Tydzień Wiedzy na Temat Autyzmu


TydzienAutyzmuW dniach 10-13 kwietnia po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Tydzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Wydarzenie miało na celu rozwijanie społecznej wrażliwości i poszerzanie wiedzy dotyczącej Spektrum Autyzmu u uczniów i nauczycieli. 

Obchody rozpoczęły się „Niebieskim Happeningiem” podczas którego przebrani na niebiesko uczniowie i nauczyciele zrobili sobie wspólne zdjęcie wyrażając tym swoją solidarność z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera.

Najważniejszym punktem programu było przeprowadzenie we wszystkich klasach lekcji dotyczących problematyki autyzmu „Poznaj Marię - dziewczynkę, która lubi mieć plan". Po przeprowadzonych lekcjach uczniowie mieli możliwość wziąć udział w konkursie plastycznym „Autyzm – wyjątkowy, niepowtarzalny”.

Dzięki współpracy z HBO Polska rodzice naszych uczniów wraz z nauczycielami mieli okazję obejrzeć niezwykły film fabularny pt. „Temple Grandin” opowiadający o kobiecie z autyzmem która nauczyła nas w większym stopniu rozumieć to czym jest autyzm, jakie przynosi trudności ale i jaki w nim tkwi potencjał.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z happeningu.

mgr Małgorzata Burzycka

mgr Łukasz Piwowarczyk