Akademia z okazji "Dnia Ziemi"


IMG 2304Uroczystość miała miejsce dnia 23.04.2018 r. i  rozpoczęła  się  o godz.  8.00  napisaniem ogólnopolskiego testu wiedzy ekologicznej 
pt. „Ekotest”. Wzięli w nim udział zgłoszeni wcześniej uczniowie klas IV- VII, którzy musieli odpowiedzieć na 30 pytań.  
Następnie o 9.30 rozpoczęło się przedstawienie teatralne pt. „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków ”, w którym wystąpili uczniowie klas IIIa, III b, IV b, V a i Vc. Oprawę muzyczną przygotowała Anna Jeżewska, a scenografię Sabina Sapkowska i Magdalena Lewońko.

 

Na początku przedstawienia cała klasa III a zaśpiewała piosenkę „Zielony dom”. Następnie Zuzanna Ostaszewska- uczennica kl. Vc przeczytała krótki wstęp, przybliżający historię obchodów Dnia Ziemi, napisany przez Ewę Sokolewicz i Sabinę Sapkowską. Po nim rozpoczęło się przedstawienie, w którym brali udział następujący uczniowie: kl. IIIb –Michaela Sushenok, kl. IIIa- Dawid Maksymczuk, Anastazja Wieliczko, Maja Szumowska, kl. IV b- Natalia Wojno, Dawid Niewiadomski, Martyna Tarnacka, Sandra Szoda, Paulina Olechnowicz, kl. Vc Tomasz Kobeldis, Natalia Gryczewska, Julia Szumowska, Karolina Sepczyńska, Marcel Stasieluk, Patryk Gierej, Leszczyński Livia, kl. Va – Amelia Pilecka.

Po przedstawieniu klasa III a zaśpiewała piosenkę pt. „Poważna sprawa”, po której głos zabrała Alina Martyniuk- organizatora odbywającego się cyklicznie Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. „Wiosenne kwiaty”. Laureatom nagrody wręczyła Pani Dyrektor.

Przed ostatnim punktem programu wszyscy uczestnicy apelu zaśpiewali piosenkę pt. „Wesoła wiosna”. Na zakończenie uczennica kl. V c Karolina Sepczyńska przedstawiła swoją prezentację multimedialną na temat rodzaju zanieczyszczeń Ziemi, a za uwagę podziękowała organizatorka akademii.

mgr Sabina Sapkowska