Tradycje Świąt Wielkiej Nocy


20180313 113702Zgodnie ze starym zwyczajem, również w świetlicy szkolnej odbyły się przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Uczniowie brali udział w zajęciach teoretycznych przybliżających im tradycje Świąt Wielkiej Nocy: w świątecznych porządkach oraz w przygotowaniu ozdób świątecznych wystawianych na korytarzu szkolnym przed świetlicą i stołówką szkolną.

 

Dzieci wykonywały bazie i palmy z bibuły oraz kwiaty, które zostały później wykorzystane przy robieniu stroików świątecznych. Świetliczaki malowały farbami styropianowe jajka Faberge na drewnianych podstawkach, tworzyły kolorowe jajka ze sznurka i włóczki, wykonywały stroiki. Dużym powodzeniem cieszyły się, podobnie jak przed Świętami Bożego Narodzenia, stroiki wykonane na drewnianych podstawkach, a także w doniczkach kwiatowych. Ponadto dzieci wykonały szereg kartek świątecznych z wykorzystaniem elementów filcowych, koronek, wstążek i obrazków. Wszystkie prace można było oglądać i nabyć od 12 do 23 marca.

mgr Sabina Sapkowska