Wycieczka do Białowieży


IMG 0516W środowy, chłodny poranek uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Białowieży. Na początku oglądali tam dzikie zwierzęta żyjące w rezerwacie. Były to żubry, wilki, łosie, jelenie, sarny, dziki i samotnik żbik. Mogli oni zaobserwować w jakich warunkach żyją zwierzęta zamieszkujące Puszczę Białowieską .

Następnie zwiedzali Muzeum Przyrodniczo Leśne, gdzie mogli podziwiać jego bogate zbiory przyrodnicze. Ciekawa prezentacja eksponatów wzbudziła niezmierne zainteresowanie uczniów, tym bardziej, że obserwacji towarzyszyły odgłosy ptaków i leśnych zwierząt. Po trudach zwiedzania dzieci spacerowały po okolicy podziwiając okazałe drzewa i rośliny, po czym udały się na posiłek. Nie był to kotlet z żubra, ale wszyscy z apatytem skonsumowali obfite danie.
Wbrew prognozom pogoda była sprzyjająca pobytowi w plenerze, co widać na załączonych fotografiach.
To była bardzo udana wyprawa.