logoWizyta w Lubjanie, Słowenia (29.05. - 04.06.2016r.)

A visit to Slovenia (29.05. - 04.06.2016) version in englishenglish flag-150x150

W dniu 29.05.16 wyruszyliśmy w kolejną podróż w ramach projektu Erasmus +, dział- architektura. Tym 20160601 083423razem celem podróży była przepiękna Ljubljana w Słowenii. Wizyta trwała od 29.0516- 4.06.16. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie: Kinga Baran, Anna Joka, Maja Leonowicz, Dominik Mackiewicz, Luiza Niepłocha, Maksymilian Palmer, Dominika Pawlus i Oliwier Waszkiewicz oraz nauczyciele: Pani Joanna Kosidło, Pani Aldona Połocka i Pani Dorota Sikorska.
Już lot samolotem z Warszawy do stolicy Słowenii wzbudził niemało emocji.
Mieszkaliśmy w hotelu Park, który przywitał nas miłą obsługą i pyszną kolacją.
Każdego dnia czynnie uczestniczyliśmy w ciekawych lekcjach prowadzonych przez nauczycieli ze Słowenii, Polski, Francji, Turcji, Bułgarii i Węgier. Braliśmy udział w ciekawych warsztatach organizowanych przez słoweńskich gospodarzy
Codziennie poznawaliśmy niezwykłe zakątki uroczej Ljubljany. Podziwialiśmy niezwykłą architekturę stolicy Słowenii, której twórcą był najwybitniejszy architekt słoweński J. Plećnik.


Płynęliśmy także statkiem rzeką Ljubljanicą, podziwiając piękno otaczającej nas przyrody oraz architekturę Starówki w Ljubljanie.
Podczas tygodniowego pobytu zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Z żalem w sercu opuszczaliśmy Ljubljanę, ale wspomnienia z tego pięknego, malowniczego kraju na długo pozostaną w naszej pamięci. A oto kilka zdjęć z naszej wizyty: