Konkurs wojewódzki "MÓJ PRZYJACIEL DZIELNICOWY" rozstrzygnięty!


rysunekIC11 lutego w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Uroczyste obchody tego wydarzenia zorganizowano w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. W trakcie uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów. Nagrodzono laureatów V edycji   wojewódzkiego konkursu pod hasłem „112 Ratuje Życie” oraz „Mój Przyjaciel Dzielnicowy”.

II miejsce przypadło uczniom kl. I „C”

(Aleksandra Andrzejewska, Maja Szwajnoch, Gabriel Pietrowski, Michał Borysiewicz)

ze Szkoły Podstawowej Nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, którzy wykonali zespołową pracę przedstawiającą Pana dzielnicowego z IV Komisariatu Policji w Białymstoku.

Mali laureaci zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami.

Gratulujemy!!

 wych. Agnieszka Cukierda

Czytaj więcej...

Miejski Konkurs Plastyczny


szopkaJest nam miło poinformować, iż uczniowie klasy III E zajęli wysokie miejsca w Miejskim konkursie plastycznym pt.: „Na Najładniejszy Stroik Bożonarodzeniowy” organizowanym  przez Szkołę Podstawową Nr 22 w Białymstoku. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia a także stworzenie indywidualnej działalności artystycznej dzieci podczas zanikającego zwyczaju własnoręcznie robionych stroików. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 grudnia 2017r. podczas spotkania pt.: „Wśród kolęd i pastorałek”.

 

Czytaj więcej...

Zawody w pływaniu 


IMG 1193

Dnia 4 grudnia 2017r. odbył się IX Profilaktyczno - Integracyjny Mityng w Pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 17. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych i szóstych. Zawody odbyły się na basenie BOSiR-u przy Włókienniczej 4. W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajęła drugie miejsce.

Czytaj więcej...

Udział naszej reprezentacji w Turnieju o tematyce antynikotynowej i prozdrowotnej


20171123 12061823 listopada 2017r. uczennice naszej szkoły: Urszula Dziemiańczuk, Maja Leonowicz, Gabriela Perkowska i Julia Wysocka wzięły udział w pierwszym etapie Turnieju o tematyce antynikotynowej i prozdrowotnej w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia i Światowego Dnia bez Tytoniu. Czteroosobowe drużyny miały za zadanie rozwiązać test na temat zdrowego stylu życia. 

Czytaj więcej...

dyplom11

Igrzyska Miasta Białegostoku w Tenisie Stołowym dziewcząt


 20171017 113123Dnia 17 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w Tenisie Stołowym dziewcząt.

Dziewczęta z naszej szkoły zajęły trzecie miejsce, otrzymały medale i puchar. Opiekunem zawodniczek była Edyta Ługowska-Marczuk.

W zawodach startowały:

Marcelina Kruaze        kl. 5a

Wiktoria Kosacka       kl. 5b

Natalia Sitnicka          kl. 5b

Czytaj więcej...

Szkolne Zawody w Tenisie Stołowym


tenis2Dnia 12 października 2017r. odbyły się Szkolne Zawody w Tenisie Stołowym dziewcząt.

Udział wzięło 9 dziewczynek z klas 5 – 6. Rozgrywki zorganizowała i przeprowadziła pani Edyta Ługowska-Marczuk. Zawody zostały przeprowadzone systemem gry do dwóch przegranych meczów.

Najlepsze miejsca zajęły:

Czytaj więcej...

Biegi przełajowe


 Dnia 4 października 2017r. nasi uczniowie z klas 4 - 6  wzięli udział w Drużynowych Biegach Przełajowych. Trasy na poszczególnych dystansach były wyznaczone w lesie Pietrasze przy ZS 6. Dzieci z klas czwartych biegły na dystansie 600, z piątej na 700 m, a z szóstej na 800m. Opiekunem grupy była Edyta Ługowska-Marczuk. Najlepiej pobiegł Miłosz Rzepniewski, który zajął w swojej kategorii wiekowej 7 miejsce. Niestety zabrakło uczniowi jednego miejsca do zakwalifikowania się do wojewódzkiego finału.

Czytaj więcej...

Strzeleckie Mistrzostwa Szkół Podstawowych Białegostoku


dyplom26 kwietnia 2017 r. odbyły się „Strzeleckie Mistrzostwa Szkół Podstawowych” zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Kaliber” we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki i Kuratorium Oświaty. W zawodach wystartowało 21 szkół (czyli 42 zespoły trzyosobowe). Naszą szkołę po wstępnych eliminacjach w finale reprezentowali:

- Dudaryk Natalia 6b, Dziemiańczuk Urszula 6b, Leonowicz Maja z 6b - wywalczyły III miejsce (puchar drużynowy)

- Wysocki Dawid 6b , Pajewski Damian 6b oraz Gruszewski Sebastian z 5b.

Najlepszym strzelcem naszej reprezentacji okazała się Natalia zajęła indywidualnie w kategorii dziewcząt 6 miejsce.

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej...