Oddziały przedszkolne

Wszystkie oddziały przedszkolne w roku szkolnym 2016/2017 pracują w oparciu o program autorki Iwony Brody „Od przedszkolaka do pierwszaka”.

0 „A” i 0 „B”

„Zerówki”

W naszej szkole znajdują się dwa oddziały przedszkolne 5-6 latków, tzw. „zerówki”, w tym przedszkolny oddział integracyjny (0 „A”), w którym dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych pracują z nauczycielem prowadzącym oraz z nauczycielem wspomagającym. Dzieci mają także zajęcia specjalistyczne z wysoko wykwalifikowanymi terapeutami. Tworzymy przyjazne dzieciom oddziały przedszkolne, w których panuje rodzinna atmosfera zabawy i aktywności edukacyjnej. Pragniemy, aby nasze przedszkolaki wyrosły na osoby wesołe, twórcze, samodzielne i odpowiedzialne.

Oddziały przedszkolne znajdują się w wydzielonej części szkoły (I piętro). Kolorowe, przestronne sale wyposażone są w estetyczne meble, ławki i krzesła, które dostosowane są do wieku rozwojowego dzieci. Każda z nich posiada wydzielony kącik do zabaw, w którym przedszkolak znajdzie coś dla siebie. Stołówka szkolna zapewnia zdrowe i smaczne posiłki w pełnym zakresie (śniadanie, obiad, podwieczorek) przygotowywane na miejscu.

Dzieci mają możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu na dwóch nowoczesnych placach zabaw oraz wielofunkcyjnym boisku. Mają również do dyspozycji mini siłownię i salę rekreacyjną wyposażoną w „kształtki” do ćwiczeń i zabaw ruchowych. Zajęcia ruchowe odbywają się również na małej sali gimnastycznej.

Oddział trzylatków

„BĄBELKI”

Pierwsze dni w przedszkolu to chwile pełne emocji, stresu i nowych wrażeń dla każdego dziecka i jego rodzica. Dokładamy wszelkich starań aby przebiegły w jak najlepszej atmosferze dla wszystkich maluchów.

Grupa Bąbelki to dzieci trzyletnie. Oddział liczy 20 dzielnych Bąbelków, siedem dziewczynek i trzynastu chłopców. Każdy dzień naszych maluszków wypełniają ciekawe zajęcia dydaktyczne z uwzględnieniem różnych form aktywności (poznawczej, językowej, społecznej, ruchowo-zdrowotnej, artystycznej) oraz zajęcia dodatkowe, które prowadzą inni nauczyciele (logorytmika, gimnastyka korekcyjna oraz język angielski). Dzieci mają liczne okazje rozwijać się poprzez zabawy swobodne w kącikach zabaw, oraz kształtować czynności samoobsługowe w specjalnie dostosowanej łazience dostępnej tylko dla oddziałów przedszkolnych.

W tym oddziale pracują: pani Agnieszka Petelska-Bursa oraz pani Izabela Jaworowska. W roku szkolnym 2016/2017 korzystamy z podręczników z cyklu „Przygoda z uśmiechem”.

Oddział czterolatków i pięciolatków

„Krasnoludki”

Do przedszkola chętnie chodzimy, już u progu „Dzień dobry” wszystkim mówimy. Naszą salę uwielbiamy, zakamarki wszystkie znamy. O zabawki wszystkie dbamy, gdy przychodzi pora, wszystkie sprzątamy. Tu się nigdy nie nudzimy, dużo się uczymy, śpiewamy, tańczymy oraz bawimy. Nasz plac zabaw odwiedzamy, tam hasamy, tam biegamy. Na spacery też chodzimy, otoczenie poznajemy, przez ulicę ostrożnie przechodzimy. Samodzielności co dzień się uczymy, w szatni i w łazience bardzo dobrze już sobie radzimy. Smaczne posiłki chętnie zjadamy, bo wiemy, że dzięki nim zdrowi i silni będziemy. Po dniu całym odpoczywamy i na kolejny dzień w przedszkolu z utęsknieniem czekamy.

Krasnoludki to grupa dzieci 4 i 5- latków. Jest nas wszystkich 20, w tym siedem dziewczynek i trzynastu chłopców. W ciągu roku będziemy pracować z kartami pracy „Tropiciele” wydawnictwa WSIP. W tym oddziale pracuje pani Halina Siereda oraz pani Justyna Gurin.