Sprzątanie świata


 20170915 094232Dnia 15 września 2017 roku świetliczaki z klasy I c, wzięły udział w Międzynarodowej Akcji "Sprzątanie świata". W tym roku przebiegała ona pod hasłem ,,Nie ma śmieci - są surowce" i jej celem była zmiana postrzegania odpadów jako śmieci, czyli czegoś niepotrzebnego, na coś co można ponownie wykorzystać i nie powinno wylądować na wysypisku.

Uczniowie sprzątali obszar w pobliżu szkoły i teren "Ekoosiedla". Chętnie zbierali śmieci i  segregowali do odpowiednich worków. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Największym zaangażowaniem wykazał się Adaś Sepczyński, który sam nazbierał pełen worek surowców wtórnych.

 

Mamy nadzieję że tegoroczna akcja podniesie świadomość ekologiczną wśród dzieci oraz zachęci do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.