Wycieczka klas IV „W Mazurskiej krainie…”


P1110067W dniach 12 – 13 maja 2016r. klasy IVa i IV b wyjechały na wycieczkę na Mazury. W pierwszym dniu rozpoczęliśmy od zwiedzenia katedry w Świętej Lipce, ruchomych organów i wysłuchania tam koncertu organowego. Następnie pojechaliśmy do Gierłoży, gdzie zwiedziliśmy ruiny twierdzy Wilczy Szaniec. W czasie II wojny światowej miała tam miejsce kwatera wojskowa Hitlera. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadała o stojących tam ruinach. Próbowała przekazać nam, jak wyglądały zawalone dziś pomieszczenia i co się w nich znajdowało. Następnie udaliśmy się do Mazurolandii, gdzie zobaczyliśmy Park Miniatur najsławniejszych zabytkowych budowli. Mieliśmy również okazję obejrzeć repliki broni średniowiecznej, założyć hełmy, wziąć w rękę miecze. Przebraliśmy się również w mundury z II wojny światowej, polskie, ale i niemieckie czy sowieckie. Każdy spróbował, jak strzela się z łuku czy broni.

Drugiego dnia rozpoczęliśmy od zwiedzenia Parku w Kadzidłowie. Mogliśmy pogłaskać osiołki, sarny, a nawet nakarmić je przysmakami. Zobaczyliśmy również dzikie zwierzęta, takie jak dziki, wilki, rysie czy żbiki. Następnie czekał nas rejs statkiem po jeziorze Nidzkim. Pan kapitan w pewnym momencie zatrzymał statek, abyśmy mogli usłyszeć krzyk kormoranów na wyspie, obok której przepływaliśmy. Każdy z nas podziwiał delikatną, wiosenną przyrodę otaczającą kompleks jezior. Po rejsie udaliśmy się na brzeg, by pospacerować po mazurskim miasteczku Ruciane Nida. Popołudnie spędziliśmy natomiast w Parku Linowym w Ełku.

Pełni wrażeń, ale i trochę zmęczeni wróciliśmy do domu. To była niezapomniana wycieczka. Bedzie nam trudno znów usiąść w szkolnych ławkach. 

{gallery}mazury{/mazury}