Bombka bożonarodzeniowa


DSC 022010 grudnia odbyła się lekcja otwarta uczniów z klas II i III uczęszczających na koło plastyczne oraz uczestników grupy projektowej Erasmus + z klas młodszych, jak i dwóch uczennic z kl. V. Wraz z uczniami w zajęciach uczestniczyli rodzice dzieci, jak i zainteresowani tematem nauczyciele. Lekcja była dwujęzyczna z uwagi na charakter lekcji w Erasmusie. Nauczycielem prowadzącym była pani Krystyna Bołtruczuk, a na język angielski tłumaczyła jedna z naszych anglistek pani Joanna Kosidło. Tematem lekcji był „Styropianowy patchwork – bombka bożonarodzeniowa”. Każdy z twórców miał przygotowane narzędzia i komplet wyciętych według szablonów materiałów, głównie żakardowych, z których powstawały niecodzienne bombki o urodzie niemalże barokowej.

Uczniom pomagali rodzice, którzy operowali w przeciwieństwie do dzieci nie plastykowymi, ale prawdziwymi ostrymi nożykami i pomagali wciskać materiał w nacięte w styropianie krawędzie. Następnie bombki były wykańczane za pomocą urokliwych wstążek. I tak w ciągu godziny powstało kilkadziesiąt dużych patchworkowych bombek, które obecnie zdobią hol główny szkoły.