tołwińska, Wiktoria Kozłowska,  Julia Raducha i Gabriela Zgliszewska. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Czytaj więcej...

Najczystsza szatnia


20220622 113952 W środę 22.06 klasy 7d i 8a odebrały swoją nagrodę za szkolny konkurs "Najczystsza szatnia". Klasy jednomyślne wybrały z pośród kilku propozycji pizze. Opiekun samorządu zakupiła 9 szt.pizzy.Serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagrody.

Czytaj więcej...

Happening „Tradycyjny sad”


 20220620 142419Grupa projektowa „Zwariowane wisienki” pod opieką pani Sabiny Sapkowskiej w dniu 20.06 (w poniedziałek) zorganizowała spotkanie dla rodziców uczniów i nauczycieli. Spotkanie rozpoczęła opiekun krótko wprowadzając wszystkich w temat. Następnie zespół za pomocą prezentacji w Power point przeznaczonej dla rodziców, zapoznał zgromadzonych z projektem „Tradycyjny sad” oraz jego celami i zamierzeniami, a także ze swoimi działaniami i efektami pracy. W czasie krótkiej przerwy nastąpił krótki poczęstunek zgromadzonych domowym kompotem z wiśni oraz bułką z domowym dżemem.

Po tym słodkim akcencie kolejna „wisienka” przedstawiła prezentację, przeznaczoną dla uczniów. Zapoznała wszystkich z chorobami i szkodnikami wiśni, sposobami ich rozpoznawania, sposobem sadzenia i pielęgnacji drzewek, właściwościami zdrowotnymi wiśni i ich przeznaczeniem oraz terminarzem zabiegów. Zachęcili swoich młodszych kolegów i koleżanki do włączenie się w praace projektowe.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu fotograficznego „Podlasie jest piękne”


 W ostatni poniedziałek zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 21/22 odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Podlasie jest piękne”.

W konkursie fotograficznym „Podlasie jest piękne” wzięło udział 40 uczniów ze szkół białostockich oraz powiatu białostockiego. Do grona uczestników konkursu należą uczniowie następujących białostockich szkół: Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 9, Szkoła Podstawowa Nr 16, Szkoła Podstawowa Nr 20, Szkoła Podstawowa Nr 38, Szkoła Podstawowa Nr 45, Szkoła Podstawowa Nr 51. Z terenu powiatu białostockiego wzięli udział uczniowie: Szkoły Podstawowej w Nr 1 w Czarnej Białostockiej, Szkoły Podstawowej w Obrubnikach, Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej, Szkoły Podstawowej w Pogorzałkach, Szkoły Podstawowej w Sobolewie, Szkoły Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym.

Czytaj więcej...

Łąka kwiatowa


 20220607 110958Dnia 7.06.2022 samorząd uczniowski oraz wraz z wybranymi osobami z kl. 6b uczestniczyli w zakładaniu wielobarwnej łąki kwiatowej. Jest to już kolejne działanie proekologiczne w którym bierze udział nasza szkoła. Zakładając łąkę pomagamy pożytecznym owadom zapylającym (łąka daje schronienie pszczołom, motylom, trzmielom, a nawet ptakom i małym ssakom).

Czytaj więcej...

Nagrody z okazji konkursów rozdane….


 20220601 122749Przy okazji obchodów Dnia Dziecka, tj. dnia 02 i 03.06.2022 uczestnikom wielu konkursów, (rozstrzygniętych na bieżąco, wyniki we wcześniejszych postach) zostały rozdane nagrody. Każdy z uczestników otrzymał dyplom udziału z rąk Pana Dyrektora z następujących konkursów: tytuł „Przyjaciel wody” w konkursie „Znaczenie wody w przyrodzie i życiu człowieka”, tytuł „Przyjaciel lasu” w konkursie „Znaczenie drzew w przyrodzie i życiu człowieka”, tytuł „Mistrza kreatywności” za najciekawsze przebranie z okazji Dnia wiosny, tytuł „Mistrza kreatywności- za najciekawsze nosidło” za najbardziej oryginalny „plecak” w Dniu bez plecaka i za „Mam talent”. Laureaci I , II i III miejsca otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane z funduszy Rady Rodziców. Były nimi: bluzy i koszulki z logiem szkoły, czapeczki z daszkiem, plecak oraz bony zakupowe do empiku o wartości 50zł, 100 zł i 150 zł. Wszystkim serdecznie gratulujemy. ;)

Czytaj więcej...

Spotkanie z sadownikiem


20220601 135637Grupa projektowa z klasy VIII b pod nazwą „Zwariowane wisienki” po swoim zwycięstwie nadal aktywnie działa. Dnia 01.06 2022 lekcja biologii w tej klasie upłynęła na praktycznych zajęciach na świeżym powietrzu, a mianowicie w szkolnym mini sadzie. Tego dnia odwiedził nas pan Cichoń, tato jednej z uczennic, członkini grupy projektowej. Od kilku lat pan Cichoń zajmuje się uprawą sadu owocowego. Tego dnia opowiedział nam o wymaganiach młodych sadzonek wiśni oraz innych drzewek owocowych, obejrzał dokładnie każdego drzewko i ocenił kondycję naszego mini sadu.

Czytaj więcej...