Strzeleckie Mistrzostwa Szkół Podstawowych Białegostoku


dyplom26 kwietnia 2017 r. odbyły się „Strzeleckie Mistrzostwa Szkół Podstawowych” zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Kaliber” we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki i Kuratorium Oświaty. W zawodach wystartowało 21 szkół (czyli 42 zespoły trzyosobowe). Naszą szkołę po wstępnych eliminacjach w finale reprezentowali:

- Dudaryk Natalia 6b, Dziemiańczuk Urszula 6b, Leonowicz Maja z 6b - wywalczyły III miejsce (puchar drużynowy)

- Wysocki Dawid 6b , Pajewski Damian 6b oraz Gruszewski Sebastian z 5b.

Najlepszym strzelcem naszej reprezentacji okazała się Natalia zajęła indywidualnie w kategorii dziewcząt 6 miejsce.

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej...

Laureaci z języka angielskiego


IMG 20170321 123042 HDR21 marca 2017r. o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich KonkursówPrzedmiotowych dla szkół podstawowych.

Dwójka naszych uczniów: Maksymilian Palmer z klasy Va i Julia Goryś z klasy VIc, biorący udział w uroczystości wraz z opiekunami panią Agnieszką Piórecką oraz panią Joanną Kosidło, otrzymali z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty pani Jadwigi Marioli Szczypiń zaświadczenia o zdobyciu tytułu laureata z języka angielskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Igrzyska Miasta Białegostoku w Unihokeju Dziewcząt


20161128 121219Dnia 28 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbył się finał Igrzysk Miasta Białegostoku w Unihokeju Dziewcząt. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce w mieście. Otrzymały puchar i medale. Opiekunem i przygotowującym do zawodów była Edyta Ługowska-Marczuk. Startujące wygrały ze szkołami posiadającymi bardzo dobrą bazę sportową. Naszym zawodniczkom należą się duże brawa.

W zawodach startowały:

  1. Julia Wysocka            kl. 6a
  2. Dominika Pawlus       kl. 6a
  3. Magdalena Krzywosz  kl. 6a
  4. Maja Chorąży             kl. 6a
  5. Alicja Lulewicz           kl.6a
  6. Gabriela Perkowska     kl. 6b
  7. Gabriela Stankiewicz   kl. 6b
  8. Maja Leonowicz          kl. 6b
  9. Urszula Dziemiańczuk kl. 6b

20161025 122822

Igrzyska Miasta Białegostoku w Tenisie Stołowym dziewcząt


Dnia 25 października 2016r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w Tenisie Stołowym dziewcząt.

Dziewczęta z naszej szkoły zajęły czwarte miejsce i otrzymały puchar.

 W zawodach startowały:

 Emilia Filipowicz        kl. 6a

Julia Wysocka            kl. 6a

Gabriela Perkowska     kl. 6b

Emilia Małyszko          kl. 6c

Malwina Mistrzyni Szachowa


IMAG1184Uczennica SP Nr 51 w Białymstoku Malwina Szekowska została podwójną Mistrzynią Szachową. Młoda mistrzyni naukę gry królewskiej rozpoczęła i kontynuuje w obecnym  roku szkolnym pod okiem instruktora FIDE Tomasza Kozłowskiego. Pierwszy ​sukces odnotowała  23 stycznia 2016 w zawodach ,,Mój Pierwszy Turniej Szachowy” ​ zajmując  ​4 miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając zarazem I miejsce w klasyfikacji dziewcząt. Rangę sukcesu podnosi fakt, iż do zawodów przystąpiło ponad 90 szachistów i szachistek. 9 kwietnia 2016 na Stadionie Miejskim w Białymstoku ​rozegrane ​zostały​ Mistrzostwa Miasta Białegostoku w szachach do lat 6. Malwina wywalczyła ​​Mistrzostwo Białegostoku w grupie dziewcząt, pozostawiając za sobą ​27 pretendentek do medalu.

Czytaj więcej...

IMG 0285Miło nam poinformować, że 21 marca w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku Karolina Miastkowska uczennica klasy VI b odebrała dyplom laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Zofia Lis.

Alfik Matematyczny


AM 200pxW tegorocznym konkursie Alfik Matematyczny w województwie podlaskim brało udział 910 uczniów z 25 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 49 uczniów z klas II-VI.

Oto ich osiągnięcia :

Bardzo dobry wynik uzyskali:

Julia Czerniawska klasa II a, 3 miejsce w woj. podlaskim

Jan Mielczarek klasa II c, 15 w  woj. podlaskim

Karolina Miastkowska klasa VI b, 5 miejsce w woj. podlaskim

Dobry wynik uzyskał:

Jakub Bojczuk klasa VI b 9 miejsce w woj. Podlaskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Mityng Pływacki


20151202 093747Dnia 2.12.2015 odbył się VII Profilaktyczno - Integracyjny Mityng w Pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 17. Naszą szkołę reprezentowała czwórka dziewcząt z klas piątych, pod opieką Pani Edyty Ługowskiej-Marczuk.

Oto wyniki naszych zawodniczek:

Styl dowolny 25 metrów

1 miejsce Laskowska Amelia

2 miejsce Emilia Małyszko

Styl grzbietowy 25 metrów

1 miejsce Perkowska Gabriela

Sztafeta 4 x 25m dowolny

2 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 51 (Gabriela Szepietowska, Perkowska Gabriela, Laskowska Amelia, Emilia Małyszko).

Biegi przełajowe


Dnia 1 października 2015 nasi uczniowie z klas czwartych i piątych  wzięli udiał w Igrzyskach w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Trasy w poszczególnych kategoriach wiekowych były wyznaczone w lesie  Pietrasze. Dzieci z klas czwartych biegły na dystansie 600 m a z klasy piątej na 700 m. Opiekunem grupy była Edyta Ługowska-Marczuk. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się Julia Wysocka uczennica kl. 5a. Gratulujemy sukcesu.