Andrzejki 2017


IMG 1045

30 listopada 2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki dla społeczności uczniowskiej. W tym dniu korytarz przy stołówce szkolnej został zamieniony w „korytarz wróżb". To uczniowie wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego i opiekunem Szkolnego Koła Caritas  zadbali o magiczny nastrój. Uczniowie na ten moment przeobrazili się we wróżbitów i wróżki. Te niezwykłe, magiczne osoby przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia.

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka


 IMG 059430 września 2017r. obchodziliśmy kolejny raz Dzień Chłopaka. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował głosowanie wśród dziewcząt na Najprzystojniejszego Mistera naszej szkoły. Dziewczęta wraz z Samorządem oraz opiekunem przygotowały również słodkie upominki dla swoich kolegów i złożyły życzenia kolegom.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


 IMG 0506W dniu 12.09.2017r. odbyły się poprzedzone trzydniową kampanią wyborczą, Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Wybory Opiekuna Samorządu. W wyborach startowało 17 kandydatów. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VII. Uzyskano następujące wyniki:

Przewodniczącą SU została – GABRYSIA PERKOWSKA 54 głosów

I zastępcą przewodniczącego - IZABELA RADUCHA 51 głosów

II zastępcą przewodniczącego – NATALIA BUĆKO 48 głosów

Czytaj więcej...

Andrzejki


IMG 6913Jest taki jeden niezwykły czas w roku – wieczór wróżb andrzejkowych dla klas IV-VI , kiedy nasza szkoła zamienia się w krainę magii i czarów. Gdy na szkolnych korytarzach przygasło światło i zaczął się unosić magiczny dym, a w oddali słychać było odgłosy duchów, wszyscy przenieśli się do niesamowitego świata fantazji. Wróżki i wróżbici z Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Ady Rogowskiej snuli przepowiednie i roztaczali niesamowite wizje dotyczące przyszłości. Wszyscy bawili się doskonale, a wśród uczniów i nauczycieli panował niesamowity klimat. Uwieńczeniem wieczoru był słodki poczęstunek oraz dyskoteka poprowadzona przez fantastycznego Dja Karola, który od pierwszych taktów porwał do tańca tłum dzieciaków. Na parkiecie także można było spotkać zaprzyjaźnionych z naszą szkołą Wychowawców Podwórkowych, którzy przygotowali dla naszych uczniów kilka konkursów.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego fantastycznego wieczoru.

Czytaj więcej...

Dla piesków


SDC16414W dniach 02-10 listopada 2016r. Samorząd Uczniowski z inicjatywy Mai Leonowicz, uczennicy klasy VIB przeprowadził akcję zbierania darów dla piesków z białostockiego Schroniska dla Zwierząt. Maja jest wolontariuszką Schroniska, więc doskonale zna jego potrzeby. Dzięki szczeremu zaangażowaniu dziewczynki oraz pomocy ze strony pozostałych uczniów i ich rodziców, udało nam się zebrać suchą i mokrą karmę oraz wiele innych przysmaków, a także koce do ocieplania bud i zabawki. Najbardziej poruszającym i ściskającym za serce momentem były jednak odwiedziny u czworonożnych podopiecznych Schroniska. Ponad 200 piesków czeka tam na adopcję, a w ich oczach kryje się miłość i błaganie o nowy ciepły dom...

Gdyby ktoś z Was chciał przygarnąć pupila, koszt jest niewielki – w granicach 20-50zł. Już za taką drobną kwotę można znaleźć wspaniałego i wiernego przyjaciela :) Zresztą zobaczcie na zdjęciach z wizyty w Schronisku oraz na stronie internetowej http://www.schronisko.bialystok.pl/

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka


20161018 130644Już tradycyjnie, 30 września w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Jak co roku dziewczynki przygotowały swoim kolegom drobne upominki i życzyły im spenienia marzeń oraz wiele uśmiechu i radości na co dzień. Z okazji tego wspaniałego Święta rozstrzygnięty został również konkurs na "Najsympatyczniejszego Kolegę w Klasie". Emocji było co niemiara, a nagrodzeni chłopcy otrzymali mnóstwo braw od swoich koleżanek. Poznajmy zatem 22 Wspaniałych :)
klasa IA Olaf Buczek
klasa IB Szymon Mor
klasa IIA Marian Nagiel oraz Daniel Hurcewicz
klasa IIB Marcin Tur oraz Krystian Trzeciak
klasa IIC Jakub Kiszkiel oraz Damian Grzywacz
klasa IID Hubert Pieńczak oraz Konrad Maleszewski
klasa IIIA Maciej Bondar
klasa IIIB Kamil Perkowski
klasa IIIC Mateusz Stankiewicz

Czytaj więcej...

Akcja charytatywna pt. ,,Góra Grosza” w Szkole Podstawowej nr 51


zdj1W dniu 19.06.2016, podsumowaliśmy akcję pt. ,,Góra Grosza” w naszej szkole. Największą ilość pieniędzy zebrała klasa II A której wychowawcą  jest p. Agnieszka Cukierda.

Zwycięzcy dostali nagrodę w postaci ścieralnych długopisów. Nasi najmłodsi koledzy zebrali  imponującą ilość pieniędzy! Dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę wszystkim uczniom, ich rodzinom oraz nauczycielom. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia! Organizatorzy.

Szkolna Poczta Walentynkowa


114luty to  wyjątkowy dzień dla wielu ludzi. Również szkolne zwyczaje pamiętają o dniu zakochanych. W naszej szkole co roku organizujemy pocztę walentynkową.

Zabawa polega na tym, że wypełnioną i zaadresowaną kartkę walentynkową wrzucamy do specjalnie przygotowanego pojemnika, który pełni funkcję pocztowej skrzynki. Wyznaczone osoby z Samorządu Uczniowskiego, pełnią funkcję listonoszy walentynkowej poczty, zbierają korespondencję w dniach 11 i 12 lutego a w poniedziałek 15 roznoszą do adresatów. Taka poczta walentynkowa ma być dla uczniów pewnego rodzaju urozmaiceniem szkolnej codzienności. Wielu z nas, przeżywało swoje pierwsze zauroczenie właśnie kimś, kto chodził do tej samej szkoły. Szkolne walentynki i organizowana poczta może okazać się świetnym pomysłem na wyznanie swoich uczuć.

Czytaj więcej...

MARZYCIELSKA POCZTA


marzycielskaNa przełomie listopada i grudnia Samorząd Klas Młodszych zainicjował akcję pisania listów do chorych, niepełnosprawnych dzieci z całej Polski. Odpowiedzieliśmy w ten sposób na apel „Marzycielskiej poczty”.

Listy można pisać przez cały rok. Zachęcamy więc wszystkich do odwiedzenia strony internetowej i wysyłania kartek.

https://marzycielskapoczta.pl/