Klasy IIIB i IIIC w prawie Legolandzie.
IMG 6366Uczniowie uczestniczyli w niezwykłej wystawie znanych i lubianych przez dzieci na całym świecie klocków Lego. Wśród wyjątkowych budowli znalazły się makiety miast, wiosek, zamków, sławnych budynków, samoloty, samochody, pojazdy kosmiczne, naturalnej  wielkości postaci historyczne, znani sportowcy, Titanic, park rozrywki, czy modele ukazujące układy i narządy wewnętrzne człowieka. Okazuje się, ze dziesięć tirów przywiozło klocki na tę wystawę! Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa klockami, gdzie wraz z innymi uczestnikami mogły tworzyć własne projekty, modele i budowle, często monstrualnych rozmiarów.Ta wystawa cieszy się popularnością nie tylko wśród dzieciaków, ośmiolatkom w konstruowaniu z powodzeniem towarzyszyły nastolatki i to jest walor edukacyjny tej wystawy :)

Czytaj więcej...

Klasa IIIB - myślicie, że jak nasza klasa, to tylko pieczenie i jedzenie? Nie!
IMG 6046Nie samym chlebem człowiek żyje... ;)
Nie wierzycie? Poczytajcie, pooglądajcie. Być, to móc. Wszystko! 
Mamy zasady, kto wie czym są zasady? My wiemy, dlatego je stosujemy, choć nie jesteśmy w wielu kwestiach zasadniczymi uczniami. Mamy prawo do obaw, lęków, niewiedzy, jak wszyscy uczniowie, czy nawet dorośli. Staramy się, nikt tego nie zaprzeczy jak się dowie ,czym my w ogóle się zajmujemy. To nie jest trudne, do naszej klasy można zawsze zajrzeć. Zapraszamy niedowiarków. Na serio. Drzwi naszej klasy są zawsze otwarte dla przyjaciół i naszych wielbicieli, bo sądzimy, ze takich mamy:)

Czytaj więcej...

Przygotowania do koncertu kolęd kl.III C
 20171206 144831Uczniowie kl. III C z zapałem przygotowują się do koncertu kolęd, który odbędzie się przed świętami Bożego Narodzenia.
Czarek potrafi zagrać na pianinie aż 3 kolędy. Dzieci wybrały kolędę " Cicha Noc" i postanowiły zaśpiewać przy akompaniamencie kolegi. Kl. III C występowała gościnnie w grupie " Bąbelków". Dziękujemy przedszkolakom za miłe przyjęcie. Oto zdjęcia z próby.

Czytaj więcej...

Promujemy segregację śmieci - dbamy o środowisko kl. III C
20171123 091616
W listopadzie braliśmy udział w szkolnej akcji na temat ochrony środowiska. Podzieliliśmy się na grupy i postanowiliśmy wykonać makiety. Pierwszą rzeczą jaką zrobiliśmy - był ogromny bałagan. Nasze materiały pomocnicze znajdowały się wszędzie: na dywanie, na krzesełkach, na ławkach. Myśleliśmy, że nic nam z tego nie wyjdzie. Ale od czego mamy głowy i pomysły? Pracy i zabawy było co niemiara. Bardzo lubimy takie główkowanie? Z czego zrobić kosze na śmieci? Czym przykleić do kartonu nakrętki, żeby dobrze się trzymały? itd.

Czytaj więcej...

Zajęcia na pływalni kl.III C
20171127 123434Od początku roku szkolnego uczniowie kl. III C uczestniczą w zajęciach pływania na basenie przy ul. Mazowieckiej. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: początkującą i doskonalącą naukę pływania. Na basenie nie tylko można nauczyć się pływać, ale także zrelaksować. Po ciężkim wysiłku można odpocząć w jacuzzi. 

Czytaj więcej...

„Poznajemy język robotów” – wprowadzenie do programowania. Zajęcia otwarte w klasie I C


IMG 20171204 1047004 grudnia 2017r. odbyły się zajęcia z kodowania w klasie I C w ramach ogólnopolskiego programu z cyklu „Najmłodsi programują”. Dzieci zmierzyły się z tak „dorosłym” tematem jak PROGRAMOWANIE. Pierwszaki wykonały w grupach Robocika, dla którego stworzyły program do mycia zębów. 4 zespoły dzielnie pracowały, współpracowały, czytały i układały  instrukcję. Lekcja obfitowała w wiele różnych  aktywności małych programistów: od próby ustalenia definicji programowania, poprzez jego zastosowanie w różnych dziedzinach życia po opracowanie precyzyjnej instrukcji mycia zębów.

Czytaj więcej...

„Obrażone zabawki”


IMG 20171204 122707Nasze dzieci kochają zabawę. Często jednak nie szanują swoich zabawek, łamią je i rozkładają na części. Chcą się dowiedzieć, co jest w środku. 4 grudnia 2017r. pierwszaki obejrzały spektakl pt. „Obrażone zabawki” w wykonaniu polsko – białoruskiego teatru Rzepuś. Tematyka utworu nawiązywała do chłopca o imieniu Dażen, który niszczył zabawki. Dzieci dowiedziały się, że należy szanować wszystko co mieszka w ich pokoju, gdyż zabawki się gniewają i są smutne. Na zakończenie uczniowie mogli obejrzeć i potrzymać rekwizyty występujące w przedstawieniu oraz zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej...

Spotkanie z teatrem


DSC 0600 „Królewna Śnieżka” to ponadczasowa opowieść o zjawiskowo pięknej, a zarazem dobrej księżniczce oraz jej na wskroś złej macosze wyreżyserowana w formie przedstawienia dla małych i dużych w Teatrze Dramatycznym im . A. Węgierki w Białymstoku. Uczniowie klasy 1 B i IC mieli możliwość obejrzenia tego przedstawienia. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem, szczególnie zainteresowały nas małe krasnoludki.

Czytaj więcej...

Znowu odwiedzamy Galerię Slendzińskich


 DSC 028206.10.2017 roku grupa uczniów ze świetlicy szkolnej z kl. I-III uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Galerii Slendzińskich. Tematem zajęć była „Martwa natura” ułożona z różnokolorowych liści, gałązek jarzębiny i kasztanów, również takich w zielonych skorupkach, wyeksponowanych na stole. Uczestnicy zajęć mieli zadanie przenieść je na arkusz papieru technicznego o niestandardowym formacie za pomocą farb kryjących. Kolejnym etapem pracy było użycie pasteli olejnych. Dzieci z ogromnym zapałem podeszły do zadania. Świetnie poradziły z rozmieszczeniem martwej natury na papierze i kompozycją, chociaż uważały, że zadanie nie należało do prostych. Większość uczestników to byli pierwszoklasiści. Widać było, że malowanie i rysowanie jest ich pasją. Kolory dopełniły dzieła. Przywieźliśmy prace do szkoły i wyeksponowaliśmy na wystawie w Galerii Świetlików. Nie tylko dzieci były zachwycone takim rodzajem twórczości, ale również nauczyciele, rodzice i wszyscy odbiorcy wystawy. Nasze dzieci zawsze bardzo chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach.

Czytaj więcej...