Wygenerowaliśmy w klasie IIIB krainę aromatów!


IIIB kulinariaOstatnie wydarzenia na długo zapadną w pamięć uczniów. Realizując tematykę związaną ze smakami i aromatami uczniowie zgromadzili wszystkie dostępne w naszym kraju przyprawy korzenne. Nie było to łatwe zadanie, bowiem nie każdy na co dzień używa szafranu, czarnuszki czy kuminu. Jednak wspólnymi siłami, przy pomocy bliskich, dzieci miały okazję poznać zapach i smak przypraw, które docierają do nas z innych kontynentów, by wzbogacić smaki domowych potraw i wypieków.

 

Przy okazji uczniowie poznali zdrowotne właściwości niektórych orientalnych ziarenek. W moździerzu znajdującym się na wyposażeniu naszego kuchennego kącika były ucierane ziarenka i nasiona egzotycznych roślin, w celu stworzenia własnych kompozycji. Korzenną, składającą się z goździków i kory cynamonu zastosowano do wypieku drożdżowego ciasta gruszkowego. Mieszanka kolendry, kminku i majeranku posłuży do przyprawiania kanapek. Dodatkowo prezentujemy inne ciekawe pomysły, które mogą być inspiracją do zabaw i zajęć, również domowych.

wych. Lidia Krętowska