Biblioteka świętuje Stulecie Odzyskania Niepodległości 


IMG 3188Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości biblioteka szkolna przygotowała konkurs na podstawie komiksu „100 na 100 Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”. Uczestnicy mieli narysować ciąg dalszy lub własną interpretację wybranego komiksu. Konkurs wymagał od uczniów nie tylko przeczytania komiksów, ale zdolności plastycznych oraz kreatywnego podejścia do przeczytanego tekstu. 

Na konkurs wpłynęło 5 prac.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce zdobyła – Natalia Chilicka, uczennica klasy 7B. .

II miejsce: Amelia Szydłowska - uczennica klasy 7a oraz Emilia Filipowicz - uczennica klasy  8A

Wyróżnienia: otrzymały Kamila Bolesta - uczennica klasy 8B, Emilia Laskowska - uczennica klasy 8c

Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły.

Biblioteka szkolna przygotowała także gazetkę ścienną: „Patriotyzm na co dzień”, wykorzystując grafiki Edgara Bąka, oraz  „Poeci dla Niepodległej” w której zaprezentowałyśmy sylwetki oraz wiersze Kazimierza Wierzyńskiego, Jana Lechonia, Mariana Hermana oraz pisarza Stefana Żeromskiego.

W bibliotece do końca listopada 2018 roku można obejrzeć dwie wystawy książek.