„Mistrz ortografii”


 IMG 20170406 091154Dnia 17 maja 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 51 w Białymstoku odbył się wewnątrzszkolny Konkurs ortograficzny dla klas III „Mistrz ortografii”. Brało w nim udział 22 uczniów z klas III A, III B i III C. Konkurs odbywał się podczas 1 jednostki lekcyjnej, zawierał test z lukami do uzupełnienia oraz sprawdzał znajomość zasad polskiej ortografii poprzez uzupełnienie lub odmianę wyrażeń z trudnościami ortograficznymi.

            Spośród wszystkich piszących wyłoniono „Mistrza ortografii”, który zrobił najmniejszą ilość błędów oraz 3 zdobywców miejsca I w swojej klasie:

  • Nagroda główna i tytuł „Mistrza ortografii” - Laura Sulińska kl. III A
  • I miejsce w klasie III A - Aleksander Wieliczko, Jakub Ignatiuk
  • I miejsce w klasie III B – Dawid Roszkowski