Festyn Rodzinny


festynz1386 czerwca 2014r. odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Nawet pogoda, której prognozy były dość niepewne zrobiła nam miłą niespodziankę. Była to otwarta impreza, nie tylko dla uczniów i ich rodziców, ale także mieszkańców naszego bliższego i dalszego osiedla. Zgromadziła ona bardzo wielu uczestników, którzy postawili na aktywny rodzinny wypoczynek w pięknej scenerii i miłej atmosferze.  

Festyn został zorganizowany przy współpracy rodziców, nauczycieli, uczniów oraz licznych sponsorów, którzy okazując wielkie serce wsparli nasze działania. Przyjaciele festynu.

 

Jako pierwsi na naszej scenie wystąpili szkolni artyści, którzy przygotowali przedstawienia teatralne oraz pokazali własne talenty. Grupy taneczne z formacji tanecznej ATOM oraz TAN MUZ przedstawiły ciekawe układy choreograficzne różnych tańców.

Poza doznaniami artystycznymi na festynowych gości czekało wiele innych atrakcji. Policjanci przeprowadzali znakowanie rowerów, Straż Pożarna zademonstrowała sprzęt gaśniczy oraz wóz. Można było także zmierzyć sobie poziom cukru we krwi oraz dokonać pomiaru ciśnienia.

Ponieważ festyn to głównie rekreacja i zabawa całych rodzin na świeżym powietrzu, więc z wielką niecierpliwością oczekiwano na zabawy i konkurencje sportowe. Można było zagrać w piłkę nożną, uczestniczyć w przeciąganiu liny oraz drużynowym konkursie „Super Rodzina 2014”. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyło się wioślarstwo i podnoszenie ciężarów, które zorganizowali pracownicy Klubu Fitness Feniks.

Dmuchana zjeżdżalnia, Bunge Run, bramka celnościowa, skocznia, gwarantowały najmłodszym wspaniałą zabawę. Oprócz tych atrakcji można też było przejechać się motorami, a także skorzystać z salonu urody.

Nasi rodzice zadbali, aby nikt z dzieci czy też gości nie poczuł głodu. Grille ciągle dymiły, a zapachy przepysznych potraw rozchodziły się po placu szkolnym. Można było delektować się smakowitymi kiełbaskami z grilla, wspaniałą grochówką oraz szerokim wyborem ciast. Na zakończenie imprezy mogliśmy obejrzeć pokaz walki rycerskiej.