Scenariusz lekcji wychowania fizycznego z aerobiku,  w dwóch klasach szóstych dziewcząt 6b i 6c oraz z gimnastyki korekcyjnej w klasie 4b.


areobik08Ponieważ szkoła nie ma dużej sali gimnastycznej tylko małą do gimnastyki korekcyjnej stąd, pomysł na zajęcia w-f w takich warunkach. Zajęcia przy muzyce bardzo podobały się dziewczętom z klas szóstych. Pokaz prowadzącego motywował je do aktywnego udziału w lekcji. Na zajęciach kształtowałam sprawność fizyczną, poczucie rytmu, estetykę ruchu. Dziewczęta mogły przedstawić własną inwencję twórczą. W czasie lekcji nauczyciel podkreślał potrzebę aktywności ruchowej w czasie wolnym. Zaprezentował formę zajęć fitness, którą można realizować przez całe życie.

Czytaj więcej...

Wyjazd na lodowisko


SDC14541Korzystając z zimowych ferii, uczniowie naszej szkoły wybrali się 28 stycznia 2014r. na lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku. Co niektórzy, marzyli o wyjeździe już od ponad roku, czyli od ubiegłorocznych ferii zimowych, bowiem jest już tradycją szkoły organizacja wyjazdu na łyżwy właśnie w tym czasie. Na lodowisku uczniowie i opiekunowie mieli przez godzinę okazję nabywać bądź doskonalić umiejętność jazdy na łyżwach. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć się czego chwycić w najgorszym momencie. Jeszcze inni korzystali z pingwinków, które pomagały złapać równowagę. Nie obyło się bez upadków. Co któryś z ponad 40 - osobowej grupy uczniów przeżył bliskie i niekiedy bolesne "spotkania trzeciego stopnia" z twardą taflą lodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, za to śmiechu i radości było co niemiara. Wyjazd na lodowisko okazał się świetnym pomysłem na aktywne spędzenie jednego dnia ferii zimowych.

Czytaj więcej...

Bilard


dsc02019Dnia 20.03.2014 klasa 6a z nauczycielem wychowania fizycznego odwiedziła Klub Bilardowy Formoza przy ul. Zwycięstwa 23. Uczniowie korzystali z bezpłatnej godziny bilarda w ramach programu oferowanego przez oddział Miejski TPD. Zajęcia bardzo się podobały i upłynęły w miłej atmosferze.

Czytaj więcej...

Rodzinny turniej tenisa stołowego


tenis27Dnia 30.12.2013 roku o godz. 10.00 odbył się pierwszy w historii szkoły Turniej Rodzinny tenisa stołowego. W zawodach wzięło udział 15 drużyn dwu osobowych (uczeń + członek rodziny). Organizatorem i sędzią głównym była Edyta Ługowska-Marczuk nauczyciel w-f. Rozgrywki przebiegały według ustalonych przepisów gry. Pierwsze trzy miejsca nagrodzone były pucharami. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które oficjalnie zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej.

Czytaj więcej...

Zajęcia na basenie


dsc02035Dnia 6.12.2013 chętne dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych na basenie przez panią z wychowania fizycznego. Celem zajęć było sprawdzenie umiejętności pływackich pod kątem zawodów międzyszkolnych. Najbardziej spodobała się zabawa z wykorzystaniem przyborów pływackich.

Czytaj więcej...

Przystąpiliśmy do akcji "Ćwiczyć każdy może"


logo1Rok szkolny 2013/2014 został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłoszony "Rokiem Szkoły w Ruchu". W związku z tym nasza szkoła przystąpiła do akcji "Ćwiczyć każdy może", której głównym celem jest zwiększenie aktywności ruchowej uczniów, nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Więcej o akcji na stronie internetowej  http://www.szkolawruchu.men.gov.pl.