Klasy IIIB i IIIC z wizytą w Papugarni.


papugi2Uczniowie dzisiaj udali się do białostockiej Papugarni. Mieli tam okazję karmić, dotykać, głaskać i przytulać różne gatunki papug, od całkiem maleńkich po duże. Jest to niesamowite miejsce, w którym znajduje się wielka hala pełna drewnianych konstrukcji, a w niej żyje aż 80 ptaków!

Czytaj więcej...

Wygenerowaliśmy w klasie IIIB krainę aromatów!


IIIB kulinariaOstatnie wydarzenia na długo zapadną w pamięć uczniów. Realizując tematykę związaną ze smakami i aromatami uczniowie zgromadzili wszystkie dostępne w naszym kraju przyprawy korzenne. Nie było to łatwe zadanie, bowiem nie każdy na co dzień używa szafranu, czarnuszki czy kuminu. Jednak wspólnymi siłami, przy pomocy bliskich, dzieci miały okazję poznać zapach i smak przypraw, które docierają do nas z innych kontynentów, by wzbogacić smaki domowych potraw i wypieków.

Czytaj więcej...

Incastro - dziecięca zabawa dorosłe umiejętności


klockiW miesiącu styczniu 2018r. klasa I C i I D otrzymała od Rady Rodziców klocki edukacyjne. Nie są to jednak zwykłe klocki! Incastro to innowacyjne klocki konstrukcyjne składające się z kolorowych elementów o jednolitym, intrygującym kształcie. Można je łączyć w wielu płaszczyznach, dzięki czemu zbudujemy z nich obiekty ruchome i stałe. Mogą to być: mosty, wieże, budynki, zwierzęta, itd... Jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia budującego.
Budowanie z tych „dziwnie powycinanych” elementów uczy dzieci między innymi: logicznego myślenia, cierpliwości , wytrwałości w dążeniu do celu, wyobraźni przestrzennej, rozwija motorykę małą.

Dziękujemy!
Pierwszaki z I C i I D

wych. Agnieszka Cukierda

Czytaj więcej...

Zabawy na śniegu I C


zabawyICZima to czas ulubionych zabaw dzieci. Każdy mały człowiek uwielbia sanki, bitwy na śnieżki czy lepienie bałwana. Korzystając ze sprzyjającej aury staramy się jak najczęściej wychodzić na dwór i oddawać wspaniałej zabawie na śniegu. Na jednej z lekcji WF – u lepiliśmy „Rodzinę bałwanków”. Oto efekty wspólnej, wytężonej pracy Klasy I C.

wych. Agnieszka Cukierda

Czytaj więcej...

Niezwykłe zabawy w czasie zwykłej zimy klasy IIIB


na stronkePrezentujemy nasze szkolne zajęcia i zabawy, na śniegu, z którego mogliśmy skorzystać tej zimy. Plenerowa okolica naszej szkoły sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. W miejscu starej szkoły znajduje się duży plac, na którym urządzamy zabawy i harce o każdej porze roku. Są tam niewielkie pagórki, stare drzewa i dużo przestrzeni. W szkole też nie ma nudów! Organizujemy ciekawe zabawy, które mają walory ogólnorozwojowe i edukacyjne. Dbamy o rozwój fizyczny i umysłowy. Wykorzystujemy często bezużyteczne, niepotrzebne przedmioty, by konstruować, majsterkować, manipulować i tworzyć. Lubimy wspólnie bawić się i uczyć, bo lubimy naszą szkołę!

mgr Lidia Krętowska

Czytaj więcej...

Wycieczka klas drugich do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej 


IMG 3904 W dniu 12grudnia 2017r. uczniowie klas II A i II B byli na wycieczce pt. „Gwiazdka w skansenie". Usłyszeli tam prawdziwą historię o świętym Mikołaju oraz spotkali się z biskupem Mikołajem. Obejrzeli pokaz tradycyjnego wypieku opłatka oraz degustowali kompot z suszu. Uczestniczyli w warsztatach wykonywania drewnianych ozdób choinkowych oraz wykonania pocztówek metodą drzeworytniczą. Zapoznali się  ze świątecznym wystrojem XIX-wiecznej wiejskiej chałupy. Wycieczka była bardzo udana i wprowadziła w świąteczny nastrój. 

Czytaj więcej...

Święta tuż, tuż.... kl. III c


 20171219 095713Od rana w naszej klasie czuć świąteczną atmosferę . Oliwka przyniosła choinkę . Prawdziwą !!! Jak pięknie pachnie!!!  Każdy kto wejdzie do naszej sali mówi, że czuć już zbliżające się święta.

Nasza klasa robi dzisiaj stroiki świąteczne. Przynieśliśmy dużo bombek i ozdób świątecznych i z zapałem zabraliśmy się do pracy. Zrobiliśmy dużo pięknych stroików i zaczęliśmy ubierać naszą pachnącą choinkę. Pani nawlekała bombki na nitki a my zawieszaliśmy je na świątecznym drzewku.

Czytaj więcej...

Świąteczny nastrój


IMG 20171221 130310

Nasza klasa IIIa poczuła świąteczny nastrój i postanowiliśmy odpowiednio udekorować swoją salę. Wykonaliśmy  świąteczne plakaty techniką kolażu. Każdy z nas miał okazję zaprezentować swoją kreatywność i możliwości plastyczne. Świetnie się przy tym bawiliśmy, bo uwielbiamy pracę w grupach.

Musimy przyznać, że nasza sala wygląda teraz pięknie. Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj doceni nasze wysiłki i wynagrodzi nas wymarzonymi prezentami.

Życzymy Wszystkim wesołych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! 

Czytaj więcej...

Wizyta kl. III A w Centrum Ludwika Zamenhofa w Białymstoku


 IMG 20171212 105243Jak wszyscy z pewnością wiecie Ludwik Zamenhof to patron naszej szkoły, postanowiliśmy więc odwiedzić miejsce gdzie można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o Ludwiku i o czasach w których żył.

W pierwszej części warsztatów obejrzeliśmy replikę białostockiego Ratusza wykonaną z kilkunastu tysięcy klocków Lego. Poznaliśmy jego historię: kto był fundatorem tej budowli oraz jak zmieniały się jego funkcje przez wieki. Dowiedzieliśmy się, co znajdowało się wokół Ratusza oraz jak wyglądał rynek za czasów Ludwika Zamenhofa. Następnie próbowaliśmy stworzyć samodzielnie z klocków LEGO obiekty znajdujące się wokół rynku. Bawiliśmy się świetnie.

Czytaj więcej...