Kartki świąteczne dla służb mundurowych


 20211215 105757W dniu 15 grudnia uczennice Samorządu Uczniowskiego napisały na kartkach świątecznych życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla Funkcjonariuszy Służb Mundurowych: żołnierzy Wojska Polskiego, Policji i Straży Granicznej. Na oddzielnych kartkach przedstawiających walory naszego miasta ułożyły również podziękowania za wzorową służbę, zaangażowanie, wytrwałość i obronę granic naszego Państwa. Mam nadzieję że kartki dotrą do adresatów i dodadzą im otuchy w dni świąteczne spędzane przez nich z dala od rodzin.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

Kiermasz ciast i słodkości


 Resized 20211208 083951W dniu 08.12 Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowała kiermasz świątecznych ciast i słodkości. Wypieki zostały przyniesione przez kilka poproszonych o to klas. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. Dzięki hojności rodziców, uczniów i nauczycieli udało się nam nazbierać WOW 880 zł ;) . Wszystkim serdecznie dziękujemy ;) .Cieszymy się, że tyle osób dołączyło się do wspólnej akcji.

Serdeczne podziękowania kierujemy również dla pań z trójki Rady Rodziców wraz z jej przewodniczącą- panią Martą, które przez cały dzień prowadziły kiermasz oraz dla pani Justyny Archackiej, która dołożyła swoja cegiełkę do naszego przedsięwzięcia w postaci przepysznych bezowych choinek.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

Mikołajki


 received 608508397082284Dnia 6 grudnia nasza szkoła była pełna czerwieni. A to wszystko za sprawą zabawy organizowanej przez Samorząd Uczniowski, do której dołączyły wszystkie klasy. Polegała ona na ubraniu się w strój koloru czerwonego lub z akcentem świątecznym. Zatem w klasach i na korytarzach można było spotkać bardzo wiele osób w czerwonych swetrach, spodniach i sukienkach z czapkami mikołajkowymi, rogami i uszami reniferów, kapciami z dzwoneczkami, okularami z reniferami. Do zabawy dołączyli nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, a także Dyrekcja. Naszą uwagę przykuł czerwony krawat pana Dyrektora z wesołym reniferem. Uczniowie posiadający strój w czerwonym kolorze lub akcent świąteczny byli w tym dniu nie odpytywani z lekcji.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

Andrzejki


 20211125 111150W dniu 25 listopada obchodziliśmy szkolne Andrzejki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski udekorował korytarz napisem „Andrzejki” i papierowymi dekoracjami: duszkami, kotami, dyniami. Natomiast w czasie lekcji jego członkowie przygotowali różne wróżby dla swoich kolegów i koleżanek z klas IV- VIII, którzy uczestniczyli w nich według ustalonego harmonogramu. Wśród zabaw andrzejkowych znalazły się m.in.: ciasteczka z wróżbami, lanie wosku przez dziurkę od klucza, wróżenie z owoców i z obierek jabłek, losowanie przedmiotów z kubeczków i wyciągniętych słomek, wróżenie z butów, z magicznej kuli i z kamieni. Były wróżby astrologiczne z daty urodzin oraz wróżby dotyczące imienia przyszłej żony lub męża. W radiowęźle swoich klientów przyjmowała wróżka Kasandra, która przepowiadała przyszłość ze swej magicznej kuli. Wszyscy dobrze się bawili i z powrotem na lekcje wracali w dobrych humorach.

Czytaj więcej...

Światowi Dzień Tolerancji


 dt21W dniu 16.11 Samorząd Uczniowski przypomniał społeczności szkolnej o Światowym Dniu Tolerancji. W tym dniu członkowie samorządu odczytali w poszczególnych klasach informacje dotyczące genezy i idei tego święta, zachęcając do refleksji na temat własnych zachowań.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony od 16 listopada od 1995r. , po przyjęciu przez państwa członkowskie UNESCO Deklaracji na Temat Zasad Tolerancji. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Głównym celem tego dnia jest uświadamianie społeczeństwa o niebezpieczeństwie związanego z konsekwencjami dyskryminacji. Ten czas może jest też okazją do głębszej refleksji na temat nietolerancyjnych zachowań w wielu aspektach.

Czytaj więcej...

Dzień Zdrowego Śniadania


 received 633364218031589Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność naszej szkoły do obchodów z okazji Dnia Zdrowego Śniadania, który odbył się 08.11.2021r. W tym dniu wszyscy uczniowie mieli tylko zdrowe przekąski i kanapki. Do działań włączyły się szczególnie klasy 4c, 5a i 8c, które wykonały dodatkowo zaproponowane przez samorząd zdrowe sałatki. Uczniowie przygotowali posiłki zgodnie z zasadami zdrowego żywienia i ze smakiem spożyli je w swoim towarzystwie na godzinach wychowawczych.

Sabina Sapkowska

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w naszej szkole…


 received 222966519896173Zgodnie z tradycją naszej szkoły 30 września 2021 obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował wśród dziewcząt głosowanie na Super Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu wykonały zdjęcia grupowe chłopców z poszczególnych klas, a także sfotografowały najsympatyczniejszych chłopców w przygotowanej wcześniej ramce.

Chłopcy otrzymali odznaki Super Chłopaka, które z dumą nosili przez cały dzień, natomiast Ci, którzy otrzymali najwięcej głosów otrzymali dodatkowo dyplom Chłopaka na medal. Na koniec dziewczęta złożyły kolegom życzenia.

Oto wyniki głosowania na naszych szkolnych najsympatyczniejszych Super Chłopaków:

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


 20210922 110456W dniu 22.09.2021 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprowadził pan Wacław Grabowski. Na I piętrze została ustawiona urna i kabiny wyborcze. Na listach wyborczych znaleźli się uczniowie, którzy w ustalonym terminie zgłosili swoje kandydatury. Głosowanie poprzedzone były kolorową kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zawieszali swoje plakaty wyborcze z pomysłami na działania szkolne. Wybory szkolne cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzbudzały sporo emocji.

Wyniki Wyboru   do Uczniowskiego Samorządu Szkolnego na rok Szkolny 2021/ 2022 w Szkole Podstawowej Nr 51

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w naszej szkole…


 batch received 4054208231261102Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Chłopaka. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował 30 września 2020 r. Wśród dziewcząt głosowanie na Najsympatyczniejszego Chłopaka z naszej szkoły. Wybór zapewne ułatwił zestaw cech zapisanych w żartobliwy sposób na plakacie wykonanym przez Gabrysię Sierpińską. Dziewczęta z Samorządu ramkę do wspólnej fotografii chłopców z każdej klasy. Na koniec złożyły życzenia kolegom.

Czytaj więcej...