Wycieczka na Stadion Miejski


 113 czerwca dzieci z klasy 0 „A” i 0 „B” miały możliwość zwiedzania stadionu, a największe zainteresowanie wzbudziła szatnia piłkarzy oraz trybuny. Po zwiedzaniu czekały na dzieci gry i zabawy ruchowe..

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka


 IMG 03091 czerwca 2017 r. w oddziałach przedszkolnych obfitował w wiele atrakcji i niespodzianek. Wszystkie dzieci zgromadziły się w sali „Bąbelków”, gdzie zostały obdarowane przez Panią Dyrektor słodkim upominkiem. Niecierpliwie czekały, co się wydarzy, gdy nagle zza drzwi wybiegł Czerwony Kapturek. Był to znak, że rozpoczyna się przedstawienie przygotowane przez nauczycieli z oddziałów. Było mnóstwo śmiechu i grozy! Wilk przestraszył niejedno dziecko, na szczęście pojawił się myśliwy i uratował babcię oraz Czerwonego Kapturka! Dzieciaki odetchnęły z ulgą i szczęśliwe wróciły do swoich sal. W klasie 0B czekał na nie słodki poczęstunek, po którym były tańce i zabawa.

Czytaj więcej...

„Co w mleku piszczy?”


 IMG 020530 maja 2017 r. klasy 0A i 0B pojechały na wycieczkę do „Majątku Howieny” w Pomigaczach. Po przybyciu na miejsce powitali nas farmerzy, którzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji, wspaniałe gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo angażowały się w uczestnictwo w zawodach i kibicowały swojej drużynie. Potem udaliśmy się na zwiedzanie Mini Zoo, w którym przebywały egzotyczne i niezwykłe zwierzęta m.in. wielbłąd, kangury, krowa szkocka, osioł, kucyki, małpy, jeżozwierze, paw i wiele innych. Następnie nieco zmęczeni, ale uśmiechnięci zjedliśmy pyszną zupę pomidorową. Po posiłku dzieciaki dowiedziały się, skąd bierze się mleko i dlaczego warto je spożywać. Po ubraniu fartuszków mogły spróbować, jak doi się krowę „Mućkę”. Było to bardzo realistyczne doświadczenie, bo w wiaderku naprawdę pojawiło się mleko! Następnie była zabawa na wyjątkowym placu zabaw i szaleństwo na dmuchanych zamkach. Pełni wrażeń i dobrych humorów wróciliśmy do szkoły. Ach, co to był za dzień!

Czytaj więcej...

Dzień Mamy i Taty w 0 „A”


 20170522 17004622 maja obchodziliśmy w naszej klasie uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się do występu. Regularnie ćwiczyły przedstawienie „Rzepka”, wiersze, piosenkę i układy taneczne. Na zakończenie każdy rodzic otrzymał od swojej pociechy upominek – własnoręcznie wykonaną ramkę ze zdjęciem. Po części artystycznej nadszedł czas na poczęstunek. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy.

Czytaj więcej...

Lekcja ekologiczna w zerówce


       IMG 20170512 10180112 maja 2017 r. dzieci z obu klas zerowych wzięły udział w lekcji ekologicznej pt. „Segreguję, świecę przykładem” przeprowadzonej przez Panią edukatorkę z PUHP „LECH” – przedsiębiorstwa, które nadzoruje system gospodarowania odpadami w Białymstoku. Dzieci dowiedziały się, że ich codzienne życie i decyzje mają wpływ na stan środowiska. W trakcie zajęć przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą rozpoznawania pojemników, do których powinny trafiać poszczególne rodzaje odpadów. Dzieci wrzucały kostki-śmieci do odpowiednich plecaków-śmieciarek, układały puzzle, obejrzały ciekawe filmiki edukacyjne, a na koniec otrzymały upominki - ekologiczne torby bawełniane na zakupy, odblaskowe opaski oraz kolorowanki z naklejkami na temat segregacji odpadów. Taka forma przeprowadzonych zajęć szczególnie spodobała się naszym starszakom. Dziękujemy! 

Czytaj więcej...

Smacznie, zdrowo, koktajlowo!


 20170331 083320Wraz z nadejściem wiosny i pierwszymi ciepłymi dniami postanowiliśmy wspomóc nasze organizmy witaminowym koktajlem. W tym celu dzieciom powierzone zostały konkretne zadania: jedne myły i obierały owoce, inne je kroiły, kolejne wrzucały do miski, następne dolewały maślankę i blendowały. Ważnym zadaniem było także zmywanie i wycieranie użytych naczyń. Wyszedł pyszny koktajl truskawkowo-bananowy! Dzieci duszkiem wypiły wszystko, co przyrządziły i już snuły plany na kolejne kulinarne zajęcia.

Czytaj więcej...

Zielone śniadanko w 0 „B”


 20170412 090101Postanowiliśmy założyć zielony ogródek na parapecie naszej sali. Na początku kwietnia dzieci przyniosły z domu cebule i rozmaite pojemniki. Posadziły w nich cebulki, podlewały i cierpliwie czekały aż wyrośnie z nich szczypiorek. Okazało się, że plony na parapecie są tak pokaźne i wystarczą nie tylko do przyrządzenia śniadania, ale niektóre z nich będą mogły zabrać szczypior do domu. Przy współpracy rodziców zorganizowaliśmy sobie klasowe śniadanie wielkanocne, gdzie jajko zostało okraszone naszym klasowym szczypiorkiem. Dzieci same wykonały kanapeczki i ozdabiały je szczypiącą zieleninką. Miały przy tym świetną zabawę i satysfakcję, że mogły wspólnie spędzić miłe chwile.

Czytaj więcej...

Autochodzik


 520170405 104718.04.2017r. dzieci z klasy 0 A i 0 B uczestniczyły w profilaktyczno - edukacyjnym programie "Autochodzik". Program zorganizowany i prowadzony przez pracowników Straży Miejskiej w Białymstoku, którzy przypomnieli nam o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Była to doskonała okazja, aby przez zabawę uczyć się, jak ważne jest w życiu codziennym przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

„Jak powstały instrumenty?” – audycja muzyczna


 IMG 20170328 085444Tym razem gościliśmy artystów, który zaprezentowali nam audycję muzyczną. Było wspaniale… tak pięknie i ciekawie, aż brakuje słów.

W niezwykle interesujący i zabawny sposób poznaliśmy, jak na przestrzeni lat powstawały instrumenty. Poznaliśmy wygląd i dźwięk między innymi fletni, rogu czy skrzypiec. Niektórzy z nas mieli również okazję zagrać na niektórych instrumentach. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Dodatkowo artyści uraczyli nas pięknym śpiewem, przez co, aż chciało nam się śpiewać, a nogi same podskakiwały. 

Ta „lekcja” z pewnością zapadnie nam w pamięci i już czekamy na kolejną.

Czytaj więcej...