„Trzymaj Formę!”


 „Trzymaj Formę!” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Odbiorcami programu są uczniowie klas szkół podstawowych. Działania programowe kierowane są również do rodziców, ponieważ to oni wywierają decydujący wpływ na wzorce zachowań swoich dzieci. Najlepszym sposobem kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków młodzieży w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, jest przykład samych rodziców.


Właśnie dlatego nasze zaangażowanie jest kluczowe i stanowi najskuteczniejszą metodę promocji zdrowego stylu życia całej naszej rodziny. Dodatkowo, nasze działania będą stanowiły doskonałe uzupełnienie aktywności realizowanych w ramach Programu "Trzymaj Formę!" w szkole.

Włączajmy się w Program "Trzymaj Formę!" i wspólnie z dziećmi aktywnie uczestniczmy w jego realizacji.  Uczmy swoje dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie. Wspólnie rozwijajmy zdrowe nawyki żywieniowe, zachęcajmy domowników do wspólnych zakupów razem decydując o sposobie żywienia. Razem podejmujmy aktywność fizyczną w czasie wolnym. Poszukujmy nowych form zajęć ruchowych. Dbajmy o zdrowy styl życia i sprawmy, aby wspólnie spędzony czas był dla wszystkich dobrą zabawą! 


 

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ PLANOWANYCH W RAMACH PROGRAMU EDUKACYJNEGO „TRZYMAJ FORMĘ” W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


 Prelekcja o profilaktyce nowotworowej

W styczniu w naszej szkole w ramach programu ,,Trzymaj formę " odbyła się prelekcja dla klas piątych i szóstych przeprowadzona przez pracownika fundacji ,,Pomóżmy im", na temat profilaktyki onkologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie chętnie zadawali pytania i dzięki temu mogli dowiedzieć się jakie są najczęściej przyczyny zachorowań na różnego rodzaju nowotwory. Dowiedzieli się że to właśnie zdrowa dieta oraz zwracanie uwagi na to co jemy, zmniejsza ryzyko zachorowań na tego typu choroby. Pogadanka przeprowadzona przez osobę z tej fundacji przyczyniła się do podniesienia wiedzy na temat nowotworów u dzieci.

 


 Konkurs na najciekawszą piramidę żywieniową


trzymaj forme konkursW ramach realizowanego w naszej szkole programu ,,Trzymaj formę", odbył się klasowy konkurs na najciekawszą piramidę żywieniową. Celem tego konkursu było uświadomienie uczniom jak ważne jest prawidłowe żywienie i aktywność fizyczna w naszym życiu. Uczniowie przynosili wykonane przez siebie piramidy żywieniowe, a zwycięzcami tego konkursu zostały klasy VIa i VIIa. W nagrodę uczniowie otrzymali po mandarynce i co najważniejsze... pierwszy tydzień po feriach bez sprawdzianów, kartkówek i odpytywań.

Gratulujemy!!!

 

 


 

Etap szkolny konkursu w ramach programu "Trzymaj formę"

 IMG 20180226 080407Dnia 26 lutego odbył się konkurs na temat zdrowego stylu życia w ramach programu ,,Trzymaj formę" - etap szkolny. Brały w nim udział uczennice klas siódmych: Gabriela Perkowska z klasy VII b i Alicja Lulewicz z klasy VIIa.

Testy były rozwiązywane komputerowo dzięki uprzejmości Pani od informatyki - Barbary Hrynkiewicz, która również nadzorowała nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Wszyscy trzymamy kciuki za dziewczyny i życzymy zakwalifikowania do następnego etapu.

 

 


 Ewaluacja ankiety "Trzymaj Formę"


W ramach programu Trzymaj formę przeprowadzono ankietę wśród uczniów na temat zdrowego stylu życia. Wzięło w niej udział 61 chętnych uczniów klas IV-VII.

Wyniki ankiety