Dziękujemy, Razem Wygraliśmy.


Zdobyliśmy 2508 głósów  i nasz projekt będzie realizowany w 2015 roku. Wszystkim składamy gorące i szczere podziękowania za pomoc w zbieraniu głosów.

10405405 329597277187462 6179286120424954788 n

Rajd pieszy


podchody0427 maja 2014r. udało nam się zorganizować podchody dla uczniów całej szkoły. Wyszliśmy z założenia, że udane podchody można bowiem przeprowadzić równie dobrze w środku dnia, na obrzeżach miasta. Potrzebne są tylko: wyobraźnia, dobre pomysły i humor, w który każdy uczestnik musi zaopatrzyć się obowiązkowo. Zanim jednak zabawa rozpoczęła się na całego, warto było pewne sprawy przemyśleć, przygotować, po to, żeby bawić się lepiej i bez przeszkód.

Opracowaliśmy trasę wycieczki i podział obowiązków. Grupy wyruszały spod szkoły w odstępie 5 minut. Należało odnaleźć i rozwiązać wszystkie pozostawione przez prowadzących zadania. Informacje w listach dostosowane były do wieku dzieci z poszczególnych klas. Celem naszych podchodów było dojście do ogniska w Sowlanach, a tam wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Zależało nam na tym, aby dostarczyć uczniom wrażeń w związku z ciekawą formą zorganizowanego czasu. Ważnym aspektem było też przyjęcie przez dzieci otwartej postawy na podejmowanie i rozwiązywanie wytyczonych zadań, a także umiejętność dobrej współpracy w grupie.

[gallery}podchody{/gallery}

Festyn Rodzinny


festynz1386 czerwca 2014r. odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Nawet pogoda, której prognozy były dość niepewne zrobiła nam miłą niespodziankę. Była to otwarta impreza, nie tylko dla uczniów i ich rodziców, ale także mieszkańców naszego bliższego i dalszego osiedla. Zgromadziła ona bardzo wielu uczestników, którzy postawili na aktywny rodzinny wypoczynek w pięknej scenerii i miłej atmosferze.  

Festyn został zorganizowany przy współpracy rodziców, nauczycieli, uczniów oraz licznych sponsorów, którzy okazując wielkie serce wsparli nasze działania. Przyjaciele festynu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Ojcem Otto Katto – misjonarzem Afryki


 misjonarz09 27 maja 2014 roku nasza szkoła napełniła się radością, na twarzach wszystkich pojawiał się uśmiech, nogi pląsały w rytm afrykańskich melodii, które dobiegały z sali korekcyjnej, gdzie odbyło się spotkanie z Ojcem Otto - misjonarzem należącym do Wspólnoty Ojców Białych, pochodzącym z Ugandy. Ojciec przyjechał do nas, żeby opowiedział o Afryce. Do tego gra on na bębnie, tańczy i mówi, że misjonarzem chciał być zawsze.
Misjonarz o. Otto przepięknie mówił o szacunku do nauczycieli. Mówił o sobie: o swoich przeżyciach z dzieciństwa, kiedy mieszkał w Ugandzie. Pokazywał narzędzia pracy oraz przybory szkolne ze swojego kraju. Miało to na celu uświadomienie uczniom, że ich kraj należy do kręgu kulturowego nie tylko wysoko rozwiniętego, ale i zamożnego, natomiast jest jeszcze na świecie wiele miejsc, gdzie życie i praca człowieka przypomina czasy głębokiego średniowiecza. Gdzie ludzie nie tylko nie mają komputerów, ale przede wszystkim nie mają co jeść. Jednakże mimo tak dużej przepaści cywilizacyjnej zauważył, że to właśnie w krajach afrykańskich ludzie częściej się uśmiechają do siebie, wydają się być szczęśliwsi, radośni i zadowoleni z faktu, że żyją wśród ludzi sobie bliskich. Im kraj bardziej zamożny tym ludzie jakby bardziej samotni, a tym samym smutni. Zagonieni, zapracowani, z głową w chmurach lub pełną problemów i trosk. Biegną ulicami miast, a śpiesząc się nie zauważają mijanych po drodze twarzy. Świat cywilizacji wydaje się być światem anonimowych indywidualności, świat Afryki to świat, który nastawiony jest na rodzinę, sąsiadów i innych.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Jagiellonią


jaga0229 maja naszą szkołę odwiedził piłkarz Jagiellonii - Mateusz Piątkowski. Na spotkaniu z młodzieżą opowiadał o swoich początkach w profesjonalnym świecie piłki, jak radził sobie w szkole kiedy zamiast na lekcje musiał chodzić na treningi oraz kto w przeszłości był jego największym piłkarskim idolem.

Czytaj więcej...

Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”


P1090105W maju w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”. Uczniowie klas IV – VI zmagali się trudnym testem dotyczącym pisowni wyrazów z pułapkami ortograficznymi, jaki z zasadami pisowni. Najtrudniejsze okazało się odnalezienie 24 ukrytych w diagramie trudnych wyrazów. Po kilkudniowym oczekiwaniu na wyniki konkursu mogliśmy zaprezentować zwycięzców.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA NA MAZURY


 wyc11Wiele miłych wrażeń przywieźli uczniowie klasy IVA z wycieczki, która odbyła się  16.05.2014r. w Mazurolandii i Gierłoży. Zwiedziliśmy Park Miniatur zabytkowych mazurskich budowli oraz stadionów z EURO 2012. Następnie w Parku Militariów mieliśmy okazję trzymać w dłoniach oryginalne eksponaty broni i przymierzaliśmy stroje historyczne.

Czytaj więcej...

I Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych Integracyjnych i Specjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 51 w Białymstoku

DSC 0027 1

 

Czytaj więcej...

MARSZ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 2014


 Niepełnosprawni i ich opiekunowie, uczniowie szkół integracyjnych, przedszkoli, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz samorządowcy wzięli udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych, który we wtorek 6 maja 2014r. przeszedł przez centrum Białegostoku.

W marszu, który przeszedł główną ulicą w mieście, Lipową, wzięło udział kilkaset osób (w tym uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły klasy VI B i VI C).

Panowała radosna atmosfera, niektórzy uczestnicy nieśli baloniki. Spacerowaniu sprzyjała słoneczna pogoda. Marsz zakończył się na Rynku Kościuszki, gdzie odbył się integracyjny festyn, przygotowano zabawy, a na scenie występowały zespoły.

W marszu wziął też udział Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski.