Mali Kucharze znowu w akcji!


swietlica1Zajęcia kulinarne „Mały Kucharz” po feriach rozpoczęliśmy od przygotowywania pasty jajecznej. Sporządzenie tej prostej potrawy nie zajęło zbyt wiele czasu, ale jak zwykle wielką frajdę sprawiło częstowanie innych. Zajęcia uczą więc nie tylko praktycznej umiejętności gotowania, ale też potrzebnej w życiu sztuki dzielenia się z innymi. Koło kulinarne „Mały Kucharz” odbywa się w każdą środę od godziny 14 do 16. W pierwszym semestrze robiliśmy między innymi: sałatkę owocową, ozdobne kanapki, tosty, sok owocowy, muffinki i ciasteczka tureckie... Z pewnością nie zabraknie nam ciekawych pomysłów do końca roku szkolnego!

Małgorzata Mojsak

Czytaj więcej...

Kolejne wyjście do Galerii Slendzińskich


 DSC 031508.11.2017 roku kolejna grupa uczniów ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w zajęciach plastycznych warsztatowych w Galerii Slendzińskich. Tym razem tematem zajęć była również „Martwa natura” tym razem ułożona w szklanym wazonie. Uczestnicy zajęć mieli za zadanie przenieść kompozycję na arkusz czarnego papieru technicznego za pomocą białej kredki pastelowej. Kolejnym etapem pracy było użycie kolorowych kredek pastelowych olejnych. Uczniowie bez problemu poradzili z proporcjami, kolorem i rozmieszczeniem na kartce tego co widzieli obserwując jesienną kompozycję. Słuchając uważnie prowadzącą zajęcia dzieci stworzyły bardzo ciekawe prace, które w ostatnim etapie twórczości wykańczały kolorowym tuszem. Kolory dopełniły dzieła i powstały przepiękne pastele, które bardzo podobały się ich autorom. Wszyscy byli zadowoleni z warsztatów w Galerii.

Czytaj więcej...

Sprzątanie świata


 20170915 094232Dnia 15 września 2017 roku świetliczaki z klasy I c, wzięły udział w Międzynarodowej Akcji "Sprzątanie świata". W tym roku przebiegała ona pod hasłem ,,Nie ma śmieci - są surowce" i jej celem była zmiana postrzegania odpadów jako śmieci, czyli czegoś niepotrzebnego, na coś co można ponownie wykorzystać i nie powinno wylądować na wysypisku.

Uczniowie sprzątali obszar w pobliżu szkoły i teren "Ekoosiedla". Chętnie zbierali śmieci i  segregowali do odpowiednich worków. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Największym zaangażowaniem wykazał się Adaś Sepczyński, który sam nazbierał pełen worek surowców wtórnych.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNE WAKACJE


 W świetlicy odbyły się pogadanki dotyczące bezpiecznych wakacji. Dzieci rozmawiały na temat odpowiedniego zachowania się w domu, na podwórku, nad morzem, w górach… Wspólnie zastanawiały się jak postąpić w sytuacjach problemowych, które mogą mieć miejsce podczas letniego wypoczynku…

EKSPERYMENTY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ


 Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej dwukrotnie były świadkami zadziwiających zjawisk: wulkanów wypływających z butelki, pary niczym z lokomotywy, kolorowej cieczy, która pod wpływem wdmuchiwanego powietrza odbarwiała się….

Zobaczmy, jak to było…

Turniej muzyczny Jaka to melodia?


 image004Dnia 5 czerwca 2017 roku w świetlicy szkolnej odbył się turniej muzyczny Jaka to melodia? Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych i drugich. Podzieleni na trzy drużyny, sprawdzali swoją wiedzę muzyczną w trzech kategoriach: muzyka z bajek, muzyka z filmów dla dzieci oraz hity na czasie. Wszyscy fantastycznie się bawili. Turniej sprzyjał integracji grupy, uczył umiejętności tzw. ,,zdrowej rywalizacji”. W dobrych humorach dzieci słuchały muzyki, odpowiadały na pytania i zdobywały punkty.

Na koniec nagrodzono wszystkich biorących udział w zabawie słodyczami oraz drobnymi upominkami.

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Dziecka w świetlicy szkolnej


 image00931 maja 2017 roku obchodziliśmy Dzień Dziecka. Rozmawialiśmy na temat jutrzejszego dnia i atrakcji, jakie czekają na dzieci. Uznaliśmy, że najwspanialszy dzień, to taki, który spędzamy z rodzicami.

Następnie wychowankowie wysłuchali wiersza „Niech się każdy dowie” o prawach dziecka. Uczniowie bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące ich praw. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali słodkie nagrody. Później przyszedł czas na zagadki, prawidłowe odpowiedzi były nagradzane.  

W dalszej części obchodów Dnia Dziecka bawiliśmy się chustą animacyjną i liną.  

Największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Pani Krysia i Pani Monika miały ręce pełne roboty.

Obchody zakończyły się poczęstunkiem – nie zabrakło owoców i soków.

Szkoda, że Dzień Dziecka nie trwa cały rok...

Czytaj więcej...

Koło małych smakoszy


 image004Dobiegają już końca zajęcia w ramach koła kulinarnego zwanego ,,Kołem małych smakoszy”. W II półroczu cieszyły się one jeszcze większą popularnością niż w poprzednim. Dzieci uwielbiają gotować :) Tutaj nikt nie chowa się wzywany przez prowadzącego. Każdy chce coś robić: kroić, mieszać, miksować, wałkować, itp. W II półroczu dzieci piekły amoniaczki, babkę czekoladowo-waniliową, robiły szaszłyki owocowe. Wykorzystywały też na różne sposoby zdrowe warzywa. Tworzyły z nich sałatki oraz wiosenne, niezwykle kolorowe kanapki.

Czytaj więcej...

Koło rękodzieła


 image004W drugim półroczu kontynuowano w świetlicy zajęcia z rękodzieła. Miały one na celu doskonalenie umiejętności manualnych, wyrabianie nawyku aktywnej i twórczej zabawy poprzez zajęcia artystyczne, a także kształtowanie wyobraźni. Dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Niektóre po raz pierwszy trzymały w ręku szydełko, przyszywały guzik, haftowały metodą krzyżykową. Poznały też tajniki tkania. W okresie przedświątecznym wykonywały ozdoby wielkanocne. W czasie zajęć modelowano także z masy solnej z dodatkiem różnych barwników. Uczestnicy zajęć chętnie poszukiwali nowych pomysłów i inspiracji.

Czytaj więcej...