Warsztaty rzeźbiarskie


logo

W ramach programu Erasmus + - „Każde dziecko jest artystą” 2014-2017,  25 kwietnia 2015r. uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczyli w warsztatach rzeźbiarskich w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Zabłudowie. Zajęcia prowadził znany regionalny artysta rzeźbiarz, mieszkaniec Kaniuk, Pan Włodzimierz Naumiuk. Każdy uczestnik miał możliwość sprawdzenia się w roli rzeźbiarza pod okiem instruktora i jego starszych uczniów. IMG 1480Uczestnicy zapoznali się również z ogólnymi zasadami doboru i selekcji drewna do celów rzeźbiarskich oraz z stosowanymi w tej sztuce rodzajami narzędzi. Na zakończenie otrzymaliśmy album Sen drewna i jawa życia rzeźby Włodzimierza Naumiuka z pamiątkową dedykacją artysty. Atrakcją warsztatów była obecność na nich filmowców z Łódzkiej Szkoły Filmowej. Powstawał bowiem film o roboczym tytule „Starzec” w reżyserii Krzysztofa Chodorowskiego, którego bohaterem był Pan Włodzimierz Naumiuk. Cieszymy się, że my również mogliśmy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Serdecznie dziękujemy Pani Cecylii Halickiej – kierownikowi Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Zabłudowie za umożliwienie nam udziału w warsztatach.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Rzeźbą


logoW ramach programu Erasmus + - „Każde dziecko jest artystą” 2014-2017, Szkoła Podstawowa nr 51 im. L. Zamenhofa rozpoczęła realizację drugiego działania – Rzeźba.

Najmłodsi uczniowie udali się do Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego. Dzieci brały udział w warsztatach: „A. Karny, czyli rzeźba przez wielkie R”. Mieszały gips z wodą w odpowiednich proporcjach a następnie wlewały mieszaninę do foremek gipsowych. W ten sposób otrzymywały odlew gipsowy. Po wyschnięciu każde dziecko malowało swoją pracę farbami akrylowymi. Po zakończeniu części praktycznej zwiedzaliśmy Muzeum A.Karnego. Dowiedziały się się kim był A.Karny  i jakie techniki stosował w rzeźbie, poznały narzędzia jakich używał oraz zobaczyły wiele  dzieł jego autorstwa.

Zajęcia były bardzo ciekawe i rozwinęły wyobraźnię dzieci.

 

Trzecioklasiści również odwiedzili Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego. Uczestniczyły w warsztatach „Od materiału do dzieła. Tajniki rzeźbiarskiej pracowni”. Uczniowie poznali m.in. narzędzia jakimi się posługiwał i materiały z których tworzył Alfons Karny. Sami również mogli zmierzyć się z pracą w glinie.

 

Uczniowie klas czwartych należący do ścisłej grupy projektowej mieli okazję poznać technikę tworzenia płaskorzeźby w glinie., uczestniczyli bowiem w warsztatach w Galerii Slendzińskich.

 

Do działań projektowych włączyli się również rodzice. Wspólnie ze swoimi pociechami uczestniczyli w warsztatach pt.”Nie święci garnki lepią”, które prowadziła absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych . Efektem spotkania są wspaniałe prace , które można obejrzeć w „Erasmusowej Galerii”.