Spotkanie z malarstwem


 logoKolejne spotkanie z projektu Erasmus + „Każde dziecko jest artystą” umożliwiłoimage015 dzieciom poznanie twórczości podlaskiej malarki Pani Małgorzaty Maksimowicz. Dzieci uczestniczyły w wernisażu prac artystki – Czarna Hańcza oraz Kwiaty. Po tej części nastąpiły warsztaty praktyczne, rodzice wspólnie z dziećmi malowali techniką malarska - akwarele „Pejzaż zimowy”. Wszystkim uczestnikom zajęcia bardzo się podobały, dały możliwość rozwijania swoich artystycznych uzdolnień jak również integracji całego zespołu biorącego udział w warsztatach.

 

Reportaż  wyemitowany podczas Obiektywu TVP Białystok dnia 13.01.2015 o g. 22.00, dotyczący projektu  Erasmus+  „Każde dziecko jest artystą” 2014-2017 relizowanego w Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku.

Reportaż dotyczący naszej szkoły jest naddawany od 13 min i 17s.

obiektyw

http://bialystok.tvp.pl/18424968/13012015-godz2200

 

Galeria

Czytaj więcej...

SUPER WYWIAD  image001                 

 KRZYSZTOF KONICZEK

Jak wszyscy wiecie w naszej szkole ruszył program Erasmus +, a my wraz z nim ruszyłyśmy na spotkanie z panem Krzysztofem Koniczkiem, znanym białostockim artystą. Nasze spotkanie odbyło się w pracowni, gdzie mogłyśmy zobaczyć niezwykłe obrazy tego malarza. Pan Krzysztof okazał się bardzo miłym i gościnnym człowiekiem. Zostałyśmy obdarowane pięknymi albumami, możecie obejrzeć je w naszej szkolnej bibliotece. A oto wywiad, który udało nam się przeprowadzić.

Iza: Gdy chodził Pan do szkoły podstawowej jaki był pana ulubiony przedmiot?

Krzysztof Koniczek: Mogę powiedzieć ,że w-f i rysunki, które wam zaraz pokażę.

I: Czy brał pan udział w konkursach malarskich w szkole?image003

K.K.: Tak,    u nas w szkole, na każdej lekcji plastyki był przeprowadzany taki konkurs, w którym wybierało się najlepszy rysunek czy też inną pracę plastyczną. Przeważnie zwyciężałem, ale często nie miałem skończonych prac, bo musiałem pomagać kolegom. 

I.: Jaki jest pana ulubiony kolor i dlaczego?

K.K.: Trudno odpowiedzieć. Najbardziej ulubiony to czerwony, bo jest taki pełen życia.

Karolina: Jak długo zawodowo Pan maluje ?

Krzysztof Koniczek:  To już ponad 30 lat może trochę dłużej.

Czytaj więcej...

logo

W ramach programu Erasmus + - „Każde dziecko jest artystą” 2014-2017, Szkoła Podstawowa nr 51 im. L. Zamenhofa rozpoczęła realizację pierwszego działania – Malarstwo realistyczne.

Maluchy naszej szkoły aktywnie uczestniczyły działaniach malarskich. Zajęcia odbyły się w Podlaskim Muzeum –Ratuszu. Malowanie farbami, nakładanie na siebie różnych warstw farb dawało dzieciom niesamowite przeżycia i radość.

image002

image004

Dzieci 6 i 7-letnie brały udział w Galerii Ślendzinskich na temat historii malarstwa . W czasie warsztatów poznały warsztat malarza na który składają się różne rodzaje farb, sztalugi, pędzle, palety ,płótno itp. Sposób pozyskiwania farb dały dzieciom możliwość sporządzenia dwóch rodzajów farb: farba temperowa oraz farba olejna. Wytwory uczniowie wykorzystali do swoich działań malarskich.

image006

Czytaj więcej...