Wycieczka do Trójmiasta


IMG 3958W dniach 8-10 czerwca 2015r klasy trzecie były na wycieczce w Trójmieście i Malborku. Pierwszego dnia widzieliśmy w Gdańsku: Żuraw nad Motławą, Długi Targ, ulicę Mariacką, Bazylikę Mariacką, ratusz Główny Miasta, fontannę Neptuna, Dwór Artusa i Złotą Bramę oraz Westerplatte – miejsce w którym rozpoczęła się II wojna światowa. Nocowaliśmy w pensjonacie Bursztyn w Stegnie.

Drugiego dnia byliśmy: w Gdańsku Oliwie na koncercie organowym w Katedrze oraz w ZOO; w Gdyni na Skwerze Kościuszki z portem słynnych okrętów: niszczycielem ORP Błyskawica ora żaglowcem „Dar Pomorza”; w Sopocie na Molo im. Jana Pawła II (najdłuższym drewnianym molo w Europie).

Czytaj więcej...

Rajd do Sowlan


20150609 1220149 czerwca 2015r. w ramach tygodnia rodziny udało nam się zorganizować podchody dla uczniów całej szkoły. 

Wyszliśmy z założenia, że udane podchody można bowiem przeprowadzić równie dobrze w środku dnia, na obrzeżach miasta. Potrzebne są tylko: wyobraźnia, dobre pomysły i humor, w który każdy uczestnik musi zaopatrzyć się obowiązkowo. Zanim jednak zabawa rozpoczęła się na całego, warto było pewne sprawy przemyśleć, przygotować, po to, żeby bawić się lepiej i bez przeszkód. Grupy wyruszały w odstępie 5 minut. Celem naszych podchodów było dojście do ogniska w Sowlanach, a tam wspólna zabawa na świeżym powietrzu.

 

W rajdzie pomagali: pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

„RODZINNY PIKNIK NA TRAWIE”


IMG 2045

28 maja 2015 klasa I A miała spotkanie integracyjne z rodzicami pod nazwą „RODZINNY PIKNIK NA TRAWIE”. Dzieci aktywnie spędzały czas ze swoimi rodzicami w klimacie bliskości i miłości. Było mnóstwo zabaw i quizów. Na zakończenie rodzice przygotowali słodki poczęstunek na kocach. To był miły dzień spędzony z najbliższymi.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Panem Januszem Tichoniukiem


2Dnia 28 maja 2015 r. gościliśmy w naszej placówce podróżnika, pana Janusza Tichoniuka.

Celem spotkania  było pokazanie niezwykłego hobby, jakim są wyprawy do Afryki i przedstawienie relacji z jego ostatniej wyprawy do Gwinei Równikowej, wyspy św. Tomasza i Wyspy Książęcej.

Pasji podróżowania podkreślały liczne niepowtarzalne zdjęcia , które przedstawiały  odwiedzane przez Pana Janusza miejsca i cudowne krajobrazy.

Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, jak żyje się w Afryce, poznaliśmy obyczaje, warunki życia mieszkańców, spędzanie czasu wolnego, pracę, naukę kuchnię, stroje, rzemiosło…

Czytaj więcej...

Wycieczka w góry


P1100410W dniach 20  - 22 maja 2015r. klasy IV – VI wyjechały na trzydniową wycieczkę w góry. Zwiedziliśmy piękny Kraków, a przede wszystkim Zamek Królewski na Wawel i Kaplicę Zygmuntowską. Tam podziwialiśmy Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, wspaniałe arrasy, ogromny dziedziniec. A także wnętrze Kaplicy na Wawelu. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele historii związanych z życiem króla Zygmunta Starego, założyciela Kaplicy, a także z jego następcami. Weszliśmy do podziemi Kościoła, gdzie można podziwiać najstarszą część wybudowaną jeszcze za czasów Kazimierza Wielkiego. Następnie udaliśmy się do Kościoła Mariackiego, gdzie obejrzeliśmy piękny ołtarz Wita Stwosza i inne piękne freski autora Jana Matejki. Mieliśmy również możliwość zobaczyć Rynek Główny w Krakowie z pomnikiem Adama Mickiewicza oraz Sukiennice. Wysłuchaliśmy także hejnału z Wieży Mariackiej.

Czytaj więcej...

Konkurs Ortograficzny dla kl. IV - VI „Mistrz ortografii” 2014/2015


18 maja 2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”.  Uczniowie klas IV – VI zmagali się trudnym testem dotyczącym pisowni wyrazów z pułapkami ortograficznymi, jaki z  zasadami pisowni. Najtrudniejsze okazało  się uzasadnienie pisowni wyrazów. Po kilkudniowym oczekiwaniu na wyniki konkursu mogliśmy zaprezentować zwycięzców.

I miejsce w konkursie zajęła Agata Orodzińska z kl. VI b,

II miejsce przypadło Gabrieli Kruzae z kl. VI b,

III miejsce osiągnęła Karolina Miastkowska z kl. V b.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Pochwała należy się również innym uczestnikom konkursu, którym nie udało się stanąć na podium, gdyż uzyskali oni również wysokie wyniki. 

Wycieczka klas I


IMG 1749Dnia 12.05.2015r. klasa I A i I B uczestniczyła w całodniowej wycieczce  NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ. Szlak Rękodzieła Ludowego to podróż do czasów naszych pradziadków  i ich codziennej pracy. Jest to wycieczka po starych pracowniach rzemieślniczych, takich  jak garncarz, kowal, łyżkarz czy tkaczka. Rzadko już można spotkać prawdziwego przedstawiciela tych zawodów, które odeszły już niemal zupełnie w niepamięć. Zajrzeliśmy też do Świętej Wody, gdzie zobaczyliśmy malowniczo położone sanktuarium maryjne. Każdy z nas chętnie uczestniczył w  pokazach poszczególnych rzemiosł, a nawet  w niektórych z nich sami braliśmy udział np. w przędzeniu wełny u pani tkaczki. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Był również czas na wspólne zabawy i gry. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. 

Czytaj więcej...

MARSZ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 2015


IMG 1718Nasi uczniowie 5 maja 2015r. uczestniczyli w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. Marsz przeszedł główną ulicą w mieście, Lipową, a spacerowaniu sprzyjała słoneczna pogoda. Marsz miał związek z obchodzonym w Europie 5 maja Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i został zorganizowany po raz 13 z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie "Aktywni" w Białymstoku. Pochód miał służyć przede wszystkim integracji środowiska osób z niepełnosprawnością i organizacji działających na ich rzecz, ale też przypominać o problemach osób niepełnosprawnych.Marsz zakończył się na Rynku Kościuszki, gdzie odbył się integracyjny festyn, przygotowano zabawy, a na scenie występowały zespoły.

Czytaj więcej...

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja


IMG 167130 maja 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Rocznicy Uchwalania Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy VIA przygotowali przedstawienie, w którym reporterki szkolnego studia „Nowinki” w sondzie ulicznej pytały o ważność święta trzeciomajowego. Następnie akcja przeniosła się do szkoły, gdzie uczniowie recytowali wiersze napisane z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość uświetniły pieśni związane ze świętem, a także prezentacja multimedialna przybliżająca wydarzenia z roku 1791 oraz postacie z nią związane.

Apel bardzo podobał się uczniom. Pozwolił na wzbogacenie wiedzy dotyczącej święta 3 Maja oraz na przypomnienie, jak ważne to wydarzenie w historii Polski.

Czytaj więcej...