Dzień Rodziny


 IMG 4457Wraz z letnią aurą i nagromadzeniem świątecznych okazji uczniowie naszej klasy postanowili zorganizować jedną, wielką imprezę inaugurującą wszystkie imprezy okolicznościowe w jednym, Klasowym Dniu Rodziny. Gościliśmy Mamy, Babcie, Tatusiów, Dziadków, Ciocie, Wujków i innych bliższych i dalszych członków rodzin uczniów. Została zaprezentowana inscenizacja o Czerwonych Kapturkach z różnych szerokości geograficznych oraz uroczystość typowo rodzinna z poezją i utworami muzycznymi bliskimi sercom i emocjom nas wszystkich. Uroczystość można zaliczyć do udanych z suto zaprawionymi słodkościami domowych wypieków. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji i w dobrej , wspólnej zabawie! Dziękujemy też Pani dyrektor, która zaszczyciła nas swoją obecnością w tej dobrej zabawie.

Czytaj więcej...

Poznajemy ciekawe zawody


 DSC 0521Dnia 18 maja 2017r. uczniowie klasy III B mieli spotkanie z panem Przemysławem Laskowskim reprezentującym zawód- kapitana jednostki morskiej. Pan Przemek opowiadał nam ciekawostki na temat pracy marynarza. Dowiedzieliśmy się jak jest zbudowany holownik, ile waży tankowiec, czym się różni trójmasztowiec od czteromasztowca, jak długo trwają podróże po morzach i oceanach. Mogliśmy obejrzeć statki na których pan pracował. Zajęcie były bardzo ciekawe. Chcielibyśmy zobaczyć namiastkę tych ciekawostek. Na pewno zapamiętamy powiedzenie „Podróże kształcą” .

Czytaj więcej...

Wiosenna wycieczka


 DSC 0497Wszyscy lubimy uroki przyrody. Dnia 15 maja klasa III b wspólnie z rodzicami pojechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Krynki. Poczopek to niewątpliwa atrakcja województwa podlaskiego. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy na parkingu zlokalizowanym przy samej drodze wojewódzkiej . Tuż przy parkingu znajduje się tablicę informacyjną z opisem Silvarium oraz mapą obiektu. Warto zapoznać się z nimi, by naszej uwadze nie umknęła żadna atrakcja turystyczna. Kierując się wzdłuż lasu podziwialiśmy piękną przyrodę, drewniane pomniki oraz punkty informacyjne zlokalizowane wśród drzew. Wychodząc z lasu naszym oczom ukazała się się przepiękna okolica. Oprócz atrakcji przyrodniczych mieliśmy przygotowanie ognisko. Wspólnie z rodzicami piekliśmy kiełbaski i pianki. Był czas na odpoczynek. Razem z rodzicami rozegraliśmy mecz w piłkę nożną . Wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci z „plecakiem pełnym wrażeń”.

Czytaj więcej...

Kalejdoskop minionych wydarzeń klasy IIB


IMG 3669My się nigdy nie nudzimy!
Zajęcia uczniów naszej klasy są zróżnicowane i skierowane na wszechstronny rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań, potrzeb i obcowaniu z najbliższym otoczeniem.

My działamy w myśl ponadczasowej zasady Marii Montessori - „Pomóż mi zrobić to samemu”.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne "Wojskowi w fotograficznym atelier"


SDC1704522 marca 2017r. uczniowie klasy II d wybrali się na warsztaty do Muzeum Wojska w Białymstoku , by móc odpowiedzieć na pytanie: Jakie tajemnice kryły się w fotograficznym atelier?

Uczestnicy warsztatów poznali tajniki tego niezwykłego miejsca. Obejrzeli również stare zdjęcia i spróbowali odczytać historię żołnierzy, którzy bardzo chętnie zaglądali do pracowni fotograficznych. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pamiątkowe fotografie które wzbogacą ich rodzinne albumy, lub zachęcą do ich założenia.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Galerii Slendzińskich


20170317 115403W ramach programu Erasmus + „Każde dziecko jest artystą” uczniowie klasy IIa uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach zorganizowanych w Galerii Slendzińskich. Dzieci wykonywały prace techniką monotypii. Tematem prac były drzewa. Uczniowie samodzielnie projektowali swoje dzieła - wycinali, układali i przyklejali elementy, tworząc w ten sposób bardzo ciekawe kompozycje, które następnie były pokrywane tuszem i odbijane. Powstały przepiękne tryptyki. Uczniowie byli bardzo dumni ze swoich prac. Twórczość dzieci będzie można obejrzeć wkrótce w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Ogródek na parapecie kl. II c

IMG 6626Z nadejściem cieplejszych dni postanowiliśmy założyć w klasie ogródek. Przynieśliśmy doniczki, pudełeczka, ziemię, watę, nasiona i cebulki. Najwięcej posialiśmy rzeżuchy, bo bardzo lubimy jeść ją na drugie śniadanie jako dodatek do kanapek. Codziennie podlewamy swój ogródek i obserwujemy jak szybko rosną rośliny.  
Nie możemy się już doczekać kiedy zakwitną tulipany.

Czytaj więcej...

KAMISHIBAI  w naszej szkole? Tak!!!


IMG 3745Nasza szkoła jest niezwykła. Już o tym wiedzą wszyscy w naszym mieście!

Kolejnym dowodem jest lekcja, w której mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas IIb i IIc.

Uczniowie poznali niezwykłą metodę, czy raczej sztukę narracji i prezentacji baśni, które rozwijają zainteresowania czytelnicze, przenosząc słuchacza w magiczny świat literatury dziecięcej. Baśni , bajek, legend, opowieści, a wszystko po to, by jeszcze bardziej uwrażliwić młodego człowieka na poznawanie, doświadczanie i odbieranie tego, co najlepsze daje słowo pisane przez wielkich pisarzy, dedykowane najmłodszym. 

Jeżeli wśród Rodziców znalazłby się Pan Stolarz, który ze sklejki skleiłby nam taki drewniany parawan, z japońska zwany 舞台 :)Bylibyśmy bardzo wdzieczni :)

Czytaj więcej...

 

Mali badacze - doświadczenia i eksperymenty w klasie II d


IMAG0247 BURST001Postanowiliśmy poznać właściwości ognia. W tym celu przeprowadziliśmy kilka doświadczeń. Dzięki nim przekonaliśmy się, że ogień daje nam ciepło.

Dowiedzieliśmy się również czego potrzebuje ogień?

W tym celu pani przygotowała trzy świeczki-podgrzewacze, trzy słoiki różnej wielkości. Zapaliła świeczki, nakrywaliśmy je słoikami. Najpierw wszystkie świeczki paliły się jednakowo mocno, po chwili płomień w małym słoiku zgasł, jakby ktoś go zdmuchnął, nieco dłużej paliła się świeczka w największym słoiku, ale też zgasła. Tylko świeczka bez słoika paliła się cały czas. Aby świeczka się paliła, potrzebny jest tlen. Kiedy go zabraknie, płomień gaśnie.

Przy okazji poznaliśmy też dawne sposoby oświetlania. Obserwowaliśmy jak jest zbudowana i jak działa lampa naftowa.

Rozmawialiśmy również o niebezpieczeństwie jakie niesie zabawa zapałkami i ogniem. Wiemy, że takie doświadczenia można prowadzić tylko z osobami dorosłymi.