Wizyta II C w „ŚWIECIE GADÓW”


 IMAG022620 marca 2019 r. z okazji Dnia Wiosny klasa II C wybrała się do Terrarium „Świat gadów” .Na miejscu obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „Życie legwanów”, następnie zobaczyliśmy ekspozycję ok. 50 różnych zwierząt: od jaszczurek, węży, legwanów, kameleonów po różne gatunki żółwi. Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów o zwyczajach lęgowo-żywieniowych oraz miejscach, w których żyją oglądane gady. Co odważniejsi J) mogli dotknąć lub potrzymać przedstawicieli gadów. Na zakończenie uczestniczyliśmy w warsztatach plastyczno – technicznych, na których dzieci wykonały swego węża.

To było bardzo ciekawe i pouczające wyjście.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka w IA i IB


 20190205 145158Mimo, że za oknem zima, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem słuchają czułych słów kierowanych pod ich adresem.

Specjalnie na ten dzień uczniowie przygotowali program artystyczny. Były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni do wspólnej zabawy, a na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami.

Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Czytaj więcej...

Hu,Hu,Ha - Zima nie jest zła


 IMG 20190116 110545Uczniowie klasy Ia i IIIc nie boją się zimy. Nie straszne im zaspy. Harce na śniegu to doskonała zabawa, a jednocześnie hartowanie organizmu.

Czytaj więcej...

Krótka historia o polskich symbolach narodowych


 SDC173184 grudnia klasa 2d uczestniczyła w lekcji bibliotecznej „Krótka historia o polskich symbolach narodowych” w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Celem lekcji bibliotecznej było omówienie genezy powstania polskich symboli narodowych. Podczas zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykonywały wyznaczone zadania, w trakcie których miały okazję poszerzyć swoje wiadomości.

 Uczniowie zapoznali się z wystawą historyczną, oglądali fragmenty filmów, słuchali specjalnie dobranych fragmentów muzyki. Uczniowie poznali kroki poloneza, a po paru próbach udało się wykonać układ choreograficzny.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Muzeum Podlaskim w Ratuszu


IMG 20181017 13222517.10.2018r. klasa II a odwiedziła Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Uczniowie oglądali wystawę „PATRIOTYZM NA PŁÓTNIE” . Wędrując po muzealnej galerii dowiedzieli się tego do jakich wydarzeń z historii Polski odnosili się malarze. Przypomnieli sobie jakie są   nasze symbole narodowe oraz rozmawiali na temat o przejawów patriotyzmu dawniej i dziś. Potem uczniowie brali udział w warsztatach i samodzielnie wykonali biało-czerwone kotyliony

wych. Dorota Szekalska

Łukasz Piwowarczyk 

Czytaj więcej...

W zakładzie „Pronar”


 1W dniu 28 września klasa IIIb była na wycieczce w Narwi w zakładzie „Pronar” – czołowego producenta ciągników oraz maszyn rolniczych. Zobaczyliśmy z bliska jak powstają te wielkie wspaniałe maszyny znane na całym świecie, nawet w dalekiej Afryce.

Następnie pojechaliśmy do Hajdukowszczyzny (na zaproszenie naszej koleżanki z klasy Karoliny i jej rodziców) na ognisko z kiełbaskami i zabawy na świeżym powietrzu. To był wspaniały dzień.

Czytaj więcej...

Warsztaty kulinarne „Futu Sushi” klasy II b


 IMG 0123Dnia 22 maja 2018 r. klasa IIb była na warsztatach kulinarnych w restauracji” Futu Sushi” na zaproszenie Państwa Rothe – rodziców Hani. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Japonii (o kulturze, historii tego państwa mieszczącego się na czterech wyspach). Następnie pod czujnym okiem Państwa Rothe wykonaliśmy sushi z paluszkami krabowymi, ogórkiem i marynowaną rzodkwią, a potem z nutellą i bananem. Część tych pyszności zjedliśmy, a część zapakowaliśmy, żeby poczęstować rodziców. Na koniec zostaliśmy oprowadzeni po zakamarkach lokalu, w którym przyrządza się te pyszności. Wycieczka była bardzo udana. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie. Dziękujemy.

Czytaj więcej...

Spotkanie I C z piłkarzem Jagiellonii Białystok – Cillianem Sherifdanem


IMG 20180411 14171711 kwietnia 2018 r. naszą szkołę odwiedził piłkarz Jagiellonii Cillian Sherifdan. Na boisku odbyła się wielka piłkarska lekcja wf-u, w której braliśmy udział. I etap edukacji reprezentowała nasza klasa. Wszyscy dzielnie ćwiczyli, mężnie bronili piłki na boisku, rozbudzali w sobie ducha sportowego. Na zakończenie spotkania mogliśmy wykonać pamiątkowe zdjęcie z gwiazdą rodzimego futbolu oraz otrzymać plakat drużyny z autografem piłkarza.

Brawo I C!       

wych. Agnieszka Cukierda

Czytaj więcej...

Wycieczka na spektal teatralny i codzienne rozmaitości klasy IIIB.


IIIB klasaWraz z innymi uczniami naszej szkoły dzieci wybrały się na spektakl Narodowego Teatru Edukacyjnego Artenes pt. Zaklęte granie, nawiązującego do spędzania przez dzieci zbyt wiele czasu przed komputerem. To było bardzo pouczające przedstawienie współczesnego problemu dotyczącego wielu dzieciaków. Na pewno większość uczniów wyciągnęła właściwe wnioski wynikające z prezentacji sztuki i jej głównego przekazu.

Czytaj więcej...