Warsztaty kulinarne „Futu Sushi” klasy II b


 IMG 0123Dnia 22 maja 2018 r. klasa IIb była na warsztatach kulinarnych w restauracji” Futu Sushi” na zaproszenie Państwa Rothe – rodziców Hani. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Japonii (o kulturze, historii tego państwa mieszczącego się na czterech wyspach). Następnie pod czujnym okiem Państwa Rothe wykonaliśmy sushi z paluszkami krabowymi, ogórkiem i marynowaną rzodkwią, a potem z nutellą i bananem. Część tych pyszności zjedliśmy, a część zapakowaliśmy, żeby poczęstować rodziców. Na koniec zostaliśmy oprowadzeni po zakamarkach lokalu, w którym przyrządza się te pyszności. Wycieczka była bardzo udana. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie. Dziękujemy.

Czytaj więcej...

Spotkanie I C z piłkarzem Jagiellonii Białystok – Cillianem Sherifdanem


IMG 20180411 14171711 kwietnia 2018 r. naszą szkołę odwiedził piłkarz Jagiellonii Cillian Sherifdan. Na boisku odbyła się wielka piłkarska lekcja wf-u, w której braliśmy udział. I etap edukacji reprezentowała nasza klasa. Wszyscy dzielnie ćwiczyli, mężnie bronili piłki na boisku, rozbudzali w sobie ducha sportowego. Na zakończenie spotkania mogliśmy wykonać pamiątkowe zdjęcie z gwiazdą rodzimego futbolu oraz otrzymać plakat drużyny z autografem piłkarza.

Brawo I C!       

wych. Agnieszka Cukierda

Czytaj więcej...

Wycieczka na spektal teatralny i codzienne rozmaitości klasy IIIB.


IIIB klasaWraz z innymi uczniami naszej szkoły dzieci wybrały się na spektakl Narodowego Teatru Edukacyjnego Artenes pt. Zaklęte granie, nawiązującego do spędzania przez dzieci zbyt wiele czasu przed komputerem. To było bardzo pouczające przedstawienie współczesnego problemu dotyczącego wielu dzieciaków. Na pewno większość uczniów wyciągnęła właściwe wnioski wynikające z prezentacji sztuki i jej głównego przekazu.

Czytaj więcej...

Klasy IIIB i IIIC z wizytą w Papugarni.


papugi2Uczniowie dzisiaj udali się do białostockiej Papugarni. Mieli tam okazję karmić, dotykać, głaskać i przytulać różne gatunki papug, od całkiem maleńkich po duże. Jest to niesamowite miejsce, w którym znajduje się wielka hala pełna drewnianych konstrukcji, a w niej żyje aż 80 ptaków!

Czytaj więcej...

Wygenerowaliśmy w klasie IIIB krainę aromatów!


IIIB kulinariaOstatnie wydarzenia na długo zapadną w pamięć uczniów. Realizując tematykę związaną ze smakami i aromatami uczniowie zgromadzili wszystkie dostępne w naszym kraju przyprawy korzenne. Nie było to łatwe zadanie, bowiem nie każdy na co dzień używa szafranu, czarnuszki czy kuminu. Jednak wspólnymi siłami, przy pomocy bliskich, dzieci miały okazję poznać zapach i smak przypraw, które docierają do nas z innych kontynentów, by wzbogacić smaki domowych potraw i wypieków.

Czytaj więcej...

Incastro - dziecięca zabawa dorosłe umiejętności


klockiW miesiącu styczniu 2018r. klasa I C i I D otrzymała od Rady Rodziców klocki edukacyjne. Nie są to jednak zwykłe klocki! Incastro to innowacyjne klocki konstrukcyjne składające się z kolorowych elementów o jednolitym, intrygującym kształcie. Można je łączyć w wielu płaszczyznach, dzięki czemu zbudujemy z nich obiekty ruchome i stałe. Mogą to być: mosty, wieże, budynki, zwierzęta, itd... Jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia budującego.
Budowanie z tych „dziwnie powycinanych” elementów uczy dzieci między innymi: logicznego myślenia, cierpliwości , wytrwałości w dążeniu do celu, wyobraźni przestrzennej, rozwija motorykę małą.

Dziękujemy!
Pierwszaki z I C i I D

wych. Agnieszka Cukierda

Czytaj więcej...

Zabawy na śniegu I C


zabawyICZima to czas ulubionych zabaw dzieci. Każdy mały człowiek uwielbia sanki, bitwy na śnieżki czy lepienie bałwana. Korzystając ze sprzyjającej aury staramy się jak najczęściej wychodzić na dwór i oddawać wspaniałej zabawie na śniegu. Na jednej z lekcji WF – u lepiliśmy „Rodzinę bałwanków”. Oto efekty wspólnej, wytężonej pracy Klasy I C.

wych. Agnieszka Cukierda

Czytaj więcej...

Niezwykłe zabawy w czasie zwykłej zimy klasy IIIB


na stronkePrezentujemy nasze szkolne zajęcia i zabawy, na śniegu, z którego mogliśmy skorzystać tej zimy. Plenerowa okolica naszej szkoły sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. W miejscu starej szkoły znajduje się duży plac, na którym urządzamy zabawy i harce o każdej porze roku. Są tam niewielkie pagórki, stare drzewa i dużo przestrzeni. W szkole też nie ma nudów! Organizujemy ciekawe zabawy, które mają walory ogólnorozwojowe i edukacyjne. Dbamy o rozwój fizyczny i umysłowy. Wykorzystujemy często bezużyteczne, niepotrzebne przedmioty, by konstruować, majsterkować, manipulować i tworzyć. Lubimy wspólnie bawić się i uczyć, bo lubimy naszą szkołę!

mgr Lidia Krętowska

Czytaj więcej...

Wycieczka klas drugich do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej 


IMG 3904 W dniu 12grudnia 2017r. uczniowie klas II A i II B byli na wycieczce pt. „Gwiazdka w skansenie". Usłyszeli tam prawdziwą historię o świętym Mikołaju oraz spotkali się z biskupem Mikołajem. Obejrzeli pokaz tradycyjnego wypieku opłatka oraz degustowali kompot z suszu. Uczestniczyli w warsztatach wykonywania drewnianych ozdób choinkowych oraz wykonania pocztówek metodą drzeworytniczą. Zapoznali się  ze świątecznym wystrojem XIX-wiecznej wiejskiej chałupy. Wycieczka była bardzo udana i wprowadziła w świąteczny nastrój. 

Czytaj więcej...