Śniadanie Daje Moc! 


0Jako szkoła promująca zdrowie, kładziemy duży nacisk na zdrowe odżywianie. W tym dniu dzieci dowiedziały się, które produkty spożywane przez nie szkodzą zdrowiu. Swoją wiedzę dzieci mogli również poszerzyć poprzez plansze i plakaty edukacyjne. Uczniowie zabawili się w kucharzy, samodzielnie przygotowali i omówili zdrowy posiłek. Smakowało wyśmienicie!

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

"Dziewczynka w Parku"- praca z lekturą.


0

W dniu 15.10.2020 podczas zajęć edukacji polonistycznej uczniowie klasy II b mieli zaszczyt gościć Dyrektora Szkoły SP51  p. Andrzeja Wasilewskiego. Pan dyrektor współuczestniczył w zajęciach, przeczytał też  uczniom fragmenty opracowywanej lektury.

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

UEFA PLAYMAKERS


1

13 października 2020 roku o godzinie 13:30 ruszyły pierwsze zajęcia z UEFA Playmakers. Program ten czerpie inspiracje z repertuaru Disneya. Ma on określone cele edukacyjne, wyznaczone z myślą o dziewczynkach w wieku 5-8 lat.

Wtorek obfitował w wiele emocji związanych z nowym programem. Pomimo wielu trudności wystartowaliśmy wspólnie z Klubem Sportowym Włókniarz Białystok, jako pierwszy ośrodek w Polsce! Niepewność oraz ciekawość tego innowacyjnego projektu towarzyszyły wszystkim trenerom do ostatniej chwili, a na zajęciach spotkaliśmy się z wielką radością dziewczynek. Pierwsze zajęcia przeprowadziła trenerka Ewelina Fiodorczuk-Sipko wraz z panem Przemysławem Gontarem, z ramienia naszej szkoły wspomaga projekt pani Monika Jasińska.

Już jutro kolejne zajęcia dla starszych uczniów , zapraszamy!

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

Klasa 2 b w Urzędzie Pocztowym 


1

W piątek 9 października 2020 r. dzieci z II b udały się z wizyta do Urzędu Pocztowego przy ulicy 42 Pułku Piechoty w Białymstoku.  W czasie wycieczki zobaczyły jak wygląda praca na poczcie po drugiej stronie okienka pocztowego. Obejrzały tam skrzynkę pocztową.

Czytaj więcej...

Wyjście do Galerii Sleńdzińskich klasy IIB


0A

W piątkowy ranek, 7 października klasa IIb spotkała się w magicznym miejscu - galerii z twórczością i dziejami rodu Sleńdzińskich. Uczniowie zwiedzili przestrzeń muzealną, poszerzyli tajemnice warsztatu sztuki w ogóle i malarstwa.  Nauczyli się podstawowych pojęć związanych ze sztuką.

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zwierząt.


3

Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Również w tym miesiącu, w dniu 4 października, ustanowiono Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, głównie prawa do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Aby przybliżyć dzieciom problem niechcianych zwierząt uczniowie klasy IIb przeprowadzili pogadankę klasową w celu zwrócenia uwagi na krzywdzone, zapomniane, niechciane zwierzaki. Przypomnieli o odpowiedzialności za ich warunki życia oraz uświadomili sobie z czym związana jest decyzja o przyjęciu nowego domownika-psa do domu. Takie inicjatywy są dobrą okazją do okazania wdzięczności swoim pupilom za dostarczanie codziennej  radości, szczęścia, rozrywki, nauki i bezwarunkowej miłości wynikających z bycia właścicielem domowego zwierzaka.

 Monika Jasińska

Czytaj więcej...

Rodzinny Ogród Działkowy


1

W dniu 25 września klasy II B i Ia wybrały się do pobliskiego, Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Korzystając z pięknej pogody, dzieci mogły zaobserwować jak wyglądają ogródki jesienią, w porze zbiorów i porządków. Rozpoznawały tam znane im drzewa, krzewy, kwiaty i warzywa. Jedna z właścicielek opowiedziała dzieciom o uprawie ogrodu i pracach związanych z porami roku. W trakcie wędrówki dzieci tworzyły różne obrazki malowane  liśćmi, płatkami kwiatów, kamykami i innymi materiałami przyrodniczymi.     

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"- wyjście na pobliskie skrzyżowanie.


DW dniu 17.09.2020 uczniowie klasy II B udali się na najbliższe skrzyżowanie. Celem tej wyprawy było zrozumienie konieczności stosowania zasad bezpiecznego uczestnictwa  w ruchu pieszym i kołowym. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe, ćwiczyły się we właściwym przechodzeniu przez jezdnię. Uczniowie poprzez takie działania kształtują poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych w drodze do szkoły.

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

Wirtualna galeria klasy II a


Karol Pogorzelski Uczniowie klasy II A zapraszają do wirtualnej galerii prac. W pierwszej odsłonie wykonane w trakcie zdalnego nauczania zabawki z surowców wtórnych.

Czytaj więcej...