Zwykłe, codzienne przygody klasy III B


IMG 5762My się wiedzy nie boimy! Zdobywamy ją przy okazji zabaw i ciekawych zajęć. Przyswajaniu wszelkich umiejętności i kompetencji zawsze towarzyszą indywidualne wybory i samodzielność w podejmowaniu decyzji. Różnorodność zadań pozwala dostosować potrzeby i oczekiwania każdego ucznia naszej klasy do jego potrzeb, rozwijania poznawczej ciekawości, niezbędnej codziennej nauce i przyswajaniu wiedzy ogólnej.

Zajmuje nas nie tylko literatura, wiedza matematyczna, przyrodnicza i plastyczno - techniczna. My też gotujemy i pieczemy domowe, proste, zdrowe i smaczne potrawy, a wszystko odbywa się w rytmie dostosowanym do pory roku, dnia, samopoczucia i trwale dbamy o neurogenezę, w czym pomaga nam codzienne słuchanie muzyki wielkich jej twórców - naszym ulubionym jest Wolfgang Amadeusz Mozart.

Czytaj więcej...

Klasa IIID na tropie ludzkiego organizmu


21985819 1567893913279794 446183619 o

 Uczniowie klasy III D zgłębiali tajniki ludzkiego organizmu. Dzięki modelom przyniesionym do klasy poznali anatomię ludzkiego ciała. Określali wygląd niektórych organów, poznali ich znaczenie. Zajrzeli również w głąb czaszki i dowiedzieli się jak wygląda mózg. Pytaniom nie było końca. 

Czytaj więcej...

„Olejowe smaki” – warsztaty III D i III E


 IMG 0253Poszukując odpowiedzi na pytanie, jak powstaje olej i dlaczego powinniśmy go używać w codziennej diecie, 23 września klasa III D i III E zaprosiła Panią Katarzynę Sokólską menażera firmy „Olejowe smaki”, aby pomogła naszym uczniom znaleźć odpowiedż na te trudne pytania. Pani Kasia opowiedziała jak powstaje olej oraz jakich surowców używa się do tego procesu. W czasie zajęć mogliśmy zobaczyć i spróbować MAKUCH (naturalny produkt otrzymywany podczas tłoczenia na zimno oleju z nasion). W trakcie warsztatów dotykaliśmy, wąchaliśmy i oglądaliśmy wiele nasion między innymi lnu, wiesiołka, dyni, słonecznika, czarnuszki, kokosu.

Czytaj więcej...

Babie lato w skansenie z klasa IIIB i IIIC


 IMG 5674Mieliśmy wielką przyjemność uczestniczenia w jesiennym pikniku, zorganizowanym w  Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. W sielskim klimacie, przy fantastycznej aurze, uczniowie mieli okazję spotkania z kowalem, bartnikiem, kołodziejem, wikliniarzem, gospodynią specjalizującą się w produkcji domowego masła oraz sokolnikami. Dzieci czynnie uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez ludowych twórców. Własnoręcznie wykonały świece z wosku pszczelego, dzielnie ubijały w maselnicy masło, które następnie było poddane natychmiastowej degustacji z domowym chlebem. Podziwiały też zwyczaje i mądrość ptaków łownych, jednocześnie obserwując naturalne piękno okolicy skansenu. Po zajęciach edukacyjnych, z wielkim zapałem wszyscy uczestniczyli w ognisku i pieczeniu kiełbasek. To była udana, pełna atrakcji wycieczka.

Czytaj więcej...

„Talerz pełen ziaren- kolaż w III E”


IMG 0233Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka. Działalność artystyczna pobudza wyobraźnię, wyzwala inicjatywę twórczą, kształtuje osobowość. Jesień to pora roku obfitująca w całą paletę barw i różnorodność materiału przyrodniczego, który nasi trzecioklasiści wykorzystali podczas tworzenia „ Talerza pełnego ziaren”. W czasie zajęć dzieci poznały różne rodzaje ziaren między innymi: fasolę, groch, pestki dyni, słonecznika, kaszę manną, gryczaną, mak itp.

Czytaj więcej...

Dzień Rodziny


 IMG 4457Wraz z letnią aurą i nagromadzeniem świątecznych okazji uczniowie naszej klasy postanowili zorganizować jedną, wielką imprezę inaugurującą wszystkie imprezy okolicznościowe w jednym, Klasowym Dniu Rodziny. Gościliśmy Mamy, Babcie, Tatusiów, Dziadków, Ciocie, Wujków i innych bliższych i dalszych członków rodzin uczniów. Została zaprezentowana inscenizacja o Czerwonych Kapturkach z różnych szerokości geograficznych oraz uroczystość typowo rodzinna z poezją i utworami muzycznymi bliskimi sercom i emocjom nas wszystkich. Uroczystość można zaliczyć do udanych z suto zaprawionymi słodkościami domowych wypieków. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji i w dobrej , wspólnej zabawie! Dziękujemy też Pani dyrektor, która zaszczyciła nas swoją obecnością w tej dobrej zabawie.

Czytaj więcej...

Poznajemy ciekawe zawody


 DSC 0521Dnia 18 maja 2017r. uczniowie klasy III B mieli spotkanie z panem Przemysławem Laskowskim reprezentującym zawód- kapitana jednostki morskiej. Pan Przemek opowiadał nam ciekawostki na temat pracy marynarza. Dowiedzieliśmy się jak jest zbudowany holownik, ile waży tankowiec, czym się różni trójmasztowiec od czteromasztowca, jak długo trwają podróże po morzach i oceanach. Mogliśmy obejrzeć statki na których pan pracował. Zajęcie były bardzo ciekawe. Chcielibyśmy zobaczyć namiastkę tych ciekawostek. Na pewno zapamiętamy powiedzenie „Podróże kształcą” .

Czytaj więcej...

Wiosenna wycieczka


 DSC 0497Wszyscy lubimy uroki przyrody. Dnia 15 maja klasa III b wspólnie z rodzicami pojechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Krynki. Poczopek to niewątpliwa atrakcja województwa podlaskiego. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy na parkingu zlokalizowanym przy samej drodze wojewódzkiej . Tuż przy parkingu znajduje się tablicę informacyjną z opisem Silvarium oraz mapą obiektu. Warto zapoznać się z nimi, by naszej uwadze nie umknęła żadna atrakcja turystyczna. Kierując się wzdłuż lasu podziwialiśmy piękną przyrodę, drewniane pomniki oraz punkty informacyjne zlokalizowane wśród drzew. Wychodząc z lasu naszym oczom ukazała się się przepiękna okolica. Oprócz atrakcji przyrodniczych mieliśmy przygotowanie ognisko. Wspólnie z rodzicami piekliśmy kiełbaski i pianki. Był czas na odpoczynek. Razem z rodzicami rozegraliśmy mecz w piłkę nożną . Wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci z „plecakiem pełnym wrażeń”.

Czytaj więcej...

Kalejdoskop minionych wydarzeń klasy IIB


IMG 3669My się nigdy nie nudzimy!
Zajęcia uczniów naszej klasy są zróżnicowane i skierowane na wszechstronny rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań, potrzeb i obcowaniu z najbliższym otoczeniem.

My działamy w myśl ponadczasowej zasady Marii Montessori - „Pomóż mi zrobić to samemu”.

Czytaj więcej...