WYGRANA SP 51  w Pucharze Piłki Nożnej TYMBARK!

Nasi trzecioklasiści

kolejny raz wygrali wszystkie mecze

w Pucharze Piłki Nożnej TYMBARK

i awansowali do finałów wojewódzkich

w następnym roku.

JESTEŚMY DUMNI!!!

Brawo SP 51

Na zdjęciach:

  • reprezentanci klas trzecich z panem Cezarym Lulewiczem
  • Michał Borysiewicz i Bartosz Bernacki, kl. III CIMAG0411IMG 4536

ĈAPELO EL CENTRO ZAMENHOF - KAPELUSZ Z CENTRUM ZAMENHOFA – warsztaty


 IMG 20191001 1005191 października 2019 r. klasy III a i III e uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Dzieci poznały bliżej postać Ludwika Zamenhofa, twórcy międzynarodowego języka esperanto. Zwiedzały wystawę multimedialną, na której mogły zobaczyć dawny Białystok. Dowiedziały się, że o naszym mieście mówiono niegdyś „Manchester Północy”, bo owocnie rozwijał się tu przemysł, działało wiele fabryk, produkowano też m.in. piękne kapelusze. Każde dziecko wykonało własny kapelusz, ucząc się przy okazji nowych słów w języku esperanto.

Czytaj więcej...

Jesienna wycieczka do muzeum


 20191001 10110601.10.2019r. uczniowie klasy IIA uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Dzieci zwiedzały wystawę. Poznały rzeźbiarską pracownię Alfonsa Karnego. Dowiedziały się, z jakich narzędzi i materiałów rzeźbiarskich korzystał. Na zakończenie uczestniczyły w warsztatach „W pracowni rzeźbiarza” w czasie których mogły stworzyć swoją rzeźbę z gliny.

Będąc w pobliży parku Planty nie mogliśmy oprzeć się pokusie i zorganizowaliśmy wesołą zabawę wśród jesiennych liści.

Czytaj więcej...

sprytne


DSC 001427.09.2019r. uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w zajęciach informatycznych, na których testowali program „Sprytne główki”.

Program Accelium to wciągające zajęcia wykorzystujące komputerowe gry strategiczne , które wyposażają dzieci w praktyczne metody , dzięki którym dzieci tworzą lepsze nawyki myślenia i działania. Program „Sprytne główki” uczy technik skutecznego myślenia oraz rozumienia swoich emocji i wpływania na nie.

Czytaj więcej...

WIZYTA W BIBLIOTECE KLASY 1B


2W poniedziałek 23.09. 2019 r. po raz pierwszy klasa 1b zawitała gościnnie w progach naszej szkolnej biblioteki. Dla części dzieci była to pierwsza wizyta, dlatego też panie bibliotekarki zrobiły wszystko, by młodzi goście poczuli się w niej jak u siebie. Uczniowie mieli możliwość zajrzeć w każdy biblioteczny zakątek i nie omieszkali z tej sposobności skorzystać. Także biblioteczny księgozbiór przestał mieć dla nich jakiekolwiek tajemnice, zaś książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników cieszyły się ogromną popularnością i przechodziły z rąk do rąk. Wysłuchaliśmy treści książki pt. ,,O wilku, który nie lubił czytać”.  Okazało się jednak na końcu opowiadania, że wilk polubił czytanie. My myślimy, że też nam się spodoba. Dlatego dzielnie wypożyczyliśmy książeczki do domu. Serdecznie dziękujemy Paniom z biblioteki za pięknie przeprowadzoną lekcję. Teraz już na pewno będziemy często odwiedzać to miejsce.

Czytaj więcej...

Mały Strażak


 Społeczność kl. IC 20 maja 2019r. odwiedziła Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Nr 4 w Białymstoku. Cenne informacje dotyczące funkcjonowania, wyposażenia zawodowych strażaków zdobyli od kap. Waldemara Sadowskiego. Uczniowie, przez chwilę, mieli okazję poczuć się małymi strażakami. Zdobyli również Certyfikat Małego Strażaka.

Magiczna chemia


 20190521 14393821 maja sala lekcyjna klasy IA zamieniła się w pracownię chemiczną. Gościem był tata Oli, który przeprowadzał wspólnie z uczniami eksperymenty. W klasie „wybuchały” wulkany, wyciekała lawa, unosił się dym z krateru. Ależ to były emocje!

Dziękujemy za doskonałą zabawę.

Czytaj więcej...

Wizyta II C w „ŚWIECIE GADÓW”


 IMAG022620 marca 2019 r. z okazji Dnia Wiosny klasa II C wybrała się do Terrarium „Świat gadów” .Na miejscu obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „Życie legwanów”, następnie zobaczyliśmy ekspozycję ok. 50 różnych zwierząt: od jaszczurek, węży, legwanów, kameleonów po różne gatunki żółwi. Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów o zwyczajach lęgowo-żywieniowych oraz miejscach, w których żyją oglądane gady. Co odważniejsi J) mogli dotknąć lub potrzymać przedstawicieli gadów. Na zakończenie uczestniczyliśmy w warsztatach plastyczno – technicznych, na których dzieci wykonały swego węża.

To było bardzo ciekawe i pouczające wyjście.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w IA i IB


 20190205 145158Mimo, że za oknem zima, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem słuchają czułych słów kierowanych pod ich adresem.

Specjalnie na ten dzień uczniowie przygotowali program artystyczny. Były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni do wspólnej zabawy, a na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami.

Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Czytaj więcej...