Nauczyciel też potrafi stworzyć mural


SDC1601018 maja 2016r. nauczyciele naszej szkoły spotkali się na zajęciach w ramach Erasmus + „Każde dziecko jest artystą” – działanie „Architektura. Sztuka miasta”. Zajęcia poprowadził pan Grzegorz Radziewicz, białostocki artysta plastyk. Nauczyciele zastali na zajęciach pusty, ogromny arkusz katon – gipsu i mieli za zadanie stworzyć wspólny mural. Postanowili stworzyć ogromny napis Ersamus +, w taki sposób, aby każda litera przypominała o działaniach w projekcie. Powstało więc „e” przypominające o malarstwie realistycznym, „r”, które wygląda jak kamienna rzeźba, „a” składające się z kawałków materiału. W ten sposób przedstawiono każde półrocze w programie Erasmus +. Ostatnia litera to polska flaga.

Nauczyciele świetnie bawili się przy tworzeniu muralu, a pomoc pana Radziwicza i jego „fachowe oko” bardzo się przydały.