Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej Nr 51


IMG 3bPaździernik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej Nr 51 w Białymstoku był pełen atrakcji.

Miesiąc rozpoczęliśmy od akcji plakatów promujących bibliotekę szkolną. Plakaty oraz cytaty dotyczące biblioteki pojawiły się w najczęściej uczęszczanych przez uczniów miejscach.

Odbyło się również 12 poranków czytelniczych. Spotykaliśmy się w rannych godzinach i korzystając z projektora Ania i przezroczy, w klasach młodszych czytaliśmy „Farbowanego lisa”, w klasach starszych „Robinsona Crusoe”. Na zakończenie poranków uczniowie wykonywali zakładki do książek wykorzystując szpatułki laryngologiczne, a klasy najmłodsze zerówki bawiły się w teatr cieni.

Włączyliśmy się w konkurs organizowany przez TNBSP „Czy znasz twórczość…?”. Nasi uczniowie wykonali ilustracje do wybranych książek Agnieszki Frączek oraz zakładki reklamujące książki Barbary Mikulskiej. Szkolne jury na czele z p. Aleksandrem Grzybkiem wybrało prace Igi Leonowicz z kl. 1a, Anastazji Botwicz z kl. 1b, Daniela Winowskiego z kl. 3A, oraz Amelii Szydłowskiej z kl. 7A, który zostały wysłane na eliminacje międzyszkolne.

 

Ponadto grupa uczniów z klasy 8b uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarką Barbarą Mikulską, zaś z klasy 4e uczestniczyli w spotkaniu z Grażyną Bąkiewicz, autorką książek historycznych.

W bibliotece obyły się wystawy: książki Agnieszki Frączek, Najstarsze książki w zbiorach naszej biblioteki oraz historia książki.

Odbyła się po raz pierwszy w naszej szkole akcja: „Podaruj książkę, pozostaw po sobie ślad”. Dwie klasy podarowały nam 5 książek z pięknymi dedykacjami, za które bardzo dziękujemy.

Nauczyciele bibliotekarze pozyskali od wydawnictw w Polsce: 9 książek, część z nich zostanie wpisana do księgozbioru, reszta będzie nagrodami w konkursach organizowanych przez bibliotekę. Dziękujemy za podarowane książki wydawnictwom: Zakamarki oraz Media Rodzina.

{gallery}biblio8(/gallery}