Happening „Tradycyjny sad”


 20220620 142419Grupa projektowa „Zwariowane wisienki” pod opieką pani Sabiny Sapkowskiej w dniu 20.06 (w poniedziałek) zorganizowała spotkanie dla rodziców uczniów i nauczycieli. Spotkanie rozpoczęła opiekun krótko wprowadzając wszystkich w temat. Następnie zespół za pomocą prezentacji w Power point przeznaczonej dla rodziców, zapoznał zgromadzonych z projektem „Tradycyjny sad” oraz jego celami i zamierzeniami, a także ze swoimi działaniami i efektami pracy. W czasie krótkiej przerwy nastąpił krótki poczęstunek zgromadzonych domowym kompotem z wiśni oraz bułką z domowym dżemem.

Po tym słodkim akcencie kolejna „wisienka” przedstawiła prezentację, przeznaczoną dla uczniów. Zapoznała wszystkich z chorobami i szkodnikami wiśni, sposobami ich rozpoznawania, sposobem sadzenia i pielęgnacji drzewek, właściwościami zdrowotnymi wiśni i ich przeznaczeniem oraz terminarzem zabiegów. Zachęcili swoich młodszych kolegów i koleżanki do włączenie się w praace projektowe.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu fotograficznego „Podlasie jest piękne”


 W ostatni poniedziałek zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 21/22 odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Podlasie jest piękne”.

W konkursie fotograficznym „Podlasie jest piękne” wzięło udział 40 uczniów ze szkół białostockich oraz powiatu białostockiego. Do grona uczestników konkursu należą uczniowie następujących białostockich szkół: Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 9, Szkoła Podstawowa Nr 16, Szkoła Podstawowa Nr 20, Szkoła Podstawowa Nr 38, Szkoła Podstawowa Nr 45, Szkoła Podstawowa Nr 51. Z terenu powiatu białostockiego wzięli udział uczniowie: Szkoły Podstawowej w Nr 1 w Czarnej Białostockiej, Szkoły Podstawowej w Obrubnikach, Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej, Szkoły Podstawowej w Pogorzałkach, Szkoły Podstawowej w Sobolewie, Szkoły Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym.

Czytaj więcej...

Łąka kwiatowa


 20220607 110958Dnia 7.06.2022 samorząd uczniowski oraz wraz z wybranymi osobami z kl. 6b uczestniczyli w zakładaniu wielobarwnej łąki kwiatowej. Jest to już kolejne działanie proekologiczne w którym bierze udział nasza szkoła. Zakładając łąkę pomagamy pożytecznym owadom zapylającym (łąka daje schronienie pszczołom, motylom, trzmielom, a nawet ptakom i małym ssakom).

Czytaj więcej...

Nagrody z okazji konkursów rozdane….


 20220601 122749Przy okazji obchodów Dnia Dziecka, tj. dnia 02 i 03.06.2022 uczestnikom wielu konkursów, (rozstrzygniętych na bieżąco, wyniki we wcześniejszych postach) zostały rozdane nagrody. Każdy z uczestników otrzymał dyplom udziału z rąk Pana Dyrektora z następujących konkursów: tytuł „Przyjaciel wody” w konkursie „Znaczenie wody w przyrodzie i życiu człowieka”, tytuł „Przyjaciel lasu” w konkursie „Znaczenie drzew w przyrodzie i życiu człowieka”, tytuł „Mistrza kreatywności” za najciekawsze przebranie z okazji Dnia wiosny, tytuł „Mistrza kreatywności- za najciekawsze nosidło” za najbardziej oryginalny „plecak” w Dniu bez plecaka i za „Mam talent”. Laureaci I , II i III miejsca otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane z funduszy Rady Rodziców. Były nimi: bluzy i koszulki z logiem szkoły, czapeczki z daszkiem, plecak oraz bony zakupowe do empiku o wartości 50zł, 100 zł i 150 zł. Wszystkim serdecznie gratulujemy. ;)

Czytaj więcej...

Spotkanie z sadownikiem


20220601 135637Grupa projektowa z klasy VIII b pod nazwą „Zwariowane wisienki” po swoim zwycięstwie nadal aktywnie działa. Dnia 01.06 2022 lekcja biologii w tej klasie upłynęła na praktycznych zajęciach na świeżym powietrzu, a mianowicie w szkolnym mini sadzie. Tego dnia odwiedził nas pan Cichoń, tato jednej z uczennic, członkini grupy projektowej. Od kilku lat pan Cichoń zajmuje się uprawą sadu owocowego. Tego dnia opowiedział nam o wymaganiach młodych sadzonek wiśni oraz innych drzewek owocowych, obejrzał dokładnie każdego drzewko i ocenił kondycję naszego mini sadu.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego


  20220527 125810W dniu 27.05 uczniowie klas 7b, 7c, 7d, 8a, 8b i 8c uczestniczyli w wycieczce do Biebrzańskiego Parku Narodowego, organizowanej w ramach Innowacji Pedagogicznej „Uczeń- obserwator i badacz”. Na początku w siedzibie parku w Osowiec-Twierdza uczniowie obejrzeli krótki film charakteryzujący ukształtowanie, florę i faunę park oraz jego powstanie. Obejrzeli wystawę stałą zapoznając się z eksponatami zwierząt występujących na terenie parku, m.in. ssaków: łosia, wilka, lisa, bobra, borsuka, sarny, zająca, jenota, a także ptaków: bąka, bataliona, krogulca, postułki, dzięcioła, winniczka.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pszczół


20220523 145527Kolejnym działaniem proekologicznym jaki był obchodzony w naszej szkole to Światowy Dzień Pszczół, który został ustanowiony przez ONZ w 2018 r. Co roku odbywa się w dniu 20.05. Obchody tego dnia są okazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku i dla pozyskiwania żywności. To także pretekst do zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych pożytecznych owadów i zastanowienia się, co możemy zrobić dla ich ochrony.

Czytaj więcej...

Dzień elegancji


 received 750775929251652Samorząd aktywnie wdraża różne święta do naszej szkoły. Był już dzień sportu,    w którym ubieraliśmy się w stroje sportowe. Przyszedł też czas na stroje stylowe, szykowne  i wytworne. Był to Dzień elegancji, który odbył się w naszej szkole 18.05. W tym dniu nasi uczniowie przychodzili do szkoły w białych koszulach, niektórzy pod krawatem lub muszką, w spodniach na kant, marynarkach lub garniturach. Z kolei dziewczynki zazwyczaj wybierały sukienki, garsonki, koszule, spódnice, rzadziej spodnie na kant. Szczególną uwagę zwrócili chłopcy z 8a: Maciej Bondar, Filip Formejster, Krystian Grygorowicz i Paweł Stepaniuk, którzy przyszli do szkoły w eleganckich garniturach.

Czytaj więcej...

Konkurs Pięknego Czytania dla klas drugich


 282381259 2953721228253028 7404952843297304394 n20 maja 2022r. w bibliotece szkolnej odbyła się kolejna edycja lubianego i znanego przez uczniów Konkursu Pięknego Czytania dla klas drugich. W wyniku eliminacji wewnątrzklasowych wyłoniono 11 finalistów, którzy przystąpili do głośnego czytania wylosowanych przez siebie wierszy polskich autorów. Jury oceniało płynność, tempo, intonację oraz interpretację utworów.

Mistrzami Pięknego Czytania zostali:

I miejsce: Alicja Łagocka kl. 2d

II miejsce: Dominika Stepaniuk kl. 2b

III miejsce: Jan Jabłonowski kl. 2c

Wyróżnienie: Zuzanna Dąbrowska kl. 2d, Urszula Bednarczyk kl. 2ai

Czytaj więcej...