Marsz Godności  Osób Niepełnosprawnych

DSC 0015Uroczystość ta na stałe wpisała się w kartę kalendarza Szkoły Podstawowej nr 51 im. L. Zamenhofa.

Celem marszu jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób niepełnosprawnych a także zwrócenie uwagi na bariery,  które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

Naszą placówkę reprezentowały klasy: 1A, 1D, IIC i  VIB.

W ten słoneczny, majowy dzień szliśmy z innymi osobami ulicami Białegostoku, przy dźwiękach  werbli perkusyjnych, w atmosferze życzliwości, sympatii i siły płynącej z obecności tych kilkuset osób, manifestujących swą postawę.

Następnie na Placu Miejskim przed Ratuszem odbył się Festyn Integracyjny, w którym uczestniczyliśmy. Mieliśmy możliwość oglądania występów dzieci, osób niepełnosprawnych i lokalnych artystów.

Tradycyjnie już dopisała pogoda!