Wirtualna galeria klasy II a


Karol Pogorzelski Uczniowie klasy II A zapraszają do wirtualnej galerii prac. W pierwszej odsłonie wykonane w trakcie zdalnego nauczania zabawki z surowców wtórnych.

Czytaj więcej...

klasa I b w kinie Helios
106.03.2020 klasa I b wybrała się do kina Helios w Galerii Jurowieckiej, aby poznać historię najszybszego na świecie jeża Sonika, który próbuje odnaleźć swoje miejsce na nowej planecie - Ziemi.

Czytaj więcej...

Wszystkie diety dziś na boku, tłusty czwartek jest raz w roku!


0Tłusty czwartek w klasie I b to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. W tym roku przypadł on na 20 lutego 2020 (czwartek) i stał się doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

Klasy II a i II b w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki


 20200220 10134420.02.2020r. uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w spektaklu pt.”Koziołek Matołek, Węgierka i Olek.” Było mnóstwo zabawy a przy okazji doskonała lekcja teatru przekazana przez aktorów. Przedstawienie grane w foyer stworzyło możliwość bliskiego kontaktu widza z aktorem a dzieci szybko dały się wciągnąć w zabawę z wyobraźnią. Na zakończenie miały możliwość porozmawiania z pracownikami teatru i wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Korzystając z okazji wybraliśmy się również na spacer po parku. Prowadziła nas ruda wiewiórka, która zwinnie skakała po alejce.

Czytaj więcej...

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO!


0W czwartek, 7 lutego, uczniowie klasy I b uczestniczyli w zajęciach pt. Smacznie, zdrowo, kolorowo. Szkoła Podstawowa nr 51 w Białymstoku traktuje priorytetowo kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz rozwijanie u uczniów świadomości w zakresie odżywiania się i zdrowego stylu życia. Tym razem pierwszoklasiści przygotowali warzywne frytki. O zaletach zdrowego odżywiania opowiadała nam Pani dr Wioleta Sawczuk - mama naszego kolegi z klasy. Dzięki niej wiemy, jak cenne są witaminy kryjące się w warzywach. Było pysznie, zdrowo i kolorowo!

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

 WALENTYNKI!!!


514 lutego w piątek, świętowaliśmy w szkole Walentynki. Wszyscy uczniowie z klasy I b mogli przesłać kolegom i koleżankom wyrazy sympatii za pośrednictwem specjalnie utworzonej walentynkowej poczty. Wszystkie dzieci ubrały się odświętnie. Królował kolor czerwony, a głównymi ozdobami były serca - symbol miłości.

Monika Jasińska

Czytaj więcej...

Wigilia klasowa.


 wigilia20 grudnia odbyła się w klasie I B Wigilijka, czyli klasowo - rodzinne spotkanie dzieci i rodziców. Świąteczny opłatek wigilijny jest symbolem pokoju i dobra. Dlatego zgodnie z przechodzącym z pokolenia na pokolenie obyczajem łamiemy się nim składając sobie wzajemnie życzenia. Jest to przejaw wierności i szacunku dla najpiękniejszych tradycji. 

Czytaj więcej...

WIZYTA UCZNIOW KLASY I B W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ


0"Otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się
czy ktoś nie potrzebuje trochę czasu, trochę uwagi.
Może jest to człowiek samotny albo zgorzkniały,
albo chory, albo niedołężny.
Może starzec, a może dziecko.
Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek."

- Albert Schweitzer

W tygodniu poprzedzającym  Święta Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły, odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Ośrodek ten znajduje  się w Białymstoku przy ulicy Świerkowej . Podczas spotkania dzieci zaprezentowały inscenizację pt. "Dwunastu Braci", która wywołała u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość.

Czytaj więcej...

I B w Białostockim Teatrze Lalek.


0

W dniu 13.12.2019 uczniowie wybrali się na spektakl pt "Jaś i Małgosia", w którym zaprezentowano istotę rodziny i jej roli w życiu każdego człowieka. Po spektaklu zwiedzaliśmy piwnicę lalek. Tam uczniowie zobaczyli lalkowych bohaterów, którzy wystąpili w całym repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Najstarsze lalki pochodzą z lat 60. XX wieku. Nie brakowało również kostiumów i fragmentów dekoracji, które niejednego widza przeniosą w świat przeszłości.

Czytaj więcej...