Wycieczka Pierwszaków do Silvarium w Poczopku


IMG 20180517 121027

17 maja 2018 r. klasy I B i I C wybrały się na poznanie flory i fauny Puszczy Knyszyńskiej do Silvarium w Poczopku. Dzień, choć deszczowy, obfitował w wiele atrakcji. Obiekt tajemniczo nazwany przez leśników „Silvarium” stanowi leśny park, po obszarze którego można swobodnie się poruszać. Na początku zwiedziliśmy Galerię Na Skraju Puszczy, wewnątrz której podziwialiśmy zwierzęta, owady i rośliny naszego regionu.

 

 

Następnie zobaczyliśmy między innymi:

  •  rzeźby z drewna i kamienia
  • zegary słoneczne
  • Strigiforium (dom sów)
  • Ptasią Chatę
  • Tropinkę – ścieżkę śladami leśnych mieszkańców
  • Park Megalitów czyli wędrujące skały

Na zakończenie odbyło się ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Wróciliśmy bogatsi w nowe doświadczenia przyrodnicze i baaardzo zadowoleni.

Klasa I C wych. Agnieszka Cukierda

   Klasa I B wych. Alina Martyniuk