Wigilia klasowa.


 wigilia20 grudnia odbyła się w klasie I B Wigilijka, czyli klasowo - rodzinne spotkanie dzieci i rodziców. Świąteczny opłatek wigilijny jest symbolem pokoju i dobra. Dlatego zgodnie z przechodzącym z pokolenia na pokolenie obyczajem łamiemy się nim składając sobie wzajemnie życzenia. Jest to przejaw wierności i szacunku dla najpiękniejszych tradycji. 

Czytaj więcej...

WIZYTA UCZNIOW KLASY I B W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ


0"Otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się
czy ktoś nie potrzebuje trochę czasu, trochę uwagi.
Może jest to człowiek samotny albo zgorzkniały,
albo chory, albo niedołężny.
Może starzec, a może dziecko.
Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek."

- Albert Schweitzer

W tygodniu poprzedzającym  Święta Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły, odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Ośrodek ten znajduje  się w Białymstoku przy ulicy Świerkowej . Podczas spotkania dzieci zaprezentowały inscenizację pt. "Dwunastu Braci", która wywołała u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość.

Czytaj więcej...

I B w Białostockim Teatrze Lalek.


0

W dniu 13.12.2019 uczniowie wybrali się na spektakl pt "Jaś i Małgosia", w którym zaprezentowano istotę rodziny i jej roli w życiu każdego człowieka. Po spektaklu zwiedzaliśmy piwnicę lalek. Tam uczniowie zobaczyli lalkowych bohaterów, którzy wystąpili w całym repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Najstarsze lalki pochodzą z lat 60. XX wieku. Nie brakowało również kostiumów i fragmentów dekoracji, które niejednego widza przeniosą w świat przeszłości.

Czytaj więcej...

Mikołaju, Mikołaju… Klasa I B zaprasza Cię!


1

Dzień 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym, na całym świecie i w naszej szkole też, obchodzi się Mikołajki. Już od samego rana pojawiły się na szkolnych korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w okazałych, mikołajkowych czapkach.

Czytaj więcej...

Szkolna Barbórka klasy 1 B


1 1 Barbórka, często nazywana także Świętem Górnika, to nie tylko uroczystość wszystkich kobiet o imieniu Basia, ale także, a może przede wszystkim święto górników obchodzone każdego roku 4 grudnia. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, w tym dniu uczniowie zostali wprowadzeni w Obchody Święta Górnika.

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

Poezja łączy pokolenia


 IMG 5569W dniu 27 listopada klasa IIa i IIb zorganizowały wieczór poetycki "Poezja łączy pokolenia". Wieczorek rozpoczął się od recytacji wiersza pt. "Skarżypyta" w wykonaniu Pani Grażyny Wysockiej oraz Pani Doroty Sikorskiej. Na spotkanie z poezją została zaproszona Pani Zdzisława Korolczuk, która o książkach i o poezji wie prawie wszystko. Tę wiedzę, w niezwykle ciekawy sposób, przekazała podczas wieczorku. Następnie  uczniowie wraz ze swoimi najbliższymi (mamą, tatą, siostrą) recytowali wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Recytacje dzieci i ich najbliższych były zachwycające.

Wszyscy uczestnicy, za tak piękne przygotowanie, otrzymali dyplomiki oraz drobne upominki. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE I B


 EDUKACJA PRZYRODNICZA Z ELEMENTAMI PEDAGOGIKI

M.MONTESSORI -"Kontynenty Świata".

1 48 W czwartek, 28 listopada 2019 r. w klasie I b, odbyły się zajęcia otwarte. 

Z tej okazji zaszczyciła nas swoją wizytą Pani metodyk Małgorzata Lech. Obserwatorami zajęć byli, wicedyrektor Pani Aldona Połocka oraz zainteresowani tematyką lekcji nauczyciele naszej szkoły. Uczniowie klasy 1 B mieli okazję poznać nowe informacje i poszerzyć dotychczasową wiedzę na temat kontynentów świata."

Czytaj więcej...

Wizyta klasy 1B w Muzeum Medycyny i Farmacji w Białymstoku. 


29.11.2019 uczestniczyliśmy w warsztatach pt. ,,MOJE ULUBIONE MUZEUM”.

1 22 Dzień ten okazał się ogromną atrakcją dla naszych pierwszoklasistów.

Zwiedzaliśmy Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB, oglądaliśmy ekspozycję z zakresu historii medycyny i farmacji. Poznaliśmy: „Tajemnice dawnej apteki”, „Szpital polowy”, „Gabinet okulistyczny”, „Gabinet stomatologiczny”, „Gabinet anatomiczny”, „Gabinet rentgenowski”. Zapoznaliśmy się również z działalnością Uniwersytetu Medycznego.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia


 1 5 Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada.

Czytaj więcej...