II RODZINNY TURNIEJ GIER MATEMATYCZNYCH „Z MAMĄ I TATĄ BAWIMY SIĘ MATEMATYKĄ”


 60337322 629822037488420 8706440716684886016 nDnia 16.05.2019r. odbył się w naszej szkole II MATEMATYCZNY TURNIEJ RODZINNY, zorganizowany przez Panią Małgorzatę Haraburdę oraz Panią Agnieszkę Piórecką. Zgłosiło się bardzo dużo chętnych uczniów z klas IV – VI, wraz z Rodzicami.

Nasze wspólne popołudnie, rozpoczęliśmy od prezentacji naszych 6 uczniów, z marcowego pobytu w Słowenii, w ramach programu ERASMUS +. Opowiedzieli oni o każdym dniu pobytu, o tym co ciekawego robili w szkole, o swoim pobycie w rodzinach słoweńskich, o różnorodnych grach matematycznych, o interesujących miejscach, które zwiedzili…. a przede wszystkim o ich wrażeniach i emocjach z tego wyjazdu.

Następnie, rozpoczęła się dobra zabawa z matematyką, w formie rozwiązywania wspólnie z rodzicami łamigłówek i zadań matematycznych – w formie gry KAHOOT. Pani Małgorzata Haraburda przygotowała ciekawe zagadki, które wymagały nie tylko ścisłego, matematycznego myślenia, ale również szybkiego reagowania i odpowiadania na pytania. Rywalizacja była ostra pomiędzy rodzinami i wzbudzała wiele emocji.

 

Kolejny punkt naszego programu – to prezentacja wymyślonych przez uczniów ze wszystkich krajów partnerskich projektu, gier, które zostały stworzone przez 2 lata trwania projektu. Nasze gry wzbudziły ogromne zainteresowanie zarówno wśród naszych rodziców i dzieci, jak i rodziców i dzieci szkoły partnerskiej w Słowenii.

Kończąc nasze miłe spotkanie, wręczyliśmy dyplomy zwycięzcom oraz drobne gadżety. Było nam bardzo miło gościć Państwa na wspólnej zabawie, jednocześnie, już teraz zapraszamy na III Turniej w przyszłym roku szkolnym.