Co nas wyróżnia?

• Atrakcyjne położenie Szkoła położona jest w spokojnej i bezpiecznej dzielnicy domków jednorodzinnych, gdzie nie ma hałasu i natężenia ruchu drogowego. Charakteryzuje się pięknym położeniem, w bliskim sąsiedztwie znajduje się las, łąki, strumyk oraz ogródki działkowe. Takie usytuowanie szkoły pozwala na podejmowanie szeregu działań, które pozwalają podtrzymywać i wzmacniać naturalny kontakt z przyrodą.
  • Kameralna, rodzinna atmosfera – Dzięki temu, że jesteśmy małą szkołą, znamy się wszyscy doskonale i czujemy się tu bezpiecznie.
  • Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz szeroki wachlarz specjalistów.
  • Bogato wyposażony teren rekreacyjny - Szkoła posiada dwa place zabaw, na których znajdują się atrakcyjne sprzęty, pozwalające dzieciom na zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu oraz nowoczesne, wielofunkcyjne boisko, bieżnię, siłownię pod chmurką, stół do tenisa oraz piłkarzyki.
  • Jesteśmy przyjaźni osobom niepełnosprawnym – Nasza Szkoła wyróżnia się nowoczesną architekturą, pozbawioną barier architektonicznych – wyposażona w windę.
  • Statuetka „Ludwika” – najwyższe wyróżnienie w naszej szkole.

Co oferujemy?

• Oddział przedszkolny znajdujący się w oddzielnej części szkoły.
  • Oddziały integracyjne.
  • Edukację włączającą na każdym etapie edukacyjnym.
  • Dwie pracownie komputerowe i Multimedialne Centrum Informacyjne.
  • Nowocześnie wyposażone sale lekcyjne.
  • Pracownię językową.
  • Sale terapeutyczne.
  • Nowocześnie wyposażony gabinet logopedyczny.
  • W pełni skomputeryzowaną bibliotekę szkolną z bogatym księgozbiorem stale wzbogacanym o nowości wydawnicze.
  • Opiekę pielęgniarską.
  • Opiekę świetlicy szkolnej w godz.630-1730
  • Zdrowe i smaczne posiłki przygotowywane na miejscu.
  • Szeroki wachlarz zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania i talenty naszych wychowanków.
  • Spotkania z artystami, udział w warsztatach „pod okiem mistrzów”.
  • Imprezy integrujące społeczność szkolną m.in. Gala Oskarów, Tydzień Rodziny, Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
  • Udział w Międzynarodowym Projekcie „Każde dziecko jest artystą” w ramach programu Erasmus+.
  • Udział w projektach łączących pokolenia „A teatr jest po to, by życie było inne niż dotąd” oraz „Tenis stołowy sposobem na rodzinną aktywność”
  • Opiekę w czasie ferii zimowych.

Co nami kieruje?

• Dobro i uśmiech dziecka.
  • Wszechstronny rozwój naszych uczniów.
  • Wzmacnianie więzi rodzinnych.
  • Chęć ukształtowania absolwenta otwartego na drugiego człowieka, chętnie niosącego pomoc, dbającego o własny rozwój.

Nasze sukcesy

• Nasi uczniowie są laureatami i finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
  • Zajmujemy wysokie lokaty we współzawodnictwie sportowym.
  • Nasi uczniowie są zdobywcami wielu nagród i wyróżnień w konkursach artystycznych.
  • Osiągamy wysokie wyniki na sprawdzianach po klasie szóstej.
  • Posiadamy liczne certyfikaty: „Lepsza szkoła”, „Łowcy talentów”, Szkoła w ruchu”, WF z klasą”.