Światowy Dzień Poezji

Już po raz drugi nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Poezji.  W tym roku organizatorem uroczystości była biblioteka szkolna oraz nauczyciele poloniści.

SP51 7 Program obchodów obejmował:

• Recytacje wierszy laureatów konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Języka Ojczystego.
  • Grę "Milionerzy."
  • Plebiscyt na najpopularniejszy wiersz roku 2019.
  • Poetycką grę terenową "Poeci lubiani ale czy znani?"
  • Warsztaty recytatorskie.
  • Mini koncert poezji śpiewanej.

Na początku odbyły się recytacje laureatów  i wręczenie im dyplomów. Następnie, na wzór znanej gry telewizyjnej  - "Milionerzy". Dużo emocji dostarczyła gra terenowa. Polegała ona na przemieszczaniu się drużyn po terenie szkoły i rozwiązywaniu zadań. Plebiscyt na wiersz 2019, w którym wzięło udział ponad dwustu uczniów, wyłonił zwycięskie utwory. W tym roku jest "Pomysłowy żuczek" K.Bednarek,  oraz "Spieszmy się kochać ludzi" ks.J.Twardowskiego.

Mamy nadzieję, że obchody Światowego Dnia Poezji staną się tradycją naszej szkoły.