Kącik etnograficzny

DSC 0168Od połowy listopada możemy oglądać w naszej szkole, na pierwszym piętrze, przy pokoju nauczycielskim kącik etnograficzny związany tematycznie z historią tkaniny na Podlasiu i nie tylko pt. „Od dawnych wieków do dnia dzisiejszego” . Wystawa ma na celu przybliżenie naszym uczniom informacji i wiedzy na temat tkanina ludowej charakterystycznej dla naszych terenów – Podlasia. Patchworki, hafty, kilimy, narzuty, poduszki, serwetki, makatki nie tylko powstały na naszych terenach w różnym przedziale czasowym. Jedne są dość wiekowe, wyszyte, czy wyhaftowane przez nasze babcie, prababcie.

Inne powstały niedawno i zostały wykonane przez naszych nauczycieli. Możemy tam zobaczyć hafty pani Aldony Połockiej. Narzutę wykonaną przez panią Zosię Lis. Poduszkę wyhaftowaną przez panią Elżbietę, żonę zmarłego prezydenta Andrzeja Piotra Lussy.Na ścianach w kąciku wiszą gobeliny wytkane w Liceum Plastycznym w Supraślu przez uczniów w pracowni tkaniny artystycznej. W wiklinowym łóżeczku siedzi miś zrobiony na drutach przez babcię. Serdecznie zapraszamy na pierwsze piętro do obejrzenia wystawy.