Klasy IIIB i IIIC z wizytą w Papugarni.


papugi2Uczniowie dzisiaj udali się do białostockiej Papugarni. Mieli tam okazję karmić, dotykać, głaskać i przytulać różne gatunki papug, od całkiem maleńkich po duże. Jest to niesamowite miejsce, w którym znajduje się wielka hala pełna drewnianych konstrukcji, a w niej żyje aż 80 ptaków!

Papugi te pochodzą z Ameryki Południowej, Australii, Oceanii, Indochin i z Afryki. Największe to ary, średnie konury i moc innych małych, w sumie dzieci miały okazję poznać i obcować z 20 gatunkami egzotycznych ptaków. Okazało się, ze papugi są bardzo towarzyskie, wścibskie i lubią błyskotki, dlatego dziewczynki, które nie zdjęły kolczyków musiały zakleić uszy. Był wśród ptaszków i chuligan - Kacperek, robił sztuczki, dziobał, a najbardziej spodobał mu się Krystian.Ten wyjazd był niespodzianką i okazał się wspaniałą przygodą. Polecamy wszystkim wizytę w Papugarni!

mgr Lidia Krętowska