„Dobro to norma – bądź normalny”


20181220 172529 resizedW ramach projektu „Dobro to norma – bądź normalny”, który to zakłada cykl spotkań ze starszymi ludźmi, którzy mieszkają w pobliżu szkoły – w Bagnówce, 20 grudnia 2018r. wolontariusze wraz z opiekunem zorganizowali spotkanie opłatkowe połączone z poczęstunkiem. Przy tym spotkaniu pomógł również ksiądz Paweł, który ze swymi aktorami wystawił przedstawienie Jasełkowe. Było ono wprowadzeniem do spotkania. W miłej atmosferze połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie nawzajem życzenia, śpiewaliśmy kolędy, wspólnie biesiadowaliśmy i otrzymaliśmy świąteczne podarki od Mikołaja. To był miły czas spędzony przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wraz z osobami starszymi o kilka lat od nas. Cieszymy się, że możemy w taki sposób rozpocząć naszą wspólną znajomość i kontynuować spotkania wiosną. Dziękujemy wszystkim gościom za wspólne świętowanie!

Czytaj więcej...

Gwiazdka z książką


 ks2Koło Przyjaciół Biblioteki Szkolnej odpowiedziało na zaproszenie Radia Białystok i wzięło udział w największym konkursie z wiedzy literackiej w województwie podlaskim "Gwiazdka z książką". Przez 10 dni słuchaliśmy uważnie Radia Białystok i odpowiadaliśmy na pytania zadawane z zakresu literatury i wydarzeń związanych z książkami. Przygotowaliśmy kartkę z odpowiedziami i dostarczyliśmy ją do siedziby Radia. Zostaliśmy wylosowani i otrzymaliśmy dwie paczki z książkami. Już niedługo będą one dostępne w naszej bibliotece do wypożyczenia.  

Międzynarodowey Dzień Osób Niepełnosprawnych


IMG 20181212 102243Wykładnią poziomu rozwoju każdej cywilizacji jest sposób postrzegania i traktowania osób niepełnosprawnych. Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Owe święto jest okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji w każdym aspekcie życia codziennego oraz trudnościach z jakimi muszą zmagać się każdego dnia.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w SP 51 miały na celu ukazanie osoby niepełnosprawnej, jako człowieka realizującego swoje pasje i marzenia, osoby wyjątkowej, uzdolnionej, a nierzadko osiągającej najwyższe sukcesy na arenie międzynarodowej. Dodatkowy prestiż naszemu spotkaniu dodała niespodziewana wizyta prezydenta miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, który odwiedził naszą szkołę nadzorując postępy prac rozbudowy placówki. Prezydent przypomniał uczniom o potrzebie pomagania innym i dbania o inwestycje we własny rozwój intelektualny i sportowy.

Czytaj więcej...

Konkurs Christmas Songs
koledy12 grudnia 2018 r. w naszej szkole, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Christmas Songs.  W konkursie udział wzięło kilkunastu uczestników z klas I-VIII. Pięknie zaśpiewane utwory wprowadziły świąteczny klimat.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie
IMG 343320 grudnia, w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z poetką Zofią Olek-Redlarską.
Uczestniczyło w nim około czterdziestu osób z przedszkola i klasy czwartej. Autorka prezentowała swoją twórczość, a szczególnie wiersze z ostatniego tomiku "Zadziwienie".
Czytanie utworów przeplatane było swobodną rozmową o życiu i codziennych sprawach. Ciepła atmosfera spotkania pomogła dzieciom w osobistym odbiorze poezji.
Na koniec same wyrecytowały wiersz ks. Jana Twardowskiego.

Czytaj więcej...

My też potrafimy kolędować!


IMG 3868To już kolejny rok z rzędu, kiedy przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły mieli szansę sprawić, by na twarzach ich potrzebujących kolegów zagościł uśmiech. 
17 grudnia odbyła się akcja Słodka Gwiazdka połączona z Kolędowaniem, podczas której wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z klas VIII zbierali słodycze. To uczniowie tych klas przebrali się za renifery, elfy oraz Świętego Mikołaja i swoim śpiewem kolęd oraz układem tanecznym umilali wszystkim czas.  Dzięki hojności naszych uczniów stworzyliśmy 10  świątecznych paczek dla dzieciaków z naszej szkoły. 
Za wszystkie, nawet najdrobniejsze słodycze - dziękujemy.

Czytaj więcej...

Dzień Praw Człowieka 


mms img77984901710 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W Szkole Podstawowej Nr 51 w związku z tym wydarzeniem uczniowie klas I-III mieli zajęcia z wychowawcami na temat „Dziecko swoje prawa ma, dziecko swoje prawa zna”, podczas których byli zapoznani z prawami zawartymi w Konwencji o prawach dziecka, a także dowiedzieli się o właściwych zachowaniach respektujących prawa dzieci. Natomiast uczniowie klas IV-VIII brali udział w grze organizowanej na terenie naszej szkoły. Byli podzieleni na mniejsze zespoły, których zadaniem było szukanie numerków od 1-50, za którymi kryły się pytania i zadania do wykonania.

Czytaj więcej...

Krótka historia o polskich symbolach narodowych


 SDC173184 grudnia klasa 2d uczestniczyła w lekcji bibliotecznej „Krótka historia o polskich symbolach narodowych” w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Celem lekcji bibliotecznej było omówienie genezy powstania polskich symboli narodowych. Podczas zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykonywały wyznaczone zadania, w trakcie których miały okazję poszerzyć swoje wiadomości.

 Uczniowie zapoznali się z wystawą historyczną, oglądali fragmenty filmów, słuchali specjalnie dobranych fragmentów muzyki. Uczniowie poznali kroki poloneza, a po paru próbach udało się wykonać układ choreograficzny.

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY KULINARNO-EDUKACYJNE


 IMG 3413W naszej szkole w dniach 6 i 7 grudnia odbyły się warsztaty Zielona Kraina – edukacja ze smakiem. Uczniowie klas IVA, IVB, IVC, IVD, IVE dowiedzieli się między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przygotować pyszne koktajle i sałatki na bazie świeżych, zielonych warzyw, dlaczego warto jeść różne kasze, uprawiać sport, być aktywnym fizycznie i sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru.

Czytaj więcej...