2017/2018

Wizyta w telewizji


IMG 0469 25 pażdziernika uczniowie klasy III D i III E  uczestniczyli w wycieczce do Białostockiej Telewizji. Po dotarciu na miejsce, które na wszystkich zrobiło wielkie wrażenie, spotkaliśmy się z panią przewodnik.  Pierwszym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie studia w którym nagrywany jest program „Obiektyw”. Poznaliśmy szczegóły pracy ludzi przygotowujących dla nas codzienne wiadomości. Mogliśmy podpatrzeć pracę dziennikarzy w newsroomie. Każdy z nas mógł usiąść za stołem prezentera, stanąć za kamerą telewizyjną.

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt


IMG 20171025 11200425 października 2017r. uczniowie klas IIIA, IIIB i IIIC udali się z wizytą do pobliskiego Schroniska dla Zwierząt, w ramach akcji prewencyjnej policji, straży miejskiej i straży pożarnej w ramach obchodów Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt. Po dotarciu do celu miało miejsce spotkanie z pracownikami schroniska, przedstawicielami miejskich służb oraz właścicielami psów funkcyjnych, również pełniących służbę w patrolach i pomagających w tropieniu.

Czytaj więcej...

Akcja sadzenia żonkili w ramach kampanii "Pola Nadziei"


20171020 162955 resized

Pola Nadziei to kampania, w ramach której młodzi wolontariusze naszej szkoły posadzili żonkile. Są one międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia. Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Czytaj więcej...

Dni Patronalne Białegotoku


 WP 20170928 19 18 23 ProW Dniu 28.09.2017 r. Poczet Sztandarowy uczestniczył w Uroczystej Eucharystii w Katedrze Białostockiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy - Metropolity Białostockiego. Uroczystość ta była częścią Dni Patronalnych Miasta Białegostoku.

Czytaj więcej...

Wolontariusze na koncercie Sound'n'Grace
WP 20170927 19 39 22 ProWolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 51 są wszędzie....Byli również obecni na koncercie zespołu Sound' n' Grace, który koncertował na Rynku Kościuszki w Białymstoku, w ramach Dni Patronalnych naszego miasta.
Nasza młodzież wraz z opiekunami ks. Pawłem Zelewskim oraz panem Robertem Rybickim prowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz chorej p. Moniki Kozłowskiej - mamy uczennicy z naszej szkoły. 

Czytaj więcej...

 
Dni Patronalne Miasta Białegostoku
WP 20170929 11 50 53 ProW piątek 29.09.2017 r. kl VII B, w ramach Dni Patronalnych Miasta Białegostoku uczestniczyła w projekcji filmu dokumentalnego o Bł. ks. Michale Sopoćko.  Film ten został wyświetlony w Centrum Wystawienniczo - Konferen- cyjnym Archidiecezji Białostockiej. Po projekcji filmu wśród uczestników zostały rozlosowane drobne upominki na pamiątkę tego wydarzenia. Gabrysia Stankiewicz jako jedyna wylosowała grę planszową o Bł. ks. Michale Sopoćko.

Czytaj więcej...

Bezpieczna droga do szkoły


IMG 0571Każdego dnia dzieci pokonując drogę do szkoły, muszą przemieszczać się często drogami o wzmożonym ruchu. Aby uchronić je przed niebezpieczeństwem podejmujemy różne działania profilaktyczne. Jedną z form takich działań w naszej szkole było spotkanie z udziałem Policji. 28 września odbyło się spotkanie, którego hasłem przewodnim była „Bezpieczna droga do szkoły”. W niecodziennym spotkaniu z funkcjonariuszami Policji uczestniczyły dzieci z klas 0 – I.

Czytaj więcej...

17 Września 1939r.


17W związku z przypadającą w tym roku 78 rocznicą agresji ZSRR na Polskę w naszej szkole przygotowano gazetkę upamiętniającą to wydarzenie. Wyeksponowano materiały informacyjne w postaci notatki historycznej, map oraz zdjęć. Ponadto wychowawcy klas na godzinach wychowawczych przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat września 1939 roku w Polsce. Celem powyższych przedsięwzięć było przede wszystkim zainteresowanie uczniów wydarzeniami z historii naszego narodu oraz rozwijanie świadomości przynależności do społeczeństwa.

Sprzątanie świata


 20170915 091445Dnia 15 września 2017 roku uczniowie klasy Vc oraz młodsi koledzy i koleżanki ze świetlicy, wzięli udział w międzynarodowej akcji ,,Sprzątanie świata". ,,Nie ma śmieci - są surowce" to hasło tegorocznej akcji, której celem czegoś niepotrzebnego, jest zmiana postrzegania odpadów jako śmieci, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.

Czytaj więcej...