"NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU”W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 51


 4 []2 kwietnia obchodzony jest z inicjatywy ONZ Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Szkoła Podstawowa nr 51 w Białymstoku – jako szkoła z oddziałami integracyjnymi – mocno wspiera tego typu akcję, ponieważ na co dzień ma do czynienia z autyzmem. Dzieci z autyzmem są często niesprawiedliwie oceniane. Są ludzie, którzy nie akceptują ich zachowań, nie potrafią ich zrozumieć, odrzucają je. Robią to, bo nie znają takich dzieci. Razem możemy to zmienić!!!

W poniedziałek, 4 kwietnia 2016 r.  już po raz kolejny w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki podejmujące problematykę autyzmu.

W placówce przeprowadzono równieżakcję„Na niebiesko dla autyzmu”. Na znak jedności z osobami dotkniętymi autyzmem byliśmy niebiescy, zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Wszyscy solidarnie wyszliśmy na plac szkolny i uścisnęliśmy nasze dłonie otaczając szkołę we wspólnym kręgu przyjaźni.

W tym pięknym słonecznym dniu towarzyszyły nam  niebieskie balony oraz ciepłe uśmiechy na twarzach . Corocznie opowiadamy, czym jest autyzm i jak pomóc dzieciom z autyzmem. Chcemy sprawić, aby społeczność naszej szkoły miała dla nich coraz więcej zrozumienia i tolerancji.