Dzień Chłopaka w naszej szkole…


 batch received 4054208231261102Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Chłopaka. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował 30 września 2020 r. Wśród dziewcząt głosowanie na Najsympatyczniejszego Chłopaka z naszej szkoły. Wybór zapewne ułatwił zestaw cech zapisanych w żartobliwy sposób na plakacie wykonanym przez Gabrysię Sierpińską. Dziewczęta z Samorządu ramkę do wspólnej fotografii chłopców z każdej klasy. Na koniec złożyły życzenia kolegom.

Czytaj więcej...

Wspólne kolędowanie


IMG 20191220 12415120 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował wspólne śpiewanie kolęd, które odbyło się w sali gimnastycznej. Wydarzenie poprowadziła Zofia Mazurek oraz Dominika Gontar i Martyna Tarnacka. Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki. Liczyliśmy na to, że kolędowanie pozwoli nam lepiej poznać się i zintegrować. Wspólnie śpiewając podzieliliśmy się z innymi radością z oczekiwania na nadchodzące chwile, które spędziliśmy później rodzinnie przy wigilijnym stole. Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólne kolędowanie. Mamy nadzieję, że w następnym roku również do nas dołączycie.

Czytaj więcej...

Koncert Piosenki Patriotycznej


 20191112 16350212 listopada 2019 roku Samorząd Szkolny SP 51 zorganizował „Koncert Piosenki Patriotycznej”, którym koordynowała Zofia Mazurek. O godzinie 15:30 prowadzące: Karolina Sepczyńska i Vanessa Iwanowicz powitały wszystkich zgormadzonych w sali teatralnej. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Dyrektor Andrzej Wasilewski i Pani Wicedyrektor Aldona Połocka oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Śpiewanie podczas spotkania miało różne formy: występowali zarówno soliści jak i grupy. Niektóre utwory zostały odśpiewane wspólnie. Koncert uświetnił krótkim, jakże ciekawym opowiadaniem na temat tamtych historycznych wydarzeń, nauczyciel historii- Pan Krzysztof Gołębiewski. W przerwie między występami uczestnicy i goście mogli poczęstować się ciastkami i gorącą herbatą.

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Chłopaka


IMG 482230 września 2019r. obchodziliśmy kolejny raz Dzień Chłopaka. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował głosowanie wśród dziewcząt na Najsympatyczniejszego Chłopaka z naszej szkoły. Dziewczęta z Samorządu przygotowały również śmieszne gadżety i ramkę do wspólnej fotografii chłopców z każdej klasy. Na koniec złożyły życzenia kolegom.

Oto wyniki głosowania na naszych szkolnych najsympatyczniejszych chłopaków:

  1. Klasy I:I a- Olaf Skwarko i Dawid Gudan, I b –Bruno Kalicki, I c- Ryszard Zgliszewski, I d- Bartosz Mocarski, Jakub Borysiewicz i Piotr Buraczewski
  2. Klasy II: II a- Kamil Taranta, II b- Łukasz Bozik, II c- Piotr Sędziak
  3. Klasy III: III a – Mikołaj Leończuk, III b- Szymon Kwaśniewski, III c- Janek Gąsowski, III d- Szymon Dubowski, III e- Tymoteusz Kijowski
  4. Klasy IV: IV a- Tymoteusz Trzasko, IV b- Dominik Małyszko, Mikołaj Grygorowicz i Patryk Samojluk, IV c – Daniel Hurcewicz
  5. Klasy V: V a- Aleks Wąsowski, V b – Marcin Tur, V c- Lukasz Falkowski, V d – Konrad Maleszewski, V e- Kacper Tarnacki
  6. Klasa VI: VI a- Filip Formejster, VI b- Dawid Niewiadomski,

Czytaj więcej...

Samorząd podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej


 kenW dniu 15.10.2019r. w naszej szkole odbyła się miejska uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wziął również Samorząd Uczniowski. Członkowie, w stroju galowym i z krawatem z logiem szkoły, utworzywszy szpaler, witali gości przybywających do naszej szkoły. Kierowali ich do hali szkolnej, w której zebranych było ponad 300 gości z całego powiatu, wśród których znaleźli się m.in. Prezydent Białegostoku- Pan Tadeusz Truskolaski, zastępca- Pan Rafał Rudnicki, Dyrektor Departamentu Edukacji – Pani Ewa Mituła. Podczas uroczystości uczennice Samorządu służyły pomocą przy wręczaniu kwiatów, natomiast Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Vanessa Iwanowicz- przy wręczaniu nagród nauczycielom wyróżnionym przez Prezydenta.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


20190924 115927W dniu 24.09.2019 r. odbyły się poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą, Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Wybory Opiekuna Samorządu. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, przekonali się oni, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W wyborach startowało 20 kandydatów. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VIII. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów.Uzyskano następujące wyniki:

Przewodniczącą SU została – Iwanowicz Vanessa – 149 głosów

I zastępcą przewodniczącego – Tur Julia – 77 głosów

II zastępcą przewodniczącego – Gontar Dominika – 60 głosów

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka


 IMG 059430 września 2017r. obchodziliśmy kolejny raz Dzień Chłopaka. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował głosowanie wśród dziewcząt na Najprzystojniejszego Mistera naszej szkoły. Dziewczęta wraz z Samorządem oraz opiekunem przygotowały również słodkie upominki dla swoich kolegów i złożyły życzenia kolegom.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


 IMG 0506W dniu 12.09.2017r. odbyły się poprzedzone trzydniową kampanią wyborczą, Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Wybory Opiekuna Samorządu. W wyborach startowało 17 kandydatów. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VII. Uzyskano następujące wyniki:

Przewodniczącą SU została – GABRYSIA PERKOWSKA 54 głosów

I zastępcą przewodniczącego - IZABELA RADUCHA 51 głosów

II zastępcą przewodniczącego – NATALIA BUĆKO 48 głosów

Czytaj więcej...

Dla piesków


SDC16414W dniach 02-10 listopada 2016r. Samorząd Uczniowski z inicjatywy Mai Leonowicz, uczennicy klasy VIB przeprowadził akcję zbierania darów dla piesków z białostockiego Schroniska dla Zwierząt. Maja jest wolontariuszką Schroniska, więc doskonale zna jego potrzeby. Dzięki szczeremu zaangażowaniu dziewczynki oraz pomocy ze strony pozostałych uczniów i ich rodziców, udało nam się zebrać suchą i mokrą karmę oraz wiele innych przysmaków, a także koce do ocieplania bud i zabawki. Najbardziej poruszającym i ściskającym za serce momentem były jednak odwiedziny u czworonożnych podopiecznych Schroniska. Ponad 200 piesków czeka tam na adopcję, a w ich oczach kryje się miłość i błaganie o nowy ciepły dom...

Gdyby ktoś z Was chciał przygarnąć pupila, koszt jest niewielki – w granicach 20-50zł. Już za taką drobną kwotę można znaleźć wspaniałego i wiernego przyjaciela :) Zresztą zobaczcie na zdjęciach z wizyty w Schronisku oraz na stronie internetowej http://www.schronisko.bialystok.pl/

Czytaj więcej...